__ Logika to rozum najpłytszy, posiadają go nawet maszyny.
Tagi

„Pod tą wszechstronnością kryje się pustka,
brak sympatii do czegokolwiek.”

I.I.Obłomow


A fizyka nie może być stekiem formuł nie do pojęcia, algorytmami
dla liczydeł.
Ani paradoksalna.

.Translate
into English

Translate into
other languages
- Select Language


===
Skopiuj CSS
środa, 01 lipca 2015
Będzie gorąco

Do Polski zbliżają się wielkie upały. W kilku krajach europejskich zabiły one już kilka tysięcy osób (a może jeszcze mniej). - Informuje o tym telewizja a Internet trochę też. - Komputery i telewizory też mogą tego nie wytrzymać.

A jeśli chodzi o mnie, to godności bronię już tylko szemraniem. A nawet nie. Bo na przykład reklamowane okno ... - Minęło 2 i pół miesiąca i nic. Cisza. Nawet ja nie szemram. No bo co to 2 mieiące, a nawet więcej - szkód górniczych też nie usunęli, a minęło już ponad 40 lat. Nawet komisje już nie przychodzą. Może dlatego że kopalni odpowiedzialnej za te szkody już dawno nie ma. - Tylko spółdzielnia mieszkaniowa ma się dobrze. Mam nadzieję. Że nie grozi jej bankructwo.

Tagi: erotyka
08:41, fg2002
Link Dodaj komentarz »
sobota, 27 czerwca 2015
Profesora Jadczyka filologiczne zawodzenie o jego dreptaniu

Czytać żal ...

Moja rada: Przekrocz barierę c .

oryginalu już nie ma w sieci
sumkina

Czas w obcych układach inercjalnych płynie wolniej - napisał smelig w Salon24. - Rzeczywiście - na tym polega dylatacja Einsteina. Zwięźlej i zarazem ściślej nie można tego ująć. - Zdaje się że u Smeliga więcej takich wniosków z wyników. Że on wnioskuje wyobraźnią a nie samą logiką. Czyli lubi to co ja - wyobrażalne modele, a nie niewyobrażalne. Może nawet zgodzi się z tym, że model niewyobrażalny to nie model - to brak modelu. I że "eksperyment myślowy" to nowomowa, czyli nic nowego - to po prostu wyobrażanie sobie.

PS. - Profesor Jadczyk już nie drepce - on już ugrzązł, w matematyce. Dlatego tyle mojej złości w tytule tej notki - bo szkoda człowieka.
    Ale przepraszam Profesora. - W tym blogu napisałem że fizycy rozczarowani fizyką uciekają przed depresją w matematykę. I w filozofie Wschodu, w mistykę. Rezygnują z rozumienia świata. Zadowalają się przestawianiem klocków.

piątek, 26 czerwca 2015
Czy wiesz że prędkość zmiany argumentu funkcji w równaniu fali mierzy się w kilometrach na godzinę ?

A nawet obok równania. W naszej świadomości. - Tak uczy profesor Eine. - Ale o tym już też pisałem - zobacz.

Chodzi o prędkość fazową (falową)  V= c2/Vg. - Eine twierdzi że z tą szybkością pędzą symbole matematyczne oraz prawdopodobieństwo. A może statystyka ...

Matematyczne osobliwości są fizycznymi absurdami

Tym różni się matematyka od fizyki.
I dlatego uważam, że fizyka jest dla mężczyzn.

Ale w fizyce współczesnej nie ma absurdów, bo nazwano je paradoksami.
A tą notką zwracam uwagę na notkę Dlaczego u Einsteina wszystko się zgadza.

Stańczyka namalowała
Katarzyna Słowiańska-Kucz

czwartek, 25 czerwca 2015
środa, 24 czerwca 2015
Już nie ma antywirusa Norton Internet Security - teraz jest Norton Security

    Jednoroczny Norton Security w sklepie pod Jankiem (Keywords Komputer) kosztuje 139 zł a w Komputroniku (Plaza-Sosnowiec) dychę więcej. Najtańszy jest w Internecie (130 zł), ale kilka dni usiłowałem i mi się nie udało - dzisiaj dowiedziałem się że dlatego bo należy podawać dane z karty kredytowej a ja podawałem z zakupowej (kredytowej nie mam, nawet nie wiedziałem że istnieje).
    A zainstalowałem tak: Płytę CD włożyłem do stacji i kazałem się zainstalować (zamiast oglądać jej katalogi). A że nie usunąłem mojego dotychczasowego Nortona Internet Security to płyta z Norton Security się domyśliła i go automatycznie usunęła. - Uwaga. Podczas usuwania Windows informuje że brak kolejnej ochrony i poleca byś szukał jej w online, czyli w Internecie i zainstalował. - Nie bądź głupi i nie zwracaj na to uwagi - Norton bez tego wie że ma odpowiednie programy przywrócić i przywóci. - Gdybym ja usunął (odinstalował) starego Nortona, to Windows też by alarmował i się domagał. A nie usunąłem bo chciałem zachować dotychczasowe ustawienia i konto (Norton Secure Login czyli Konto Norton Account - ale można się bez niego obyć).
    Innych kłopotów nie było. - Norton Security nie jest taki czarny jak Norton Internet Security - ma białe okna (w razie drukowania zużyje mniej tuszu).

wtorek, 23 czerwca 2015
Nie tylko Ministerstwo Prawdy i Miłości

   Teraz każdy może.

    Już nie tylko Wielki Brat, już nie tylko on wie najlepiej co ci trzeba. Teraz każdy to wie i chce wiedzieć jeszcze lepiej. Dlatego cię śledzi i nagrywa, by jeszcze bardziej cię uszczęśliwiać. Już bezkarnie.
    I nie tylko Google. - Takie czasy ... - W krajach najbardziej rozwiniętych szpiegują nawet lodówki i telewizory. One też mają "czipy".

"Czasy się zmieniają i identycznie jest z technologią, która ma ułatwiać nasze życie. W dzisiejszych czasach aby dokonać np. płatności w sklepie, możemy zapłacić naszą kartą bądź telefonem - wystarczy przybliżyć go do czytnika. Jednak powoli wchodzimy w kolejny, prawdopodobnie ostateczny etap tego całego ułatwiania życia i zamiast korzystać z kart, będziemy mogli/musieli wszczepić sobie chip RFID." zmianynaziemi.pl

    Już nie ma odwrotu. Bo głupota ludzka sięgnęła szczytu. Ale takie są prawa ewolucji.

niedziela, 21 czerwca 2015
To nieprawdopodobne że nie ma tego w telewizji - ani w sądzie

    Zobacz jak ex-minister i marszałek sejmu steruje pracą sejmu.

    To naprawdę rewelacje. Gdybym o nich wiedział to nie traciłbym czasu na grę w kierki. Nawet na fizykę.
    Nie optuję za nudnymi telewizyjnymi transmisjami z całych obrad sejmu, nawet uważam że szkoda na to kanałów, ale takie perełki ... - To ciekawsze od najciekawszych meczów.

    Telewizja wasza a Internet ...

Jednak jeśli chodzi o fizykę, to nie pamiętam dlaczego męczyłem się nad problemem K2≡K2  w którym K2=k1·k2  oraz K2=K·K.
- Przecież - ponieważ k1=K·γ  oraz k2=K/γ  - to musi być  K2=K·γ K/γ = K·K=K2 .
Tak mi się zdaje ... - Może ktoś zbada tę sprawę , bo może o coś innego mi chodziło ...
Jeśli ktoś się do tego zmusi, to może się posiłkować moimi definicjami. - W podręcznikach jeszcze ich nie ma - fizycy nadal udają że jeszcze nigdzie ich nie ma, w ogóle. Taka ich cywilizacja, fizyczna.

Oj się dzieje

Życie jest ciekawe, dzięki temu że istnieją nie tylko ludzie uczciwi, ale także szuje. - Dowód. - Dzięki temu że nami rządzą szuje, żyjemy w ciekawych czasach. - Czy wiesz dlaczego o tym nie wiesz? - Bo oglądasz telewizję.
    Zobacz co o tym mówi, dzięki telewizji do niedawna nieznany, Andrzej Duda.
    I ja nie wiedziałem.

Może dlatego Lepper "popełnił samobójstwo" że demaskował przestępstwa trzymających władzę, a nie dlatego że sam je popełniał. - Gdyby je popełniał to tak by się nie narażał, tak odważnie by w sejmie PO nie oskarżał. - Może zupełnie inna jest tajna historia współczesnej Polski. Może to powinna być ława oskarżonych.

To nieprawdopodobne że nie ma tego w telewizji. To jest niezgodne z prawami wolnego rynku. - Gdyby to było w telewizji to każdy by kupił kilka telewizorów i by z przyjemnością płacił kilka abonamentów.

"Nazywam się Szydło, Beata Szydło" !

Kochana Szydło. - Kaczyński, Duda, Szydło, wszystko jedno w jakiej kolejności, to trójca jakiej będzie zazdrościć nam cały świat.

Serce rośnie.

A Kopacz? - "Kopacz płacze z kartki."
- Właśnie, tego mi brakowało, tak trafnego nazwania jej zawodzenia.

A tak rozmawia z nami Beata Szydło.


To wzruszające przemówienie. Wielki program.
Bardzo wzruszające.

A potem wysłuchałem wstrząsającego przemówienia posłanki Beaty Kempy w pustej sali sejmowej. Nie tylko treść, ale także ta pustka jest wstrząsająca.
    A pocieszające jest to, że mamy elitę, i że Internet się przydaje - bez niego nie dowiedziałbym się o tej cudownej trójcy i równie wspaniałej posłance Beacie Kempa. Bo telewizyjnych debat i wiadomości skutecznie unikam. - Wysłuchaj tych przemówień a może też uwierzysz w to że jeszcze mamy szanse, pod takim przywództwem. Ze warto głosować.
    - Ale dlaczego Beata Kempa została wykluczona z PiS-u? - Może Internet odpowie.

A PO jest partią bez wrażliwości. - Kiedyś napisałem że Tusk to samo mówi na weselach i pogrzebach. A na pewno tak samo. Z widocznym upośledzeniem.
    POlacy gęsi język mają.

sobota, 20 czerwca 2015
Czy to jest demokracja

    Ja bym spytał czy to jeszcze jest demokracja.

    Demokracja jest utopią, jak każdy trwały stan równowagi. Nie tylko socjalizm. Nawet naturalny stan równowagi. 
    Wszyscy mogą być równi tylko na mgnienie. Tylko na mgnienie chaos jest statyczny, bo natychmiast pojawiają się fluktuacje.

    - Komu sprzyja demokracja? - spytałem.
    - Bogatym.
    - Bandytom. - powiedziałem.
    Teraz bym powiedział, że zorganizowanym bandytom. Przede wszystkim.

    Tak, to jest demokracja, kolejna, realna. Jej końcowe stadium. Już bardzo chaotyczna fluktuacja fluktuacji.

    Pada sobie deszcz, pada sobie równo.

piątek, 19 czerwca 2015
Pogoda taka że od komputera nie warto odchodzić

   Albo od baru ...


Nan Goldin i inni.

wtorek, 16 czerwca 2015
Zabór imienia

Miało tak być tylko w komunizmie.

Powyższe tylko do wiadomości internautów. Nie wysłałem tego do wyłudzacza, bo to nie do niego.

- Ciekawe jak by postąpili nasi przywódcy gdyby im powiedziano że jeśli nie pozwolą nagrywać to nie dostaną ośmiorniczki.

Czy Konsultanci mają prawo nie rozmawiać ?

niedziela, 14 czerwca 2015
Teraz Rey powiedziałby że Polacy nie gęsi język, ale swoją łacinę mają
sobota, 13 czerwca 2015
Tym razem Trojan.Gen.2 w pliku subtab.dll

Prawdopodobnie przez niego wczoraj dziwnie zachowywał się edytor SharePoint Designer.

Zaprawdę powiadam wam, że jest prawdopodobne że wasze komputery też są zawirusowane. Że was też ktoś nie lubi.
- Ja codziennie skanuję antywirusem Norton Internet Security. I co noc. Z takim skutkiem:

 

Ale potem gdy kupowałem "akcesoria komputerowe" sprzedawca powiedział że to zmyłka, że tak każda sroka swój towar chwali, jego wysoką skutecznością. A to tylko reklamy. - Nie wykluczam takiej możliwości, nawet o niej tu napomykałem, ale na pewno nie zawsze o to chodzi, bo najczęściej dostrzegam usterki w pracy PC, które po odwirusowaniu znikają. Poza tym Norton informuje jakim wirusem dany plik został zainfekowany, a to fachowcy mogą sprawdzić, także konkurencyjni, czyli byłby skandal.

piątek, 12 czerwca 2015
Czy gdybyś nie musiał to byś chciał ?

- Czy gdybyś nie musiał to byś się zgodził? - Bo na przykład nie potrafię aktywować usługi eFaktura - po kilkunastu próbach pojawiła się na ekranie informacja o tym że pojawiły się trudności i mam zadzwonić do Konsultanta. Zadzwoniłem*, ale gdy ich Katarynka zakończyła autoprezentację i odmówiła różaniec guzików które mam naciskać, to oświadczyła że wszystkie rozmowy są nagrywane i spytała czy się zgadzam. Bo jeśli nie - dodała - to zgłoś się osobiście do Biura Obsługi Klienta. - Tak jest w SMSNET. A katarynka Netii, kiedyś mówiła, jeśli się nie mylę, że jeśli nie, to mam odłożyć słuchawkę (wyłączyć się). Czyli rozmowy nie będzie (nie zgłosisz np. awarii). - Ale teraz sprawdziłem i okazuje się, że po odmówieniu różańca, i po chwili ciszy, Katarynka Netii się powtarza.
     Zaś nasza Spółdzielnia Mieszkaniowa, po poinformowaniu o nagrywaniu i prezentacji siebie i swoich guzików, o nic nie pyta. Ale ja poczekałem. I po niedługiej ale ciszy zgłosiła się żywa Sekretarka, - Zaskoczony przeprosiłem, za pomyłkę, zamiast zgłosić jakąś sprawę. - Domyślam się że wtedy Pani Sekretarka podałaby mi numer do właściwego Konsultanta i wtedy znów zgłosiłaby się Katarynka i by poinformowała o nagrywaniu (...). - A ja nie chcę by mnie nagrywano.
    Jeśli chcesz mnie spytać dlaczego zależy mi na nienagrywaniu, to spytaj również Ich, dlaczego aż tak zależy im na nagrywaniu. Co na to prawo i kultura.

    Ale odpowiem: Nie zgadzam się na nagrywanie którego kopii nie otrzymam, bo takie nagranie może być wykorzystane tylko przeciwko mnie a nie w mojej obronie. - To to samo co podpisanie dokumentu którego egzemplarza nie otrzymam. - Ale gdy napomykam że powinienem otrzymać, to wywołuje to niemiłe, a nawet wrogie, zdziwienie. A czasem następstwa.

Czy Konsultanci mają prawo nie rozmawiać ?


    To szantaż. Bezwstydny i niepodlegający karze. - Tak mi się zdaje. - To są "haki", zawierające informacje które mogą być dowodami, dowolnie "przetwarzane" przez ich wyłącznego posiadacza. Groźniejsze od lojalek.

