Logika to rozum najpłytszy, posiadają go nawet maszyny. A erotyka jest wdziękiem płci. A relatywistyczne paradoksy zniekształcają obrazy a nie ich źródła.

„Pod tą wszechstronnością kryje się pustka,
brak sympatii do czegokolwiek.”

I.I.Obłomow


A fizyka nie może być stekiem formuł nie do pojęcia, algorytmami
dla liczydeł.Translate
into English

            
Blog > Komentarze do wpisu
Droga jest daleka, lecz trzeba iść


foto 7zan 0z 

"Droga jest daleka, lecz trzeba iść
za to co nas czeka, wypijmy bracia dziś."

- Tak zaczynała się pieśń którą śpiewaliśmy w szkolnym chórze. A ja kreowałem (!) jeszcze rolę szefa, Olega Koszewoja (znów główna rola) w szkolnym kółku teatralnym. Całą operę widziałem w Operze Bałtyckiej, poza tym film i przeczytałem książkę. I prawdopodobnie widziałem dramat, w teatrze. A potem okazało się że Oleg Koszewoj był szpiclem gestapo i wydał swoich kolegów i koleżanki - zabito go razem z nimi, w tym z Zoją Kosmodiemskają (nie wiem dlaczego nie wymieniono jej w obsadzie filmu - chodzi o film Młoda gwardia). - Natychmiast tę, podobno bohaterską grupę, wymazano z historii.*

Zapamiętałem tylko Olega Koszewoja i Zoję Kosmodiemską, która, jak się teraz z Google dowiedziałem, tak naprawdę nie należała do Młodej gwardii - walczyła w innej grupie. - Pamiętam także inne książki (i filmy) z lektury obowiązkowej, ich tytuły i główne postacie, nad-ludzi radzieckich. Były to czasy, socrealizmu (lata 1950-te). - Ale fotografie 7zan Oz'a są prawdziwe i piękne.
    A o Zoji może coś mi się pomyliło (60 lat minęło), ale raczej nie. A ta fotografia jest niedzielna.

__________________________________________________
*  W Google nie znalazłem informacji o tym że Koszewoj był zdrajcą, ale gdzieś czytałem lub słyszałem że po kilku latach znaleziono archiwa Gestapo i tam podobno o tym było.

niedziela, 16 października 2016, fg2002
TrackBack
TrackBack URL wpisu: