Logika to rozum najpłytszy, posiadają go nawet maszyny. A erotyka jest wdziękiem płci. A relatywistyczne paradoksy zniekształcają obrazy a nie ich źródła.

„Pod tą wszechstronnością kryje się pustka,
brak sympatii do czegokolwiek.”

I.I.Obłomow


A fizyka nie może być stekiem formuł nie do pojęcia, algorytmami
dla liczydeł.Translate
into English

Translate into
other languages
- Select Language


===
Blog > Komentarze do wpisu
Zakup klucza

    Kiedyś to było proste, ale teraz także MS (Microsoft) kluczami handluje.

- Co to znaczy, że chcę kupić nowy klucz?

Bo MS tak twierdzi i chce mi sprzedać.


    Czy zakup klucza oznacza ponowny zakup programu? Tego co już mam, legalnie.
    I czy te uśmiechnięte majkrosowtowskie gęby, to uśmiechnięci ludzie? - Z kogo oni sie tak śmieją?

    Vista jest pierwszym programem który kupiłem legalnie. A kupiłem, bo doszedłem do wniosku, że to mi sie opłaci. Że MS (Microsoft) przestanie mnie szantażować. - Głupi byłem - dopiero teraz się zaczęło. Microsoft uważa, że to on mnie kupił, za moje pieniądze.

    Pomijam to, że zaprasza mnie do poprawiania Office'a, bo ma prawo, bo z Offica nadal korzystam nielegalnie, więc może mnie straszyć, że mnie namierzył i obserwuje, czyli że w końcu i tak w więzieniu skończę. Pomijam i olewam. Ale MS jeszcze bardziej mnie sobie upodobał jako legalnego posiadacza Windowsa Vista. Jako takiego też zaprasza i to jeszcze bardziej, a ponadto do swego kółka społecznościowego i do aktywacji.
     Właśnie. - Oficjalnie MS informuje, że mam 30 dni na aktywacje, a nieoficjanie co jakiś czas informuje, że termin mija. Wczoraj informował, że mam jeszcze 1 dzień do automatycznej aktywacji, a dzisiaj że 0 dni, a minęło dopiero 11 dni (jak ten czas leci). - Poczekamy i zobaczymy czy "automatyczna aktywacja" to też aktywacja. Czy MS tak na niby czy tylko dla pro formy.

     Już się wyjaśniło - MS widocznie aż tak mnie śledzi, że czyta mnie już w trakcie pisania. Bo oto zajrzałem w Panel sterowania > System, i co widze? - Że "Liczba dni do wykonania aktywacji 27. Aktywuj system teraz."
     - Teraz? - Czy muszę?
     Takie teksty może wymyślać tylko de Bill.

     MS podał mi też "identyfikator produktu" potrzebny do czegoś i link do zmiany "klucza produktu". Bo podobno już ktoś czymś takim się posłużył. Ale to może tylko taka podpowiedź, opcjonalna na taką ewentualność. MS widocznie ufa, że póki tego nie zrozumiem, może mnie tym straszyć. *
     - A te identyfikatory i klucze to do aktywacji czy do rejestracji, i czy by to załatwić muszę założyć jakieś osobiste biuro? A może wystarczy zatrudnić prawnika?
     Myślałem, że obsługa komputera jest trudna, ale obsługa Microsoftu jest jeszcze bardziej. O wiele łatwiej go oszukiwać.

CZY WIESZ ŻE
   gdy wymienisz pamięć albo dysk, albo go sformatujesz, to znów będziesz musiał Windowsa aktywować? Za każdym razem.
    - Ja nie wiem, ale bardzo tak mi się zdaje. I nie będe się spieszył.

    A potem włączyłem telewizor. Po raz pierwszy od tych kilkunastu dni.

PS. - I znów nie było niczego ciekawego.

* __________________________________
     Już wiem w czym rzecz. - Aktywacja nie jest możliwa, bo mój "klucz produktu jest już używany" (a raczej był) przez mój komputer z poprzednim dyskiem.  - Ten dysk nadal jest w moim PC-cie, ale jako dodatkowy - podstawowym jest teraz 8 razy większy dysk SATA.
     Inna sprawa, że ja jeszcze nie usiłowałem aktywować. - Widocznie Microsoft sie stara.

    O Viście (system Windows Vista) i o MS (Microsoft, producent Visty) piszę w wielu notkach - oznaczyłem je tą żółtą ikonką, która jest na początku tej notki.

wtorek, 24 lipca 2007, fg2002
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2007/07/24 16:46:46
nic już nie musisz kupować jeśli masz oryginalnego Windowsa - musisz zadzwonić na infolinię i przedstawic problem - miej w pogotowiu pudełko z nr seryjnym, dowód zakupu itp. - oni muszą Ci podać nowy klucz jeśli z jakichś bliżej nieznanych powodów aktywacja nie powiodła się
-
2007/07/24 16:59:10
- Jak to nic? - Łóżko musze kupić.
Ale za info dzięki. - Ale nadal nie wiem co to znaczy "kupić klucz"? I za ile. - Nie spodziewam sie bym musiał go kupować, ale chce wiedzieć, i może jeszcze ktoś, bo np. zaprzyjaźniony ślusarz też nie wie.
- Na razie pilniejsze jest zakończenie rozbudowy PC-ta. - Od jutra zaczne chodzić po sklepach, dowiadywać sie jak wybrnąć z kłopotów z pamięcią (DDR2). - Chyba że powrócą upały... - wtedy poczekam.
-
2007/07/24 17:56:47
chodzilo mi o zakup klucza - wybierz opcje aktualizacji przez telefon - i wtedy zadzwon na infolinie
-
2007/07/24 19:28:44
Ale ja mam jeszcze 25 dni. W tym czasie może jeszcze sformatuje dyski.
- A co do klucza, to nadal nie wiem co to znaczy - czy kupić klucz, znaczy znów zapłacić za program, czy troche mniej. - Całe życie kradłem i teraz nie umiem kupować.