    Podobnie jest z plikami cookies - też możesz się na nie nie zgodzić, ale coraz częściej się zdarza, że zostajesz wtedy poinformowany że bez cookie nie da rady. Że ta usługa wymaga. I też możesz wtedy Im nadmuchać.

    Czyli tyle możesz w swym kraju, bo to twój kraj. Tyle możesz spokojnie ...
    W komunizmie było lepiej. Bo na przykład gdy zgłosiłem I Sekretarzowi Podstawowej Organizacji Partyjnej (POP) naszej ukochanej i jedynej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR), że ludzie (mi podlegli) skarżą się na to że Rada Zakładowa naszych ukochanych i obowiązkowych Związków Zawodowych wywiesiła na swych drzwiach kartkę z godzinami przyjęć, to on spowodował że natychmiast ta kartka znikła (Rada znów musiała urzędować we wszystkich godzinach urzędowania). Bo jak Sekretarz powiedział, Związki Zawodowe mu podlegają. A powiedział to dlatego, że pozostałych skarg (zgłosiłem ich kilka) nie mógł załatwić bo nie chciał, jak powiedział, interweniować, bo nie wypada. - Fakt, czasy były wtedy niespokojne, "Solidarność" się zbliżała, i Partia przestawała być wszechmocna - władzę przejmowały gangi.

_____________________________________
* - Ale dlaczego ja, mam dzwonić? - Oni znają numer mojego telefonu i adres mailowy (i zamieszkania - wiedzą że nasze chaty sąsiadują). Znają także moją datę urodzenia a nawet cały PESEL. Poza tym znają mój numer ID, kod TelePIN i kod aktywacji - to Oni mnie nimi ponumerowali, A teraz chodzi o jeszcze - właśnie do tego nie potrafię dotrzeć. - Spróbuję później, od nowa, bo zdaje mi się że mam czas.

czwartek, 11 czerwca 2015
Jak pozbyć się fałszywego Yahoo

    Najpierw z rejestru usunąłem wszystko w czym było słowo Yahoo - bo ja nigdy nie korzystałem z Yahoo, czyli ktoś mi podrzucił. - Ale to nic nie dało - nadal po uruchomieniu PC pojawiało się okno Yahoo.
    Już nie pamiętam dlaczego Yahoo skojarzyłem z Chromium (z Chromium a nie z Chrome) - znalazłem go (Chromium) w Konfiguracja systemu/Uruchamianie (dostęp przez msconfig) i go tam odhaczyłem. I wtedy okno Yahoo przestało się pojawiać. - Ale to nie wystarczy, bo tak tylko wyrzuciłem paskudę ze startu podczas uruchomiania systemu (nie piszę że z Autostartu, bo w Start/Autostart nigdy go nie było) ale nie z dysku. - Wobec tego zajrzałem do Programy i funkcje (w Panelu sterowania) - tam Chromium też był. No to go stamtąd usunąłem.
    Przypuszczam że to wystarczy. - Już nie tylko nie pojawia się okno Yahoo, ale do tabel Programy i funkcje (także do Zainstalowane aktualizacje) powróciły kolumny Wydawca i Zainstalowano, dzięki czemu wiadomo które programy i przez kogo, zostały zainstalowane, czyli także które ostatnio, czyli znów wiem które programy są najbardziej podejrzane.
    Teraz przypomniałem sobie że Chromium był także w Temp. I że na wszelki wypadek często opróżniam Temporary Internet Files (cokies).

środa, 10 czerwca 2015
SMSPAK 24 czyli telewizja cyfrowa i szybki Internet w jednym kablu

    Czyli telewizja Start HD 24 (60 kanałów) i Internet SMS100Net (100 Mb/s) w jednym pakiecie SMSPAK 24.
    - Mam to od środy 3 czerwca 2015 roku. - Zobacz notkę Nie wiedziałem że miałem aż tak niedobrą telewizję i Internet - w niej rozgryzałem czym to jest, a teraz trochę to uporządkuję. By w razie czego, nie daj Boże ...

    Otrzymałem następujące dokumenty:

  1. Umowa abonencka o świadczeniu usług telekomunikacyjnych
    - stron 4, podpisałem w 3 miejscach.
  2. REGULAMIN PROMOCJI -"Promocyjna aktywacja usług SMS w SMSPAK"  Kod promocji:  SMS 2015 05 SMSPAK
    - stron 4, podpisałem 1 raz.
  3. Protokół z aktywacji Usług
    Protokół przekazania sprzętu operatora
    - stron 2, podpisałem w 2 miejscach.
  4. Wniosek o zawarcie umowy
    - stron 2, podpisałem 2 w miejscach.

    Czyli 4 dokumenty, podpisałem 8 razy, we wskazanych mi miejscach, oczywiście bez czytania - bo kto by czekał aż ja to przeczytam. I co by mi dało przeczytanie - przecież to nie gazeta ani laurka, to moje zobowiązania, uknute przez podstępnych prawników. By to zrozumieć potrzebuję co najmniej kilka dni i kilka konsultacji. Usługodawcy o tym wiedzą, świadomie działają z zaskoczenia. - Tylko dzięki temu w § 9 powyższego REGULAMINU PROMOCJI podpisałem że się z nim, i z pozostałymi dokumentami, zapoznałem - a ja o ich istnieniu dowiedziałem się dopiero gdy mi do podpisu je podano. - Ale kto inaczej podpisuje, świadomie ... - Jeśli jest ktoś taki, niech rzuci we mnie kamieniem.
    Ja się nie skarżę, ja ośmieszam naszą smutną egzystencję.

    A więc nieświadomie podpisałem 3 oświadczenia, że się zapoznałem i wyrażam zgodę na: eFakturę, "Stałą Cenę" i w ogóle.

    A teraz rozgryzam jaki abonament mam teraz zapłacić, stary czy nowy. Bo na ten miesiąc mam jeszcze starą, papierową fakturę. - Zdaje się że w którymś z powyższych dokumentów coś mi mignęło o tym, że eFaktury będę znajdować od nowego okresu zobowiązania. I gdzieś coś było o tym co jest tym okresem ...

Dzisiaj wysłałem elektronicznie wypełniony formularz rejestracyjny i otrzymałem natychmiastową informację że formularz został przyjęty i że otrzymam mailem coś (zdaje się że kod aktywacyjny) co umożliwi mi logowanie się do systemu eFaktura.
    A potem było jeszcze gorzej ... - Po pierwszej nieudanej próbie aktywowania wykonałem jeszcze kilkadziesiąt, ale nie udało się.
    Bo za każdym razem otrzymywałem taki tekst:

Wiadomość ta zawiera link aktywacyjny, dzięki któremu możliwe będzie
ustalenie hasła dostępu do panelu eSMS.

# LINK ###################
https://esms.smsnet.pl/index.php?module=aktn&l=123456789012345678901234567890123467890
##########################

Gdy kliknąłem ten link pierwszy raz to pojawiło się okno (formularz?) do którego oprócz kilka innych danych należy wpisać kod aktywacyjny. - Ale co jest tym kodem? - Może ta 40 znakowa część tego linku, którą tu powiększyłem i pogrubiłem? (W przysłanej mi wiadomości są to inne znaki alfanumeryczne.). Ale w dalszych próbach zamiast okna pojawia się  ...
    Spróbuję jeszcze, ale gdy ochłonę.

W kategorii Telewizja jest tylko ta notka. Inne notki o mojej telewizji, o moim telewizorze i w ogóle, o telewizorach, wyróżniłem tagiem telewizor.

wtorek, 09 czerwca 2015
Wielka Teoria

    Gdy Penzias i Wilson wykryli promieniowanie reliktowe to okazało się że ma ono temperaturę zupełnie inną niż przewidywała hipoteza Gamowa i Alphera - inną kilka razy, czyli różniła się o kilkaset procent. Wobec tego autorzy tej hipotezy przejrzeli swoje rachunki i znaleźli błąd. Natychmiast poprawili i teraz wszystko się zgadza. Bo tak poprawili by się zgadzało.
    Ale nie tylko oni tak poprawiali i nie tylko tak, bo teoretycy znajdują błąd w hipotezie gdy wynik eksperymentu jest niepodważalny, a eksperymentatorzy poprawiają gdy uzyskają wynik niezgodny z niepodważalną, mocno ugruntowaną teorią (np. z Einsteina teorią względności). - Zwrócił na to uwagę Noblista Ernest Lawrence. Wspomniałem o tym w notce Dlaczego w fizyce współczesnej wszystko się zgadza.
    To co się nie zgadza, się "renormalizuje". Albo czyni się niefizycznym - na przykład falę de Broglie'a taką uczyniono bo z dobrze potwierdzonej teorii de Broglie'a wynika że ona pędzi z szybkością nadświetlną, a równie dobrze potwierdzona teoria Einsteina to wyklucza. A ta niefizyczna fala ma fizyczną szybkość, mierzoną ilorazem fizycznej drogi i fizycznego czasu. Czyli prawdopodobieństwo porusza się z mechaniczną szybkością większą od c. - Trudno nie spytać w czym, tak pędzi, w jakim ośrodku. A może tylko w matematyce i w fizyce, niefizycznej ... ?
    Eine mówi że w równaniu fali. I może ma rację. - Zobacz.

    Zajrzyj też w notki Poziomy-Bohma-i-jego-parametry-ukryte oraz Bohm - Ukryty porządek - posłowie.
    Posiadam książkę UKRYTY PORZĄDEK [44]. Zanotowałem w niej że bardzo interesujące wspomnienie o Davidzie Bohmie napisał Paul Davies w książce CZAS, NIEDOKOŃCZONA REWOLUCJA EINSTEINA - poświęcił mu tam cały rozdział 9 [16/219]. I że w kwartalniku NAUKA POLSKA 4/1954 na str. 85-129 jest o nim bardzo dobry artykuł Jerzego Plebańskiego pt. DYSKUSJA NAD MOŻLIWOŚCIĄ KAUZALNEJ INTERPRETACJI MECHANIKI KWANTOWEJ - głównie o teorii Bohma. - Nie pamiętam gdzie, ale gdzieś przeczytałem że Heisenberg kierował spiskiem przeciw niemu. Zaproponował by Bohma wykluczyć z towarzystwa, bo skoro fizycy nie mogą go zniechęcić, nakłonić do zaprzestania głoszenia jego herezji, to należy zacząć go ignorować, zlekceważyć. I się to im udało.
    A ja o tym piszę, bo nie ma nic ciekawego w telewizji.

poniedziałek, 08 czerwca 2015
Drukarka bez czarnego kartridża drukuje także czarno

A ja dotychczas, gdy czarny tusz się zużył, wymieniałem oba kartridże. A teraz wyjąłem czarny i otrzymuję piękne czarno-kolorowe wydruki. - Czyli nie wymieniaj obu gdy tylko czarny się opróżni. Nie wyrzucaj obu i nie pędź do sklepu.
     Ale póki nie wyjąłem pustego czarnego to wydruk był tylko kolorowy, czyli obrazki bez tekstu, prawie pusta kartka.
     A może gdy nie włączyłem druku kolorowego.

Tagi: drukarka
18:57, fg2002
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 07 czerwca 2015
Bernard Safran - obrazki humanistyczne

Bernard Safran (1924-1995) malarz amerykański

piątek, 05 czerwca 2015
Microsoft juz jawnie dziala nieuczciwie

Bo na przykład bez pytania instaluje nam szpiega KB3035583 który "rozwiązuje problemy" i poznaje nasze potrzeby, po to by MS robiło nam jeszcze lepiej. I nawet nie ukrywa tej samowoli - de Bill zrobił to butnie, z fanfarami, bo powiadomił nas o tym specjalną ikonką, którą bez pytania wcisnął do naszego trayu, dzięki której zresztą dowiedzieliśmy się o tej samowoli. A gdy usunąłem tę "aktualizację" to, już ukradkiem, de Bill zainstalował ją ponownie. Ale ja ją znów usunąłem ... (i tak kilka razy). - A dzisiaj zainstalował nam nowe szczęście, aktualizację KB2952664, którą zarekomendował jako ważną, czyli niezbędną, a po jej zainstalowaniu przyznał że ona tylko zalecana. I - o dziwo - przy tej okazji znów ukradkiem zainstalował tamtą.

    A te polskie litery ą ę ć ł ń ś ż umie[ciBem tutaj dlatego |e nasi bloxowi admini znów nas, a przynajmniej niektórych, ich pozbawili. Jest tak od wczoraj.
    A mo|e to nie wina adminów, bo usterka ta wystpuje tylko podczas edytowania bloxów poprzez przeglądark IE - w Chrome i FF jest dobrze.
    Ale później samo się naprawiło - znów wszędzie mam polskie litery.

    A jeśli chodzi o telewizję cyfrową to mam teraz za dużo kanałów - przez to jeszcze bardziej nie chce mi się włączać telewizora. - A na pewno lista kanałów jest za długa, bo na niej są wszystkie kanaly, nawet te których u mnie nie ma, bo moja karta dekodująca SMRTCARD ich nie udostępnia. - Napisałem o tym w poprzedniej notce.
    A prawdę mówiąc, teraz nie odchodzę od telewizora - kombinuję jak opanować ten nadmiar.

środa, 03 czerwca 2015
Nie wiedziałem że miałem aż tak niedobrą telewizję i Internet

Od godziny, zgodnie z ofertą złożoną mi telefonicznie dnia 27 maja br. przez Panią od mojego prowodyra, mam telewizję cyfrową i szybki Internet (nie 10 razy szybszy ale 50 - bo mi się zdaje że miałem 2 Mb/s a mam 100 - ale może miałem 10 Mb/s może mi kiedyś ukradkiem przyspieszyli). - Teraz telewizor jasno świeci, jak dawny "baniak", a analogowo świecił 100 razy gorzej (a może mniej). A za te luksusy będę płacił tylko 5 zł/mies więcej. - Ale za to musiałem podpisać kilka papierów - każdy kilka razy. Kopie otrzymałem.
    Ale teraz muszę się nauczyć to włączać. I zobaczyć co podpisałem. - Podobno mam 2 tygodnie na ewentualną rezygnację z tego miodu. A już wyczytałem że to tylko promocja. A punkt 5 REGULAMINU PROMOCJI mówi:

5.   Okres trwania promocji: od 2015-05-25 do 2015-12-30 roku lub do odwołania. Operator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zakończenia promocji.

Ale nie cieszcie się, bo z innych paragrafów wynika że ta promocja obowiązuje 24 okresy rozliczeniowe, a § 9 p. 2 stwierdza że wybrałem wariant promocji (usługi) 1+4 a w nim okres zobowiązywania wynosi 24 okresy rozliczeniowe. A Umowa abonencka to potwierdza i informuje że te okresy liczy się od 1 lipca br..
    Owo 1+4 znaczy że wybrałem usługi zaznaczone krzyżykiem w punktach 1 i 4 paragrafu 3 owego Regulaminu promocji.
    Ale co to, a zwłaszcza reszta, dokładnie znaczy, trudno powiedzieć ...


To szybkość mojego Internetu.

Kliknij powyższy obrazek aby dowiedzieć się co Twój Internet potrafi.

A to inny test: speedtest.gts.pl - w Mb/s.


Na Protokole z aktywacji pokwitowałem odbiór sprzętu:

  • dla komputera (Internet):
    Model kablowy EPC3008   E448C7B61BC6
    prawdę mówiąc to go już miałem, mam go od kilku lat.
     
  • do telewizora:
    Dekoder cyfrowy STB   PACE DC840O    BAAAAPY250730008     Karta kodowa:  numer taki a taki.

Teraz rozgryzam co jest czym. Przede wszystkim szukam instrukcji do dekodera. Przede wszystkim do jego pilota. I po polsku. - Przy tej okazji dowiaduję się do czego służy ten dekoder, jakie on ma możliwości, a ma ogromne. Ja będę korzystał tylko z podstawowych, z bardzo podstawowych, bo gadżetowych już nie ogarnę. Zresztą szkoda dla nich głowy. Jej resztki.

Znalazłem instrukcje:

  1. Instrukcja Użytkownika: Odbiornik PACE DC840
    - w niej jest wszystko !!! także o pilocie ! więcej nie trzeba.
    A monter o niej mi nie powiedział - to duży minus dla mojego prowodyra.

  2. Skrócona instrukcja obsługi dekodera PACE
    - może się przydać gdy wszystko rypnie.

  3. Jak to wszystko połączyć kabelkami
    ale ją już mam, papierową, bo była w pudełku z dekoderem.
    - Ale tę, elektroniczną, mogę na ekranie dowolnie powiększać.

    Piszę o tym tak szczegółowo, bo to dla mnie. Ale niektórym też się przyda.

    A feler teraz jest na przykład taki, że teraz mam za dużo kanałów, b0 153, przez co ich lista jest długa - ta w telewizorze (w dekoderze) i te na papierach oraz lista elektroniczna, która jest w Internecie u mojego prowodyra - zobacz. Niby mógłbym wykroić z niej tylko mój pakiet START HD, ale gdybym miał czym. Bo to lista w formacie PDF. - Pamiętam że edytować pliki PDF umiał OpenOffice więc chciałem go zainstalować. Oczywiście tylko PL. - Skończyło się na tym, że złapałem wirusa unistall.exe (wysoce niebezpieczny). - Norton automatycznie zbadał plik instalujący i stwierdził że jest bezpieczny, ale śledził jego rozpakowywanie i wykrył tego wirusa. Więc wrzucił go do kwarantanny a mnie o tym poinformował i podpowiedział żebym go usunął. No to usunąłem. - A ten plik był z instalki.pl. Czyli nie tylko dobreprogramy.pl rozsiewa wirusy i inne śmieci, różnego rodzaju (nie tylko reklamy).
    Ale dlaczego chcę go edytować, czyli dlaczego nie zrobię zrzutu ekranu by z niego (z obrazka) wykroić interesujący mnie fragment. - Bo także w nim, w START HD, figurują programy których naprawdę, w kablu, nie ma. Nawet te które są na mojej karcie dekodującej Smartcard. Czyli listę elektroniczną dla własnej wygody muszę "zrenormalizować".
    A dlaczego muszę mieć listę elektroniczną. - Bym mógł ją aktualizować, w tym np. zmieniać na niej kolejność kanałów, by była zgodna z kolejnością jaką ustawię na listach w telewizorze, na Listach Ulubionych. - A tym bardziej odwrotnie: Przy tej ilości kanałów które docierają kablem, trudno stworzyć Listę Ulubionych. Zwłaszcza że w tej ilości są kanały puste (czarny ekran) oraz takie że po ich wybraniu pojawia się komunikat "brak sygnału", albo "Brak dostępu. Kanał xxxx nie jest obsługiwany przez twoją kartę Smart Card.".

    Na początek założę 3 listy:

  1. Ulubione - najwyżej kilkanaście kanałów, najlepszych.
  2. Ulubione Wszystkie - wszystko co leci z kabla, ale bez tego czego nie ma (bez kanałów wyświetlających ciemny ekran albo powyższe komunikaty), czyli tylko kanały "użytkowe".
  3. Wszystko z kabla - wszystkie kanały, także śmieciowe.

Może się uda.

 

LCN - numer kanału w kablu, nadany przez operatora (prowodyra).

Lp. - kolejność kanałów na mojej
          Liście Ulubione.

    Ale numery LCN są widoczne tylko na liście wyszukanych kanałów (ściągniętych z kabla) - wtedy kanały wybiera się nimi (je należy zadać pilotem). A po stworzeniu Listy "Ulubionych" (poprawniej Listy wybranych kanałów) numery LCN znikają - kanały wybrane (przez ciebie) uzyskują numery Lp. a kanały nie wybrane nie mają żadnego numeru. To bardzo utrudnia tworzenie innych List Ulubionych i ich aktualizację. - Ale może jeszcze gdzieś są numery LCN i kiedyś je znajdę.

Ale mimo tego bardzo jestem zadowolony z telewizji cyfrowej. Dzięki niej przekonałem się że ekrany LCD nie są gorsze od baniaków.
Mimo że wspomniana lista prowodyra już nie całkiem jest aktualna.Dlatego tyle tutaj szczegółów bo piszę tu co teraz odkrywam, się tego uczę. Sprawdzam, eksperymentuję ...

Ciąg dalszy w pliku (w notce) SMSPAK 24 czyli  telewizja cyfrowa i szybki Internet w jednym kablu.

Pole Higgsa - ale czego ?

    Bo na przykład pole Maxwella jest polowym opisem czasoprzestrzennego rozkładu elektryczności i magnetyzmu w próżni - w próżni, w fizycznym ośrodku a nie w (absolutnej) pustce, czyli w niczym. - A fala elektromagnetyczna jest przelewaniem się elektryczności, można powiedzieć, z kondensatora do cewki i odwrotnie. Najzwyklejszy rezonans elektryczności z magnetyzmem, idealny LC, bezstratny, jak swobodny ruch jednostajny, gdyby taki istniał. - W kondensatorze elektryczność jest elektrycznością a w cewce, magnetyzmem. Tak na zewnątrz się objawia, oddziaływa z otoczeniem.
    Kilkakrotnie tu przypominałem że polowo można opisać także czasoprzestrzenny rozkład temperatury w szklance herbaty. Ale polowo nie opisujemy pola - "pole" jest opisem, czystą matematyką, jednym z matematycznych sposobów opisu czaso­przes­trzennego rozkładu jakiejś cechy, właściwości, w czymś, w jakimś ośrodku. - Najgłupsze co na ten temat można powiedzieć, to to że pole zastąpiło eter, czyli że eter jest już niepotrzebny. Że herbaty już nie ma.
    Pole elektromagnetyczne i pole Higgsa są polowymi opisami czegoś w próżni, w "eterze".
    Równania Maxwella są, jak wszystko, szczególnym przypadkiem ogólniejszych równań, uwzględniających zjawisko Dopplera, dla K≠1.

    Do napisania tej notki skłoniła mnie notka w pfg.blox. - Dopiero taki opis pola Higgsa mnie zainteresował, dopiero teraz "cząstka Higgsa" wydała mi się ciekawa, jak cząstka h czyli Plancka, czyli - może! - mój eteron, może ±c. - Może pfg jest trochę fg czyli galileuszowski? - Może niesłusznie go lekceważyłem, bo myślałem że on "czysty" polityk (nawet nie zauważyłem że ma on kategorię Fizyka).
    Ale czy politycy są czyści ...

    - Boże! Jutro znów święto. - Dopiero teraz to zauważyłem. I że zacznie się niespotykanie długi weekend, czyli kłopot z zakupami.

wtorek, 02 czerwca 2015
Przed chwilą dowiedziałem się że moje uszkodzone okno ma maleńką rysę a nie dziurę

    A mi się zdaje że mówienie że to "rysa" to za mało powiedziane. Ale jeśli mam być szczery, to mówienie że to "dziura", jest może za dużo powiedziane - najbliższe prawdy jest powiedzenie że róg okna rozdziawił gębę, się rozchylił. Pytałem nawet montera czy nie można tego naprawić, zakleić, ale on powiedział że nie, że oni takie sprawy reklamują i że to też zareklamują, i okno (skrzydło) wymienią. Ale znów okazało się że to tylko obiecanka, że nie zareklamowali. Dopiero teraz ... jeśli im znów wierzyć. - Przed chwilą telefonicznie mnie powiadomili, bo zgodnie z moją daną im obietnicą wczoraj sprawę przekazałem Spółdzielni Mieszkaniowej, a ona zadziałała. - Ale szef firmy wymieniającej nie potrafił powiedzieć kiedy zareklamowali, bo nie miał przed sobą dokumentów (!). Co może znaczy że było to bardzo dawno temu, jak w bajce. Za górami i lasami ...
    A Spółdzielnia powiedziała że instrukcję o tych oknach ma dostarczyć firma wymieniająca. Według mnie to prawda, bo na firmowym blankiecie, na którym klient podpisuje że okna wymienili, jest że instrukcję otrzymał. Co ja, oczywiście, przed podpisaniem skreślam.
    Czyli relacjonuję. Bo także kierownik spółdzielczej administracji we wczorajszej telefonicznej rozmowie potraktował mnie tak jak PO traktuje PiS. Z PeOwską troską i miłością, wykrzyczaną z nienawiścią, z obłędem w oczach. - Ale o tym już było, w poprzedniej notce.

Wydaje mi się że Spółdzielnia też mnie nie lubi. Zdaje się że dlatego, że wojewoda mi przyznał rację - że ścianki działowe można burzyć bez (zezwolenia) biurokracji. - Świętą rację lud głosi, że ludzie nie lubią mądrzejszych. Zwłaszcza tych co dupy nie dają, bo się nie boją, bo im nie zależy. - No i przez swych chamskich hydraulików. A przynajmniej przez jednego.

"Przede mną twarze sfinksów.
Twarzą im odpowiadam.
Swoją własną, dla siebie.
Jedyną, gdy jestem sobą."

Czyli gdy jestem sam.

To fragment wiersza Marka Sapińskiego.
- Ale ostatnią linijkę dopisałem ja, od samego siebie.

A jeśli chodzi o ataki, to podejrzewam że coś wyłącza w przeglądarce IE funkcję
Ostrzegaj przy zmianie trybu zabezpieczonego na niezabezpieczony.
- Ale może ja to wyłączam przy jakiejś okazji, bo nadal się zmagam.
Tak jest - ja to wyłączam.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 122