Logika to rozum najpłytszy, posiadają go nawet maszyny. A erotyka jest wdziękiem płci. A relatywistyczne paradoksy zniekształcają obrazy a nie ich źródła.

„Pod tą wszechstronnością kryje się pustka,
brak sympatii do czegokolwiek.”

I.I.Obłomow


A fizyka nie może być stekiem formuł nie do pojęcia, algorytmami
dla liczydeł.Translate
into English

Translate into
other languages
- Select Language


===
Blog > Komentarze do wpisu
A jeśli chodzi o moją fizykę to może nie mam racji

   Bo aż tyle much nie może się mylić.   /Waldemar Łysiak/ 


A czy myli się Tauron ? 
mój jedyny, w rachunkach za prąd. 

Bo od lat płacę za prąd około 70 zł/mies 
ale w maju ubiegłego roku i w listopadzie br., czyli teraz, 2 razy tyle 
a w maju br. grubo ponad 3 razy, bo 234 zł
- bo miałem niedopłaty, bo ceny wzrosły. - Aż tyle ?!

    Teraz zauważyłem, że w Tauronie istnieje e-faktura za prąd. Muszę to rozeznać. - Może przestaną mnie oszukiwać wyrównywaniem przedpłat niedopłatami. Może będę sam licznik odczytywał a nie oni, po kryjomu, bym razem z nimi na licznik nie patrzył, i nie weryfikował.

PS. - Już wiem dlaczego muszę aż tyle Tauronowi płacić za prąd - bo płacę im nie tylko za energię elektryczną, ale za dystrybucję zmienną i za stałą, oraz za jakościowe i przejściowe i abonentowe itd. oraz VAT i akcyzę (itd.). - To wynika z załącznika do faktury, do którego załącznikami są blankiety opłat. A może odwrotnie. - A gdzie jest faktura? Jak ona wygląda? - Już wiem - jest na drugiej stronie załącznika do niej.

      e-faktura może byłaby nawet bezpieczniejsza od papierowej (i papierowych załączników), bo takie papiery może przysłać mi (wrzucić do skrzynki w sieni) każdy kto zechce, a ja przeleję mu kwotę na wskazane przez niego konto. A Tauron przysyła e-fakturę mailem i mogę sprawdzić jej auten­­tyczność - zdaje się, że tylko ja, bo moim numerem ewidencyjnym i hasłem. - Ale dlaczego za tę "usługę" za każdym razem mam płacić Tauronowi 4 zł - gdybym miał płacić mniej to bym rozumiał, bo przecież to wygoda dla Tauronu (dla mnie to tylko, ewentualnie, większe bezpieczeństwo*, ale o nie Tauron ma dbać bez łaski). - Bo na przykład Netia robi to za darmo!

______________________________________
*   Bo na przykład teraz - wrzucono mi druki papierowe i na fakturze napisano że nastąpiła zmiana wyglądu blankietów wpłat. - Rzeczywiście, są zupełnie inne niż dotychczas. Ale zapłaciłem ... teraz przelałem ... 141,18 zł. Bo tyle tam napisali. - Nie tak łatwo sprawdzić czy to nie oszustwo.
      Zwłaszcza że znów na blankiecie wpłat nie piszą za co - na poprzednich już pisali że "za energię elektryczną".

czwartek, 22 listopada 2012, fg2002
TrackBack
TrackBack URL wpisu: