Logika to rozum najpłytszy, posiadają go nawet maszyny. A erotyka jest wdziękiem płci. A relatywistyczne paradoksy zniekształcają obrazy a nie ich źródła.
Archiwum
O autorze
Tagi

„Pod tą wszechstronnością kryje się pustka,
brak sympatii do czegokolwiek.”

I.I.Obłomow


A fizyka nie może być stekiem formuł nie do pojęcia, algorytmami
dla liczydeł.Translate
into English

            
Skopiuj CSS
wtorek, 18 grudnia 2018
Szkoda Kutza

Mimo że kiedyś przezwałem go Butzem - to było za politykę, zwłaszcza za autonomię Śląska. - Za komuny nazywał się Kuc - po polsku.

"Krzyż walecznych" - genialny film. - "Stary portfel" - genialny teatr. A wybitnych filmów było więcej. Na przykład "Zawrócony" i "Pułkownik Kwiatkowski".

- A może nie "Stary portfel" … - Nie mogę znaleźć w Google czegoś o takim spektaklu telewizyjnym. - To był kameralny dramat, o śląskiej rodzinie która w końcu wyemigrowała do Niemiec.

- Ale za to Kolacja na cztery ręce ! - Genialne i jeszcze raz genialne!! - Genialne !!!

Kto był lepszy? - Kutz czy Wajda? - Mickiewicz czy Słowacki?
- Głupie pytania.

Tagi: film-teatr
18:52, fg2002
Link Komentarze (1) »
Radio "Erewań" nadal rozwesela

Ale teraz nadaje spod adresu http://retrospekcjewolanda.blox.pl (i spod kilku innych). I teraz nie dopuszcza propagandy niefaszystowskiej. Bo wtedy nadaje taki tekst: "Nie możesz dodawać komentarzy do tego blogu. Twój login lub adres IP został zastrzeżony przez autora blogu / administrację serwisu." - Mnie go nadał gdy chciałem do niego nadać taki tekst:

A skąd czerpiecie te wiadomości - z zagranicznych faszystowskich źródeł, których w Polsce pełno? Bo Tusk, rozprzedając Polskę, sprzedał im także polskie media, a faszystowska UE nie pozwala PiS-owi je odzyskać, dla Polski.

Wot cenzura. KON-STY-TUCJA.

poniedziałek, 17 grudnia 2018
Eine znów coś napisał

Nie powiem, na poziomie, komentatorzy też, ale po co? - Autor i komentatorzy nie szukają drzwi. - Ja z STW Einsteina zrobiłem fizykę, dałem jej wyobrażalny (fizyczny!) model i opisałem go elementarną matematykę. a oni nadal ciemność widzą, kosmologiczną matematyką. Renormalizacjami fizykę zepchali na dno.

Fizyka kwantowa to numerologia. - Uwolnijcie ją z pęt pseudofizyki Minkowskiego. - Szczególna teoria względności (STW) to tylko zjawisko Dopplera, klasyczne. Które nie zniekształca ruchomej lokomotywy, ale jej pędzący obraz. Niesioną przez niego energię. Częstotliwość.  E=hν   . . . 

To są informacje alegoryczne. Inne są tu i tu i ówdzie.

niedziela, 16 grudnia 2018
A w niedzielę odpoczywam

 - Też.

kliknij

smartfon

sobota, 15 grudnia 2018
Pierwszy śnieg

   W Gdańsku, w roku 1955 , w pierwszej zimie po maturze, widziany z mojego okna.

 

Dzisiaj też taki jest, ale teraz tak bym go nie narysował, bo nie czuję potrzeby. A wtedy rysowałem z wielkiej wewnętrznej potrzeby, jak prawdziwy artysta. - Może mogłem nim być? 

