Logika to rozum najpłytszy, posiadają go nawet maszyny. A erotyka jest wdziękiem płci. A relatywistyczne paradoksy zniekształcają obrazy a nie ich źródła.

„Pod tą wszechstronnością kryje się pustka,
brak sympatii do czegokolwiek.”

I.I.Obłomow


A fizyka nie może być stekiem formuł nie do pojęcia, algorytmami
dla liczydeł.Translate
into English

Translate into
other languages
- Select Language


===
Blog > Komentarze do wpisu
netia wprowadziła nowe darmowe usługi

    Korzystać z nich możesz za darmo, ale jeśli nie skorzystasz, musisz zapłacić.

    - Nieprawdopodobne ale prawdziwe. 

     Dotychczas płaciłem tylko za zrezygnowanie z oferowanych mi połączeń których nie chciałem (z numerami 70x) - najpierw 3zł/mies a potem różnie, mimo że z tych numerów nigdy nie korzystałem a prawo zabroniło pobierania takich opłat.
 
     Obawiam się, że wkrótce będę musiał Netii płacić za niekorzystanie z ich Internetu i z telefonu komórkowego. - Ale czy gdy z tego skorzystam to to też będzie darmowe?

     A jeśli zrezygnuję z wszystkich ofert Netii to za wszystkie będę musiał płacić, czy tylko za darmowe? Bo ja chyba jednak zrezygnuję. Ale to też może nie być bezpłatne, bo może minęło „14 dni od daty doręczenia zmian”. - Ale która to data: 

  1. data maila powiadamiającego mnie o piśmie o zmianach - w mailu był link do pisma;
  2. data 1 marca 2012 r. tego pisma;

- Bo chyba nie 4 maja 2012 r. - wtedy „Niniejsze zmiany w Państwa Cenniku wchodzą w życie”.

Ad. 1. - Nie znam tej daty, bo ponieważ nie byłem, i nie jestem, zainteresowany żadnymi zmianami, a na pewno darmowymi, to załącznika 2 nie otwierałem i natychmiast tego maila skasowałem. Także dlatego, że komputer mi to poradził, ostrzegając że ów załącznik pochodzi z nieznanego źródła i stanowi poważne zagrożenie (znaczyło to dla mnie, że to nie Netia ale jakiś haker, bo przecież Netia nie może być nieznanym źródłem - ona na pewno ma jakiś ważny atest, a może nawet certyfikat).

    Ale przeczytajmy cały końcowy fragment owego pisma:

 

   Przyznaję że w ogóle tego nie rozumiem. - Może to nie dla mnie? Bo na przykład o jaką ulgę chodzi? Gdzie w tym piśmie o niej jest?

PS. - Do maila powiadamiającego o zmianach umowy powinien być dołączany formularz z zapytaniem czy akceptuję zmiany - kliknięcie w NIE znaczyłoby rozwiązanie umowy. - Utrudnienia w rozwiązaniu umowy powinny być surowo karane, przede wszystkim odebraniem licencji. Wtedy rozwiązanie umowy przestałoby być horrorem.
      Czy korporacje na to nie pozwalają? Sejmowi ...
      Oczywiście taki mail powinien pochodzić od zaufanego nadawcy - może Netia zdołałaby zdobyć wiarygodny atest.
      - Ale nie tylko Netia - kiedyś PZU wprowadził płatną usługę, za która, bez względu na to czy ją chcesz czy nie, musisz płacić. Albo, jeśli nie chcesz jej i za nią płacić, musisz odrębne pismo do PZU pisać, chcesz czy nie ...

      A film SZTUCZKI to absolutne arcydzieło. Jestem zakochany we wszystkich postaciach.

poniedziałek, 26 marca 2012, fg2002
TrackBack
TrackBack URL wpisu: