__ Logika to rozum najpłytszy, posiadają go nawet maszyny.
Tagi

„Pod tą wszechstronnością kryje się pustka,
brak sympatii do czegokolwiek.”

I.I.Obłomow


A fizyka nie może być stekiem formuł nie do pojęcia, algorytmami
dla liczydeł.
Ani paradoksalna.

.Translate
into English

Translate into
other languages
- Select Language


===
Skopiuj CSS
piątek, 09 października 2015
Teraz jest u nas temperatura 1 albo 4 albo 7 celsjuszy

  - według pogoda.interia.pl albo google.pl albo meteoprog.pl .

    A pianiści może wreszcie grają tak by Chopin był zadowolony. - Tegoroczny Konkurs jak dotąd mnie nie porwał, nie śledzę go dokładnie, dlatego dzisiaj przypadkiem zaliczyłem dopiero końcówkę ostatniego przedpołudniowego utworu granego przez Węgierkę i na tej podstawie wydałem tę pozytywną opinię, dopiero ona mnie porwała. - Ogólnie odnoszę wrażenie że uczestnicy Konkursu, tak jak fizycy współcześni, za bardzo dbają o to "by wszystko się zgadzało", z nutami, że to im wystarczy. Zdaje się że oceniającym fachowcom, też.

    Natomiast Microsoft przysłał mi coś takiego:

Niestety, nadal nie mogę "kontynuować", aktualizacja znów się nie powiodła, z tej samej przyczyny co poprzednio, czyli z winy błędu 800700-2000C o którym informacji po polsku nie mogę znaleźć. I nadal nie wiem dlaczego Microsoft nie skorzysta z setek gigabajtów dostępnych na moich dyskach, dlaczego się upiera by czynności związane z aktualizacją wykonywać na mojej zapchanej partycji systemowej - mimo że przewidywał taką możliwość.

Uwaga. - W związku z powyższym powinienem zwolnić miejsce na partycji C - może tak zrobię. - Jeśli zniknę z Internetu, to się nie martwcie, bo to może znaczyć tylko że usunąłem nie to co można.

środa, 07 października 2015
Właśnie leci kabarecik

- to tytuł krytycznej notki napisanej przez I.C w Salon24 - o fizyce współczesnej. - Rzeczywiście, fizyka już jest kabaretem, mniemanologią, nie tylko kosmologia. - Mury się kruszą, nie wytrzymują takiej energii

zobacz

A może nie mury, może fizycy, beton.


Wiedząc że klasyczna prędkość VT = βT·c =(K-1)c  gdzie K jest klasycznym (i relatywistycznym) współczynnikiem Dopplera, powyższy wzór można zapisać tak:

 

- stąd można wyznaczyć masę spoczynkową m0 w funkcji klasycznej prędkości VT. - Albo z którejś innej jego postaci

 

- Ale po co?

Bo ciężkie elektrony są szybkimi elektronami, szybszymi niż Einsteinowi się zdawało. A nawet jeszcze bardziej, bo szybszymi także relatywistycznie, szybszą szybkością VR. O czym już gdzieś wspomniałem. Ale to dość skomplikowana sprawa, wymagająca co najmniej średniej znajomości mojej fg.

"Neutrina oscylują się" - czy to po polskiemu?
Może wyjaśniłyby to moje, na przykład, minichrony? I CZY RADAR ŹLE MIERZY ? A może zwłaszcza Z2 - Trzy obiekty. Lub późniejsze opracowanie parafizyki eRT ?
     Nie matura lecz chęć szczera ...
     Bo fizyka, ta co jest teraz

     jest za surrelatywistyczna.

A neutrina, jeśli się oscylują (zamieniają), to jest wielce prawdopodobne że oscylują także ich elektrycznie nieobojętne leptony (e, μ, τ - oraz ich anty).

Komediodramat na dzisiaj - posłuchaj

wtorek, 06 października 2015
Nawet deszcz

Ten film mówi prawdę. To się czuje.

Mało jest ludzi dobrych. Mało wśród nich odważnych.
Po tym filmie nawet Konkurs Szopenowski wydaje mi się nieważny. To raczej ucieczka od prawdy.

Hiszpański kandydat do Oscara, najlepszy hiszpański film roku, wyświetlany tylko w kinach studyjnych. - Bo niebezpieczny?
    Zwiastun.

- Ten film zrobiła kobieta.

A on zrobił na mnie takie wrażenie jak kilkadziesiąt lat temu kreacja Marii Schell w filmie Ostatni most. - Ale angielski dokumentalny film Portret żołnierza też robi wrażenie - tym żołnierzem jest Polka, żołnierz Powstania Warszawskiego, Wanda Traczyk-Stawska.

poniedziałek, 05 października 2015
SMSNET - kolejny skandal

  Oto ich strona główna:To już tylko reklama, same autoreklamy, żadnej ważnej informacji, aktualności. A jeszcze niedawno, "dni kilka", klikając po prawej w Szczecin/Sosnowiec, prawie takie informacje się pojawiały, prawie ważne, ale teraz pojawia się taka:

    To nie jest informacja SMSNET ale facebooka, do którego ja nie należę i nie chcę należeć.
    Feler polega na tym, że na "poprzedniej stronie", czyli na stronie głównej SMSNET, nie ma żadnych aktualności, na przykład informacji o awariach, o zmianach na liście udostępnianych kanałów. Domyślam się że teraz te informacje, jeśli w ogóle są, to są na facebooku właśnie, czyli muszę wstąpić do facebooka, a ja nie chcę, ani do "naszej klasy", i do PO. - SMSNET powinien mieć sprawę za stręczycielstwo. Powinien zostać przykładnie ukarany.

    Nie mam dostępu do żadnej aktualności, nawet gdy zaloguję się do eSMS. Bo tam nie ma żadnej aktualności - tam nawet miejsca na nie nie ma, tam jest tylko aktualność o eFakturze.


tojemoje - Internet i telewizja w jednym.

Niezmiennie polecam film Oko za oko  - dzisiaj w tvn7 o godz. 20:00.

sobota, 03 października 2015
W naszej wiosce można już jeździć w kółko


Rondo na skrzyżowaniu ul. Braci Mieroszewskich, Dmowskiego i Długosza - za 13,69 milionów.

Kilka ugorów przekształcono w asfalt lub w trawniki. I w parkingi.

Więcej w gazecie wyborczej. A od siebie dodam że prace przebiegały sprawnie, bez odczuwalnych uciążliwości w ruchu pieszych, autobusów i innych samochodów - zawsze któryś pas był przejezdny. Bez objazdów i nerwów.
    Dlatego z zadowoleniem obejrzę po raz któryś film Narzeczony-mimo-woli. Bo Carrie chyba nie, bo to nie jest pierwsza - genialna! - ekranizacja z 1976 roku z Sissy Spacek. Wątpię w to by jakaś inna ekranizacja może się z tamtą równać. - Natomiast polski film Porno jest bardzo dobrym filmem.

piątek, 02 października 2015
Powstaje Centrum Praktyki Politycznej Bronisława Komorowskiego

  - informuje o tym Salon24.

    Będzie ubaw.

czwartek, 01 października 2015
Energia spoczynkowa

Nigdy nie dziwiło to że energia ruchomej masy jest większa od jej energii spoczynkowej - bo jest ona  większa o energię kinetyczną. Zdziwiło jednak to, że jest ona większa relatywistycznie (po Einsteinowsku) a nie klasycznie. - napisałem tu i ówdzie, ale chyba nie miałem racji, bo prawdopodobnie przed Einsteinem nie wiedziano o energii spoczynkowej. Owszem, wiedziano o energii potencjalnej i kinetycznej, oraz o energii wewnętrznej. A raczej o różnych energiach wewnętrznych, wydzielanych (?) na przykład podczas spalania masy (energia cieplna), czy podczas rozładowania akumulatora (jedna z różnych energii chemicznych - i elektryczna). - Od pewnego czasu wydaje mi się że odkrycie energii spoczynkowej jest największym osiągnięciem Einsteina.
    Dumałem o tym także w notce Wzór-mc2-potwierdza-że-materia-jest-fluktuacją-próżni. - Ale nie bleblałem jak niektórzy, a nawet Jeden taki. I jego egzotyczne środowisko.

wtorek, 29 września 2015
Już wszędzie potrzebni są specjaliści, nawet do spraw ogólnych

   Ich jest najwięcej.

   A ja szukam nowego blogowiska. Na razie w simplesite.com założyłem taki próbny blog:*Kliknij zbit-fg.simplesite.com by zobaczyć w sieci, "na żywo", całą próbną wersję. - Tylko ona jest bezpłatna, tylko 48 godzin.
Ta próbna subskrypcja ma ograniczoną liczbę funkcji. Wszystkie funkcje są w wersji PRO, za jedyne (!) 119,00 zł przez 3 miesiące. - Wątpię aby była tyle warta.

Teraz poznaję obsługę tego blogowiska, ale na razie wydaje mi się że nasze bloxowisko, mimo że jest coraz gorsze, już bardzo "komercyjnie" zaśmiecone, nadal jest najlepsze. Ono zaspokaja moje potrzeby. Ale przydałoby się jeszcze coś, coś nowego.

Ważniejsze felery:

  1. brak listy blogów - nie wiem nawet czy jeszcze ktoś jest w tym blogowisku.
  2. brak spisu notek w tym blogu, "archiwum". Czyli trudno znaleźć konkretną notkę.**
  3. nie można grzebać w kodzie.
  4. statystyka zlicza także moje wejścia, czyli nabijam sobie licznik odwiedzin.
  5. prawdopodobnie nie ma dobrego sposobu kopiowania tego tałatajstwa na mój dysk.
  6. ...

    Ale nie to zniechęca mnie najbardziej, i że trzeba płacić, ale że trzeba podać wszystkie dane osobowe, łącznie z adresem zamieszkania i numerem telefonu. - Żadne to niebezpieczeństwo, bo to już wszyscy znają, ale nadal drażni mnie takie chamstwo.

___________________________________
* A może to nie blog - może to strona główna ("domowa") witryny WWW? Zdaje mi się że SimpleSite pozwala założyć witrynę i blog, jednocześnie, a nawet kilkanaście (Orangesspace pozwalał, ale nie jednocześnie bo tylko jedną witrynę albo jeden blog - dylemat). Wtedy niektóre wymienione wyżej felery nie są felerami
**  bo np. normalne jest to że w witrynie WWW nie ma spisu notek blogowych (ale okazało się że w blogu jest spis notek, nazywa się Przegląd, poza tym jest Menu).

Wydaje mi się że to przedobrzona oferta, za bogata. Ja na witrynę chcę tylko miejsce na serwerze, bez szablonów i innych śmieci. Puste miejsce w które protokołem FTP będę wklejał wyłącznie moje treści, w dowolnym formatowaniu i w dowolnej kolejności a nie ciurkiem, jak w blogach. Chcę tak jak teraz w SMSNET (i jak było w WP, Webpark i Orangesspace). - Szablony toleruję tylko w blogach. I łatwe tworzenie (edytowanie) treści, bezpośrednio na "platformie" (na serwerze).
    Ale jeszcze popróbuję, póki mogę za darmo - nie bardzo chce mi się płacić za kota w worku.
    Ale istnieje wielkie niebezpieczeństwo. Takie jak kiedyś w Orangesspace: Gdy coś wkleiłem i już pięknie na gotowo skonfigurowałem, i chciałem jeszcze coś spróbować, to wszystko rypło. - To zawsze grozi gdy za dużo jest w jednym. Za dużo możliwości. - Z tego powodu strach korzystać nawet z za bardzo uniwersalnego telefonu. Z komputerem w środku.

niedziela, 27 września 2015
O łajdakachSzczegóły w blondyniblondyna.blox

O autorce.

A tu jest o mnie. I też o łajdakach.

A oglądanie gry naszych siatkarek to żadna przyjemność. Przeciwnie. - Wczoraj przegrały z Włoszkami 1:3 a dzisiaj już jest 0:2 , w setach 15:25 i 11:25. - WSTYD. - Analfabetyzm. - Dopiero 3 set wygrały (25:19). Gdy spolszczone Rosjanki zaczęły grać. - Ale potem było 18:25 ...
    Naszym paniom ta kompromitacja się należała.
    O wiele ciekawsza była Niedziela z...: Adamem Woronowiczem. Nadspodziewanie ciekawa. - Przegapiałem tego aktora. Owszem, w Rewersie był genialny, ale epizodyczny, a w tym filmie wszyscy byli genialni, także kreujący główne role, i to ich się zapamiętuje.

sobota, 26 września 2015
„ekspert to ktoś, kto ci mówi, że czegoś nie można zrobić” /Henry Ford/

- to z radiowej audycji pt. Heretycy-nauki. - Ale zgadzam się z Gościem, że to populistyczne dziennikarstwo. Ja też nie finansowałbym naukowych badań nad wpływem umysłu na obwody elektroniczne. Ale nie przeszkadzałbym w takich badaniach nie finansowanych z publicznej (np. uczelnianej) kasy - tworzenie czegoś naprawdę ważnego to nie praca, ale przyjemność.

Einstein podobno zrobił nową fizykę bo nie wiedział że nie można jej zrobić.

Napisałem to bo przypadkiem wdepnąłem w moją starą notkę Heretycy nauki, w której Gość (wiadomo kto) komentował. Ale nie przywiązuję do tego większej wagi - wspomniana audycja cieszy mnie tylko jako prztyczek należny naukowym bufonom trzymającym władzę. Trzymających się władzy.


"Gdyby tak biec przez cały dzień może wskazówki cofnęłyby się same?" - spytał Adam Wiedemann. A może Aleksandra Zbierska. A ja spytałem czy powstałaby wtedy antymateria. Ale takie pytania nie mają sensu.

 

A jeśli chodzi o "Biedronkę", to też jest blisko. Byłem tam wiele lat temu (chyba przed epoką Windowsa Vista), ale mi się nie spodobało, bo to duże takie a klientów i personel na palcach można było policzyć. Ale teraz! Jest wszystko. I na przykład masło Czeladzkie kosztuje 3,49 zł. - To jest rekord! - Bliżej, w małym sklepiku, najtańsze było 3,80. A przedwczoraj, w śródmieściu, w sklepiku który ostatnio chwaliłem, zapłaciłem 6,50 !!!
    No to wybieram Biedronkę. Zwłaszcza że zima idzie. - Ale że do śródmieścia będę nadal jeździł po chleb, to przy okazji we wspomnianym sklepiku będę kupował Lipton-liście i dżem z czarnych porzeczek, bo tam prawie zawsze jest i jest najtańsze. I miód najbardziej przypomina prawdziwy. - Ale zobaczę czy w Biedronce też to jest i za ile. I czy mają chleb jadalny.
    Na razie w Biedronce się nachodzę, bo jeszcze nie wiem gdzie co jest. I mam kłopot przy kasie, z taśmociągiem. I wózek trochę za duży. Niewygodny, zwłaszcza gdy już niepotrzebny. - Dzisiaj nie mogłem znaleźć cebuli. Ale facet z obsługi mnie zaprowadził i pokazał - jest wiele różnych cebul, w różnych wielkościach, kolorach i opakowaniach, a nawet bez. Czyli miałem kłopot z wyborem. - Małych sklepików będę już unikał, bo w nich nieskrępowane chamstwo i złodziejstwo (oprócz tego w śródmieściu, który chwalę). One sprawiają wrażenie jakby były w trakcie upadłości, nie widzą szans, już się nie starają.

A w ogóle to nudno, nawet anuszka.hahaha.agh się nie śmieje.

piątek, 25 września 2015
SMSNET znów mnie zaskoczył

Czyli mój prowodyr (dostarczyciel i stręczyciel usług). Bo przysłał mi maila:

Szanowni Państwo,
26.09.2015r. na kanale 902 cyfrowej telewizji kablowej transmitowana będzie gala "Polsat Boxing Night" podczas której obejrzeć można będzie między innymi walkę Tomasza Adamka z Przemysławem Saletą. Koszt dostępu do gali to 40,00 zł brutto.
Zainteresowanych zapraszamy do składania zamówień na naszej stronie www.

Z poważaniem:
Biuro Obsługi Abonenta
SMSNET SP.J

Ten e-mail został wysłany zgodnie z § 5 pkt.2 Regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych wydanego przez Sat-Mont-Service Sp.j, zgodnie z paragrafem  § 5 pkt.3 abonent ma prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych, w tym celu prosimy o wysłanie e-maila na adres info@smsnet.pl w temacie wpisując "Sprzeciw".

Oczywiście wysłałem sprzeciw. - Może z jego powodu i zgodnie z którymś Regulaminem (?!) zostanie podwyższona moja miesięczna opłata (obecnie, razem z Internetem, wynosi ona 79 zł).
    I włączyłem telewizor. To znaczy chciałem ... - Niestety, mimo że dioda na dekoderze (cyfrowym) potwierdzała że ja chcę, włączyć mi się nie udało. - Zdarzyło się to nie po raz pierwszy, ale dotychczas pomagało wyłączenie i włączenie zasilania dekodera - wtedy mogłem włączyć. Na ekranie pojawiał się komunikat że są sprawdzane kanały i po minucie (mniej więcej) telewizor zaczął grać cyfrowo. A teraz pojawiło się okno pozwalające wybrać język, potem drugie w którym mogłem wybrać kraj, i potem zaczęło się wyszukiwanie kanałów, które trwało minut kilkanaście. - To ma miejsce gdy po włączeniu telewizora przez dekoder okazuje się, że nie ma w nim kanałów, czyli np. po pierwszym podłączeniu do kabla. Wtedy zaczyna się takie kompletne konfigurowanie. Albo gdy były już kanały i, jak teraz, nie wiadomo dlaczego z dekodera znikły. - W tym przypadku najgorsze jest to, że wtedy znikają wszystkie moje osobiste ustawienia, także moje listy ulubionych kanałów - pojawiła się tylko lista automatyczna, na której kanały są w nie mojej ulubionej kolejności, a jest ich ponad 140. Czyli muszę od nowa budować moje listy. A to jest żmudne i czasochłonne. Dlatego już nie będę tego robił.
    Sprawę bardzo pogarsza fakt że na tej automatycznej liście są kanały których nie ma - na mojej smartcart. Bardzo niepotrzebnie. To utrudnia korzystanie z tej listy, wybranie tego co w danej chwili chcę obejrzeć.

czwartek, 24 września 2015
Lubię blogi o dobrych zwierzętach

Ale blondyniblondyna.blox jest także o dobrych ludziach. To tym bardziej. To jeszcze bardziej wzruszające. Także przez dobre fotografie - one poświadczają że w tej rodzinie dzieci są dobrze wychowywane. - Przypomniały mi zeszydlo.blox , porzucony przez autorkę 4 lata temu a ja nadal link do niego mam w Zakładkach i się tam wzruszam.

 księżniczka Jagoda z zeszydlo.blox

Szkoda że Blondyna swoje fotografie zastrzegła prawnie - nie pozwala ich kopiować. Bo np. tę fotografię chętnie bym pokazał u siebie. I kilka innych, w tym te z głównym bohaterem, z psem Igorem ("blondyn"), przyjacielem i "dyplomowanym asystentem" (pies asystujący) niepełnosprawnej autorki ("blondyna").


blondyniblondyna.blox to naprawdę ciekawy blog - czytam go już kilka godzin. Ale to tylko kropla w morzu, bo to długi blog, pisany już 8 lat.

Tagi: dzieci kotki
15:01, fg2002
Link Komentarze (5) »
środa, 23 września 2015
Polska jesień jest piękna

   Ale bardzo rzadko.

   A prof. Jadczyk postanowił dreptać raźnym krokiem. - Za późno, bo prof. Eine postanowił wcześniej.
   Mantra, tantra, tralala. - A ja już dawno zrobiłem hop!


 Zoja Lebedeva

poniedziałek, 21 września 2015
To co nasi zrobili z Ameryką to się w pale nie mieści

 AleNiestety, po 2 dniach, przegraliśmy z Włochami.
Ostatni dzień Pucharu Świata najsmutniejszym dla Polski.
- Nie ma sprawiedliwości na tym świecie.

Tagi: sport
16:11, fg2002
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 20 września 2015
Windows 10 Update

komunikat Microsoftu o niemożliwości aktualizacji Windows 7 do Windowsa 10

Rzeczywiście, na partycji C: (systemowa) o wielkości 58,5 GB mam wolne już tylko 3,85 GB, a potrzeba 20 GB. - Ale według microsoft.com Windows 10 mieści się w pliku o długości 3 GB .... Poza tym gdy na dysku jest za mało miejsca to instalator (update) może skorzystać z dysku zewnętrznego ... Więc dlaczego teraz, u mnie, Microsoft winę zwala na za mało miejsca. - Oprócz dysku zewnętrznego (500 GB) mam wolnych 170 GB w pozostałych partycjach dysku wewnętrznego (HD).
- Czyli Microsoft kręci (piepszy).

To kolejna (druga) nieudana próba bezpłatnej aktualizacji mojego Windowsa 7 na Windows 10. Ale mi nie zależy, bo Windows 7 nadal jest najlepszy. - Ale w laptopie mam Windows 8 - go wolałbym uaktualnić do "dziesiątki". Bezpłatnie. - Może kiedyś spróbuję. - Najlepiej gdybym na obu komputerach miał ten sam system, czyli Windows 10, bo tylko ta opcja jest bezpłatna.

sobota, 19 września 2015
Ksenofobia to strach, lęk, obawa, przed obcymi, a nie niechęć do nich

  nie nienawiść i wrogość - słusznie zauważył eurybiades.salon24.pl. - Koniecznie przeczytaj.

  Fobia ... - Na przykład "agorafobia to przecież nie nienawiść do otwartej przestrzeni, a lęk przed nią".

  A apropos.salon24.pl napisał:

"Oriana Fallaci była współczesną Kasandrą. Nie wieszczyła jednak upadku Troi. Wieszczyła za to upadek Europy. Nie bawiła się tutaj w żaden dialog międzycywilizacyjny. Uważała go za bezcelowy. Domagała się wytyczenia wyraźnej linii demarkacyjnej pomiędzy nieprzystawalnymi do siebie światami. Broniła - jako "chrześcijańska ateistka" - znaczenia i miejsca kultury chrześcijańskiej w przestrzeni publicznej gorliwiej, niż czyniło to i czyni wielu znanych synów Kościoła."

  Właśnie - chrześcijański ateista. - Ja nim jestem. I nie chcę być islamistą. Ani bezgranicznie tolerancyjny.

środa, 16 września 2015
Bezpłatne mieszkanie dla każdego

   - Czy wybiera się pan do Anglii zarobić na mieszkanie? - spytał facet na lotnisku młodego Polaka.
   - Nie, lecę do Syrii, a następnie promem popłynę do Grecji, potem pieszo przez Serbię, Węgry, Austrię i Czechy przejdę do Niemiec lub Polski. Tam mieszkanie otrzymam za darmo.
   Szczegóły w mmmarciniak.blox.
   Kiedyś z podobnego powodu ktoś zaproponował aby polskie stocznie nazwać bankami, to nie upadną, bo Unia pozwoli je dofinansowywać. A nawet sama je dofinansuje.


Kaczyński jako jeden z niewielu mówił jak człowiek do ludzi
nie jak pacynka, marionetka, wytwór poprawności politycznej czy inny niesamodzielny intelektualnie byt, który robi wszystko żeby mówić ale nic nie powiedzieć. Można się z nim zgadzać albo nie zgadzać ale po raz pierwszy od wielu tygodni na polskiej scenie politycznej jest jakaś samodzielna opinia ważnego polityka, z którą w ogóle można podjąć dyskusję.
   - napisał Mercator w Salon24 o dzisiejszym sejmowym wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego.
   Od siebie dodam, że ostatnimi co takim ludzkim językiem mówili, był prezydent Ronald Reagan i premier Margaret Thatcher.
   Natomiast Piętaszek na ten temat zajadle zabełkotał POmówieniami.

wtorek, 15 września 2015
Działanie działa siłą

A może lepiej: Działanie oddziaływa (pracuje?) siłą.
A może energia działa (oddziaływa) siłą. - Może działanie jest tylko matematycznym związkiem energii i częstości? ...

Może zamiast E=h·ν lepiej pisać L=h·ν.
Energia E jest przyczyną, a praca L skutkiem ... Miarą energii.
- Mierzymy skutkami. Na przykład pracę mierzymy pracą, ale energię też, mierzymy pracą.
Energia to potencjał. Także energia kinetyczna - jej potencjał jest w bezwładności, masa bezwładnością wykonuje pracę.

Pomiarem jest tylko pomiar bezpośredni. Pomiary pośrednie są rachunkami, na przykład liczeniem w echolokacji.

Ta notka dotyczy notki http://fizyka.blox.pl/2010/06/Obserwable.html.
A napisałem ją tak sobie, bezmyślnie. Tylko by dać głos.

Poza tym: Już tylko żywność się nie psuje. A wkrótce będzie wielokrotnego użytku.
A tę laleczkę wykonała Marina Bychkova. A może Martine Johanna.


Czy fizykę Einsteina można bardziej ośmieszyć, niż dowodząc że nie jest ona relatywistyczna?

A ja to zrobiłem, bo zbudowałem ją euklidesowo.


Granica poznania to coś, już ostatnie, co jeszcze rozumiemy. - Fizycy współcześni już dawno ją przekroczyli i ugrzęźli w ślepych zaułkach.
Bo nie przekroczyli, tylko przesunęli, nieświadomie, szlaban, i nadal mają go przed sobą. Oni go tylko popychają i nadal przed nim drepcą. A może za nim.

piątek, 11 września 2015
A mi nadal marzy się taka chata

  I żelazne łóżko. - Ale aby było w niej ciepło i nie było gryzoni i robaków. Poza tym złodziei i bandytów.

 Дарья Васильева

Polecam

   Fraulein, autorka bloga herstoria.blox, jest miłą i atrakcyjną archiwistką. Osobą obznajmioną z historią.

nagi bobas dzieckoA jeśli chodzi o ten wzór

zobacz więcej

to może on świadczy o tym że światło jest rezonansem elektromagnetycznym. Że tylko wtedy iloczyn VR i VR sprzężone (z kreską), oraz odwrotność iloczynu przenikalności elektrycznej i magnetycznej, równają się c2.
    Rezonansem magnetyzmu z elektrycznością ... W ośrodku. A może rezonansu ośrodka. "Obwodu". Z parametrami rozłożonymi.
    Światło jest w rezonansie z próżnią. Może z eterem ...

    O rezonansach wspominam na przykład w notce Pasja-to-największe-szczęście-i-najcięższa-praca. Także Andrzej me47 zwraca mi na nie uwagę. Że w rezonansowych wzorach zawsze występuje kwadrat prędkości.
    Ale ja już także o rezonansach mam już tylko wiedzę "ogólną". Szczegóły zapominam bez żalu i bez zamiaru przypominania sobie.


PS. - W Wikipedii napisano, że "pod koniec XX wieku pojawiły się nawiązujące do eteru koncepcje, będące jednak poza głównym nurtem naukowym, związane z falową budową materii, między innymi teoria rezonansu przestrzeni, wyjaśniająca pewne zjawiska relatywistyczne i kwantowe jako skutek klasycznego efektu Dopplera w klasycznym ośrodku falowym."
    Wspomniałem o tym w notce Eter a teraz znów mnie to zdenerwowało - że nie podano linków do tych teorii, a przynajmniej do mojej. - Co prawda ona nie jest falowa ale korpuskularna, ale to nawet lepiej, bo fale też są korpuskularne - teorie falowe też należy budować korpuskularnie, z korpuskuł, ich mechaniką. Wtedy zniknie obłęd ("paradoks") korpuskularno-falowy.