    Na pewno. - Miałem kłopot z wyborem studiów, bo na przykład moje sukcesy w szkolnym teatrzyku (same główne role) i że w szkolnym chórze (i w septecie i kwartecie) byłem wiodącym basem, widziano mnie raczej jako aktora. A że rysowałem, dekorowałem, proponowano mi wyższą szkołę plastyczną (było w Gdańsku coś takiego). A że poza tym pisałem ciekawe prace domowe z języka polskiego, i że pisałem nienajgorsze wiersze, mogłem pójść na jakąś literaturę. Albo zupełnie na co innego, bo wszystkie egzaminy zdawałem ze słuchu - wystarczały mi lekcje, to co na nich usłyszałem, bez skupiania uwagi. Bo ja na lekcjach, oprócz słuchania, rysowałem i pisałem wiersze. Na przykład ten oto rysunek.
    A ja wybrałem fizykę ... Z której na szczęście szybko uciekłem.

PS. - Ale ja teraz chciałem napisać tylko że u nas dzisiaj spadł pierwszy śnieg, obecnej zimy. - A kto chce zobaczyć co ja lubiłem, niech zajrzy tam.

A ocieplacze nawet w sobotę ocieplają nasze bloki. Nawet w śniegu. Może do Gwiazdki ocieplą. Bo starają się.

Tak jest zdrowiej

   I jej pieskowi.


zdrowiej krzywerysunki.blox 

"Zdrowiej", rocznik 1977, Warszawianka, wzrokowiec, w ogóle nie przyswaja informacji ze słuchu, a podobno jest dobrym słuchaczem, poza tym ciągle ląduje na jakichś wielogodzinnych wykładach. Taka karma. Dlatego pracuje jako szkoleniowiec i doradca zawodowy. Studiowała fotografię w Goldsmith’s College i produkcję filmową w London School of Music and Media. Pracowała w dziale dokumentalnym TVP. Ma psa Leona.  /Nowe peryferie/

Tagi: zdrowie
00:00, fg2002
Link Komentarze (2) »
piątek, 14 grudnia 2018
O Zbigwie wspomniałem kilka razy

Kolejno:

30.03.2012  Genowefa-Pigwa-nie-kieruje-sie-chlopskim-rozumem

  4.08.2017  Najwiekszy-blad-Einsteina

  7.06.2018  Skad-Zbigwie-wie-ze-kwant-znika 

  6.07.2018  Dziwny-jest-ten-swiat-nieprawdopodobny 

 29.07.2018  Nauka jest coraz bardziej pewna istnienia Boga - napisał Zbigwie 

   8.12.2018  Naukowy-belkot 

Ostatni tytuł jest moją oceną wartości wszystkich Zbigwy publikacji. Także tych o których dotychczas nie wspominałem, na przykład ostatniej: 

 11.12.2018  Wyobraźnia bez rygorów eksperymentu ma wartość śmiecia intelektualnego? – cz.2A  Zbigwie.

Wszystkie jego notki znajdziesz pod linkiem https://www.salon24.pl/u/zbigwie/ . - Mnie już się nie chce czytać tych intelektualnych bredni, ale czytam bo one są wdzięcznym tematem do krytyki. Są moim natchnieniem. Bo fizycy umilkli, piszą o fizyce metafizycznie (we współczesnej nowomowie - ontologicznie). - Więcej mogłaby napisać Anuszka.hahaha , ale ona też umilkła w temacie fizyki.

PS. - W notce Bodo-a-zwlaszcza-Ney pochwaliłem się, że mimo że Google mnie nie promuje, jestem 5-ty w kategorii Edukacja. A w ogóle ten mój blog zajmuje 92 miejsce na ponad pół miliona (ponad 662 tysięcy) bloxów. Przedtem kilka miesięcy, a może dłużej, byłem 7. - To już nieaktualne, natychmiast wyleciałem z pierwszej dziesiątki i z pierwszej setki - teraz jestem 29 i 200. - Podobnie tak zniknąłem z Polecamy > Edukacja - wcześniej nieprzerwanie polecano tam wszystkie moje notki, czyli zawsze było mnie tam pełno, a teraz . . . (ani razu). - Totalna opozycja. A nawet gorzej - totalna blokada. Absolutne milczenie.
    Teraz, o godz. 14:00 , jest tylko 5 wejść do mnie. Tyle pokazuje STAT4U. - Masakra. - Zabawne. - Naprawdę! - Tyle milczenia o niczym . . .

czwartek, 13 grudnia 2018
Jak wszyscy wiedzą, Niemcy sprzedali mnie Hiszpanom

I wszystkich innych indywidualnych klientów Deutsche Banku - sprzedali nas Santanderowi. - Bardzo się ucieszyłem bo Niemców w naszym miasteczku niema, więc musiałem korzystać z bankomatów innych banków, za sowitą opłatę (zobacz), a Santander jest, czyli teraz bankomat mam za darmo. I wszelkie sprawy, formalności, załatwię na miejscu, nie muszę jeździć do Powiatu.
    - Dzisiaj chciałem załatwić takie sprawy ...
    Niestety, okazało się że to nie bank, ale namiastka - ze sprawą i dowodem osobistym muszę jechać do banku, w Powiecie. By tam wybrać rodzaj rachunku (oprocentowanie), złożyć mój podpis i zmienić kartę zakupową, a raczej wszcząć procedurę zmiany. I na pewno jeszcze to i owo. A to będzie mnie kosztowało: 4 razy taksówki i 2 razy autobusy, bo to dla moich bioder za daleko. A zajmie to kilka godzin, co najmniej pół dnia.
    Takie są uroki prowincjonalne. - A ze służbą zdrowia jeszcze bardziej. - Nawet po kardridże, do drukarki, muszę jechać do Powiatu. Specjalnie by je kupić, a nie przy jakiejś okazji, bo moją mobilność już tak ograniczają moje biodra. Każda sprawa to odrębny wyjazd. A ja już nie lubię podróżować. Nienawidzę.

    Na szczęście drukarka jeszcze drukuje. Nędznymi resztkami tuszu.

Tagi: banki
20:59, fg2002
Link Komentarze (2) »
wtorek, 11 grudnia 2018
Fizyka jest w stagnacji

- napisał Eine. - Bo fizycy drepcą przed granicą c. - Ale tego Eine nie napisał, jakby nie wiedział. - To przypomina obstrukcję.
Ale obstrukcji już nikt się nie wstydzi, w reklamach chwalą się nią nawet eleganckie panie.

poniedziałek, 10 grudnia 2018
Klasa PANÓW już tak odleciała, że NIEWOLNICY podnieśli pięść i wdzieli żółte kamizelki

Rewolucja już pewna. - napisał w komentarzu Józuś.

Czyli znów Francuzi. Może wstrząsną bryłę świata. Obronią Europę. 

Już prawie tak pragniemy rewolucji jak Rosjanie rewolucję październikową. Że może ktoś ją zrobi. Co opisał hrabia Aleksy Tołstoj w DRODZE PRZEZ MĘKĘ. - A potem znów PANOWIE rozbroją rewolucjonistów. Prawem, demokratycznie.

Takie są moje rozmyślania przedświąteczne. Jak świąteczne.

niedziela, 09 grudnia 2018
Obrazki z wernisażu


fotki z artpoezjaproza.blox   autor Co de Kruijf.

Znów jak u Oknyansky'ego - taki nastrój.   - Zobacz także.

sobota, 08 grudnia 2018
A bez bielizny taniej czy drożej ?


Nie pakować !

Ona jest piękniejsza od bielizny


Vorontsov Igor

Naukowy bełkot

A może pseudonaukowy. - Dzisiaj Zbigwie pisze o tym co uważa o liczbach urojonych pewien ruski mistyk (a wczoraj o czymś innym). A ja piszę o tym, bo deda w komentarzu tam napisał:

o względności jednoczesności: dziś znamy wyróżniony układ odniesienia , to ten , względem którego promieniowanie reliktowe tła jest izotropowe. Einstein nie dysponował jeszcze tą wiedzą.

Obawiam się że deda uważa że istnieje absolutny układ, absolutnie wyróżniony, jako jeden jedyny nieruchomy w całym Kosmosie. W całej jego przestrzeni. A to by znaczyło że deda wątpi w wynik eksperymentu MM (Michelsona-Morleya). - Niesłusznie, bo już w roku 1986 napisałem że każdy ma swoje „promieniowanie reliktowe”. Swoje własne fotony. Bo to wynika z moich postulatów, one to dopuszczają.
    Można powiedzieć że ja moimi postulatami zapostulowałem że wynik MM jest prawdziwy, zgodny z rzeczywistością.

A jak powstają liczby urojone pokazałem w notce Echolokacje obiektów pod- i nadsygnalnych - liczby urojone są paradoksalnymi wynikami uzyskanymi w liczeniu niewłaściwymi wzorami. Są wykorzystywane jako operatory pozwalające liczyć mimo wszystko, gdy nie znamy wzorów właściwych. Potem z nich wydłubujemy wyniki rzeczywiste, czytelne w euklidesowej czasoprzestrzeni t,x,y,z. - Liczby urojone, a raczej zespolone, są tylko liczbami pośrednimi, nie z naszego świata, fizycznego.
    Przypominam że logarytmy też są takim "operatorem" - pozwalają obliczyć ułamkowe potęgi, ale w końcu też wynik trzeba "delogarytmować", czyli transformować do naszej czasoprzestrzeni. I intuicji.

Ale mam już dość - po kilku godzinach zajrzałem do notki Zbigwie i dalsze komentarze zniesmaczyły mnie do obrzydliwości. - Co ci intelektualiści z Einsteinem wyrabiają?! Pozbawiają go czci i zasług! To bełkot hien! Chamskie popisy internetowych erudytów.

Ale przyjdzie Terry Tate i zrobi porządek.

Jestem autorem polskiego euklidesowego ujęcia STW czyli szczególnej teorii względości

ale z dużymi błędami. - dnia 25.06.2017 o godz. 17:28 ogłosił to prof. Eine. O czym ja poinformowałem zaraz o godz. 21:52 w notce PAN-profesor Eine zakwiczał półgębkiem. A teraz o tym przypominam, bo od wczoraj łatwiej tam trafić. Bo w Salon24 nastąpiły pozytywne zmiany w temacie komentowania - o czym informuje salonowa administracja w notce Linkowanie komentarzy, social media - warto to przeczytać.

A dlaczego "półgębkiem" - bo Profesor zamilkł w półzdania. Mianowicie nie wskazał tych błędów. Ani jednego. - Szkoda, bo w tej sytuacji nie mogę ich poprawić. - Według mnie żadnych błędów nie ma.
    Owszem, o czym wszyscy wiedzą, do marca 2016 roku byłem obalaczem STW Einsteina - informuję o tym w notce E r r a t a , ale od prawie 3 lat jestem jej obrońcą. Bo w owym marcu zrozumiałem to co niżej:

Einstein nie wiedział nie tylko dlaczego energia ruchomej masy wzrasta relatywistycznie a nie klasycznie. Nie wiedział także o tym, że jego relatywistyczne paradoksy nie zniekształcają źródeł ale ich obrazy, którymi źródła (materia) oddziaływają. Oraz tego, że istnieją źródła szybsze od światła, tachiony, które oddziaływają swymi obrazami i swymi antyobrazami - to dokładniej pokazują moje minichrony. - To nie antymateria ale antyobrazy materii. - Zobacz więcej.https://www.salon24.pl/u/autodafe/788382,dylatacja-czasu-we-wspolczesnym-eksperymencie#comment-12578192

piątek, 07 grudnia 2018
Zamiast fizyki

  Bo fizycy się zamelinowali. A piękni nigdy nie byli.

