Logika to rozum najpłytszy, posiadają go nawet maszyny. A erotyka jest wdziękiem płci. A relatywistyczne paradoksy zniekształcają obrazy a nie ich źródła.

„Pod tą wszechstronnością kryje się pustka,
brak sympatii do czegokolwiek.”

I.I.Obłomow


A fizyka nie może być stekiem formuł nie do pojęcia, algorytmami
dla liczydeł.Translate
into English

            
Blog > Komentarze do wpisu
Rok 2018 rokiem martwicy fizyki ? - pyta Eine i odpowiada

   - tam.

Bo na przykład: Stany związane w nadprzewodnikach konwencjonalnych i topologicznych

Streszczenie [nie moje]

"Lokalne defekty, np. pojedyncze atomy, molekuły, wakanse czy interfejsy, występujące w obszarze nadprzewodników łamią symetrię translacyjną układu i prowadzą do zaindukowania stanów związanych w przerwie energetycznej. Takie pod-przerwowe stany związane są w ostatnich latach przedmiotem dużego zainteresowania, gdyż w materiałach topologicznie nietrywialnych przyjmują charakter kwazicząstek typu Majorany. W referacie przedstawię opis właściwości oraz przegląd współczesnych realizacji tych kwazicząstek w układach hybrydowych, wskazując na możliwość delokalizacji na obrzeżach magnetycznych wysp kwantowych."

Niestety, ja też nie znam łaciny. Ani hieroglifów. - A fizycy o fizyce już nie potrafią mówić bez nowomowy i hieroglifów. - Gdyby mówili ludzką mową i ludzką matematyką, to wydałoby się że nie wiedzą o czym mówią.
    Margines mówi gwarą.

wtorek, 01 stycznia 2019, fg2002
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Paul, 185.30.125.*
2019/01/14 09:06:36
Myślę o studiowaniu fizyki, czy to dobry pomysł na przyszłość? W maju piszę rozszerzoną maturę z fizyki i matematyki, próbne dobrze mi poszły więc zobaczymy :D
-
Gość: fg2002, *.netdrive.pl
2019/01/14 13:04:39
Fizyki współczesnej nie warto studiować, bo to już śmietnik, zlepek renormalizacji. To nie jest naukowy pogląd na świat, ale bardzo zagmatwane rzemiosło - nie warto nim głowę zamulać. - Może więcej napiszę w notce Czy warto studiować fizykę?.