„Istotą opisu fizycznego nie są wzory, ani zbiór doświadczeń, tylko model fizyczny.”
- napisał  prof. Jerzy Mycielski, w WIEDZA i ŻYCIE 7/1983.
I kilka innych bardzo mądrych rzeczy.

środa, 09 września 2015
Nie ma o czym pisać


Za kolorowymi firankami - foto Samuel Sevada vel Samvel Sevada (Trubadur).

Nie lubię pór roku. Lepiej gdyby było tylko lato.

niedziela, 06 września 2015
Zycie polskiego emeryta

   w Australii.

   A w Polsce bez zmian, najlepszy z systemów. A nawet lepszy.

   - O życiu w Australii jest w kacikhani.net.

sobota, 05 września 2015
Wielokulturowość zawsze kończy się rzezią

Vide Jugosławia, a wcześniej "nasza" Ukraina. I Krym, zawsze gdy car popuści cugle. - A w Afryce każde wyzwolone z niewolnictwa plemię wyżyna plemiona sąsiednie. I w wyzwolonej z dyktatur Azji. - Może byłoby lepiej gdyby mniejszości się asymilowały, zamiast pielęgnować swoje tradycje, bo one lepsze od innych.
    Ale takie są prawa natury, niehumanistyczne. Gdyby można inaczej, to by było.

Zdaje się, że mam rację - zobacz. - Przed islamskimi "imigrantami" także ostrzega nas polski Grek, dim. - Ale teraz zauważyłem że jego strona z Salon24 została już usunięta, demokracja na to pozwala.
    Na szczęście muzułmanie wielokulturowość z głowy nam wybiją. Prawdopodobnie razem z głowami.

"To zadziała jak broń jądrowa. Przybliżać do siebie dwa kawałki uranu, aż zostanie przekroczona masa krytyczna i nastąpi reakcja łańcuchowa i niekontrolowany wybuch." - napisał bratdamian.

piątek, 04 września 2015
Osoby ludzkie
czwartek, 03 września 2015
Kopie bloxów nie działają

    Także sporządzane programem HTTrack (WinTrack). Bo bloxowisko jest "rozwijane" a program HTTrack strach aktualizować, bo on już tylko w archiwach samorozpakowujących, a nie wiadomo co w nich jest, oprócz HTTrack. Jakie reklamy, wirusy i szpiedzy.
    Ale nie tylko o to chodzi, bo stare kopie, wielokrotnie przeze mnie używaniem sprawdzone, przestają działać. I nie chodzi o to, że rozwijane są także Windowsy i aplikacje - jest dużo gorzej. Na przykład w kopi tego bloga zbit.blox ktoś na moim dysku usunął prawie wszystkie obrazki - pozostało kilka a było kilka tysięcy. - Na szczęście wszystkie obrazki mam w kopii na dysku zewnętrznym, który rzadko podłączam do komputera, dzięki czemu rzadziej jest narażony na ataki. - Ale jest jeszcze gorzej - nie działają "linki" katalogów i tagów, bo usunięto nie tylko obrazki. Czyli jest całkiem źle, bezdennie. Ale dysk zewnętrzny ostatnią kopię 2014 roku, tego bloxa, uratował.
    Czyli Internet to nic dobrego. Każdej chwili może wszystko zniknąć. Także, przez sieciową dywersję, to co masz na swoim dysku, w swoim komputerze. I to co masz w banku.

    A gdy po tych wielogodzinnych chaotycznych próbach z kopiami pozamykałem wszystko i zrestartowałem PC-ta ("Uruchom ponownie"), to on popadł w niebieski ekran. - To od wielu lat się nie zdarzyło (owszem, zdarzyło się miesiąc temu, jeden raz, ale to było po wymianie monitora - gdy może nie wszystko się jeszcze dopasowało).

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 123