Ale w melinie wrze. A może bulgocze.

   Czy i jak można obalić mechanikę Newtona?

   Stagnacja fizyki, czy kryzys ? 

A może nie.
Może później przeczytam.

- Tupot to, czy dreptanie?


Cudze chwalicie
mimo że moje znacie.

Alpejski u Einego tak komentarzem opisał stan fizyki współczesnej, zajadle zwalczającej wizjonerów: - Bycie rzemieślnikiem to wygodne posadki w insty­tu­tach i granty zapew­niające absolutną władzę.  A władza degeneruje, to żadna tajemnica.

I wstyd, ogromny wstyd, jakiego jeszcze nie było. Rzemieślników, którzy 100 lat kastrowali naukę. Fizykę.
    Prześladowana fizyka się z nich śmieje.

foto
goboist

czwartek, 06 grudnia 2018
Anioł wolności


Obraz skopiowany bez pytania o zgodę z blogu aniolywolnosci.blox - przepraszam.

środa, 05 grudnia 2018
"Inka" w ostatnim grypsie napisała:

"Powiedzcie Babci że zachowałam się, jak trzeba".

Prezydent Duda na jej (i "Zagończyka") pogrzebie, spóźnionym wiele lat, wyjaśnił dlaczego nie napisała że Babcię kocha. - Bo o tym Babcia wiedziała, a nie wiedziała czy "Inka" zachowała się tak jak była wychowana. - Inka tak informowała Babcię, że nie przyniosła jej wstydu. Że nie sprzeniewierzyła sią żadnej zasadzie etosu rycerskiego. Bo wtedy inteligencja jeszcze była mu wierna.  

Inka zachowała się godnie, oprawcy jej nie złamali, tylko zamordowali.

O "Ince" pisałem tutaj już kilka razy, na przykład tu. - Przeczytaj relację księdza obecnego przy egzekucji "Inki" i "Zagończyka"

- A co ty byś chciał powiedzieć wnukom? By byli z ciebie dumne.

wtorek, 04 grudnia 2018
Jak u Oknyanskyego


fotka z artpoezjaproza.blox   autor Frans Roomer.

A dlaczego jak u Oknyansky'ego? - Bo bohema. Ludzie kulturalni.   - Zobacz także.

Elon Musk - nareszcie Ktoś !

   Nie magik, ale prawdziwy cudotwórca.

Jak jeden mąż

   Postawa zasadnicza

Алексей_Ковалёв 

Tagi: erotyka
00:00, fg2002
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 03 grudnia 2018
Zatrzymać czas

  Odwlec koniec świata.

Tagi: film-teatr
00:00, fg2002
Link Komentarze (2) »
niedziela, 02 grudnia 2018
Paryż płonie

 Demokratycznie.Bo "Macron kradnie. Daje pieniądze bogatym kolegom, a odbiera biednym ludziom."

Płonie demokracja kilku miliarderów.


Ale dlaczego płoną samochody i sklepy, a może sklepiki - dlaczego nie banki?

Gdy banków nie było, nie było kryzysów.

sobota, 01 grudnia 2018
Podejrzewam że to coś bardzo ważnego


Ta nadzieja mnie ożywiła.
- A drogę tam wskazała mi autorka bloga krzywerysunki.blox i tego obrazka →
- jej obrazki, które tam bardzo pasują.
Zdaje mi się że jest to mocne uderzenie w sparszywiałe centrum.

PS. - Tak mi się zdaje, mam nadzieję, że się nie mylę. - Jeszcze tego nie przejrzałem.

Czyli ja tak jak Franciszek Fiszer ... - on też nie czytał. A się zachwycał.

Lustereczko powiedz przecie . . .

Vera Rocklineera

piątek, 30 listopada 2018
500+ za uśmiech wasz

Tagi: 500+ dzieci
00:11, fg2002
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 171