__ Logika to rozum najpłytszy, posiadają go nawet maszyny.
Tagi

„Pod tą wszechstronnością kryje się pustka,
brak sympatii do czegokolwiek.”

I.I.Obłomow


A fizyka nie może być stekiem formuł nie do pojęcia, algorytmami
dla liczydeł.
Ani paradoksalna.

.Translate
into English

Translate into
other languages
- Select Language


===
Skopiuj CSS
czwartek, 11 lutego 2016
Dzisiaj ktoś znalazł coś dobrego

- u mnie, w tym blogu. Mianowicie moją bardzo starą notkę (z 2009 roku) 22:30 - Rubinstein gra Griega w tvp KULTURA , w której jest link do blogu odrobinekultury.blox w którym są same wspaniałe, pisane lekką kobiecą rączką, kulturalne recenzje. - Szkoda że agawa79 porzuciła go 4 lata temu. - Ale to co napisała, nadal fascynuje - przeczytaj, od roku 2009, czyli od początku.

Zdaje mi się że to ona - przeprowadziła się do Dublina. - Ale gdzie ona teraz pisze, się publikuje ?
W owym czasie pisała także dziecimowia.blox - rodzinny.

Wreszcie - w zacofany-w-lekturze.pl dnia 26 stycznia 2011 o godz. 20:57 autor napisał w komentarzu:

@agawa 79 i zbit fg2002: jak już plotkujecie na boku, to chociaż linkę rzućcie:P
Ustawienia komentarzy są (a raczej były) domyślne, bo wreszcie się do nich ostatecznie dogrzebałem.
Możecie sobie szaleć nie czekając aż wam zatwierdzę komentarze:P

Czyli my już z sobą pisali. - Szkoda że autor nie zatwierdził naszych komentarzy. Tak się domyślam, bo jest tam tylko jeden mój komentarz:

zbit fg2002 napisał(a):
26 stycznia 2011 o 20:00

Rzeczywiście zacofani. – Zgodzę się co do Losu człowieka, bo książki nie czytałem a film mi się nie podobał (zresztą jak wszystkie filmy Bondarczuka – dente, propagandowe, nawet Wojna i pokój). – Ale Cichy Don? – Czytałem i widziałem kilka inscenizacji opartych na tej epopei – wszystkie, podobnie jak książkę, zaliczam do największych arcydzieł. Cichym Donem nadal się zachwycam. Nieznajomość Cichego Donu dyskwalifikuje.

Tę notkę pisałem kilka godzin, bo tak długo informacji o agawa79 w Google szukałem. Z niewielkim skutkiem - aktualności brak.

poniedziałek, 08 lutego 2016
Dlaczego szybkość c jest szybkością światła

- Bo tak się umówiono - zobacz. - Bo w Maxwella teorii elektromagnetyzmu pojawiła się
  tajemnicza równość 

 .

gdzie  ε jest elektryczną przenikalnością próżni, a μ jest jej przenikalnością magnetyczną.
A że 300 000 000 m/s jest już wcześniej zmierzoną, czyli wtedy już znaną, szybkością światła, to uznano że to jest to - szybkość światła w eterze. I dano temu spokój. - Zobacz.
    
    A według mnie

Szybkość c jest szybkością "molekuł" subkwantowej próżni, czyli kwantów h
- one są "molekułami" elektromagnetycznego eteru.

Ale ponieważ fizycy współcześni uważają że eteru nie ma, jego molekuł, to nie skumali że szybkość 300 000 000 m/s znaczy dla światła tyle co dla dźwięku szybkość c=340 m/s (w powietrzu) - że c jest szybkością molekuł ośrodka, rozprzestrzeniania się jego zaburzenia.
    Ale uwaga, nie całkiem tyle, bo zaburzenie dźwiękowe (akustyczne) oddziaływa (sprzęga się) z materią (fluktuacja próżni) gdy dociera do niej, uderzając w nią, z dowolną szybkością, a zaburzenie elektromagnetyczne sprzęga się tylko gdy uderza z szybkością c* czyli jakby było w jakimś rezonansie, elektro-magnetycznym. Rezonans ten zachodzi może gdy cε = cμ czyli gdy szybkości elektro i magnetyczna są równe (i prawdopodobnie są w fazie).
    Uwaga:  cε = cμ oznacza że cε = cμ = c  - wtedy ε oraz µ są odwrotnościami szybkości c czyli ε = µ = 1/c.

W różnych układach jednostek prawie wszystkie wzory mają inne postacie. - Zajrzyj do Bównania Maxwella - znajdziesz tam informacje zachęcające do myślenia. - A ja pogram w kierki.

Bo czym jest eter, jaki - analogowy czy korpuskularny (cząsteczkowy, dyskretny)?

czym jest energia ?

_____________________________________________
* jest to podstawą mojej fizyki, jej postulatem - potwierdza go wynik eksperymentu Michelsona-Morleya.

sobota, 06 lutego 2016
Wczoraj wieczorem zmarła "Kama", Maria Stypułkowska-Chojecka

harcerka, żołnierz oddziału "Agat" / "Pegaz" / "Parasol" Armii Krajowej, uczestniczka akcji bojowych Kutschera oraz Fruhwirth, Weffels, Braun, Koppe, Stamm i Hahn. W czasie Powstania Warszawskiego przeszła szlak bojowy „Parasola”: Wola, Stare Miasto, Śródmieście, Czerniaków, Mokotów, Śródmieście, Trzy razy szła kanałami prowadząc rannych. Była dwukrotnie ranna, kontuzjowana, zasypana gruzami na Starym Mieście.
Odznaczona Krzyżem Srebrnym Virtuti Militari i dwukrotnie Krzyżem Walecznych.
Honorowy Obywatel m.st. Warszawy.

    Więcej w gugulskim.salon24.pl.

    Ja pisałem o Niej w notkach:

"Kama" - Gimnazjalistka z batalionu "Parasol" 

Kama-i-Dewajtis-oraz-Kaja-i-Maja 

Stanisław-Jankowski-Agaton 

    Pierwszy raz w życiu z powagą piszę te słowa: Cześć Jej pamięci.

wtorek, 02 lutego 2016
Synergetyka

"dziedzina badań z pogranicza fizyki, chemii, biologii i nauk techn. zajmująca się właściwościami układów dynamicznych, w których lokalnie występuje zjawisko wzrostu miary wewn. organizacji (malenia entropii). Do powstania synergetyki przyczyniły się zarówno obserwacje świata istot żywych, jak i rozwój cybernetyki, a zwłaszcza teorii układów samo­uczących się (uczenie automatyczne) i samoorganizujących się. Istotne znaczenie dla naukowego wyjaśnienia podstaw samoorganizacji miały prace I. Prigogine’a poświęcone termodynamice procesów nieodwracalnych. Spontaniczna samo­organizacja układu fizycznego, pozornie sprzeczna z drugą zasadą termodynamiki, w rzeczywistości jest możliwa dzięki wymianie informacji między układem a jego otoczeniem i odbywa się kosztem wzrastającej entropii otoczenia. Synergetyka na gruncie podstawowych praw fizyki zmierza m.in. do wyjaśnienia fenomenu spontanicznego formowania się złożonych, zdolnych do samoreprodukcji związków organicznych, a w dalszej perspektywie — powstania życia, biol. morfogenezy oraz rozwoju istot inteligentnych."
__________________________________________________________________
Encyklopedia powszechna PWN © Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2003

  Nie wiedziałem ...

  Natomiast dyssypacja, dyssypatywny ...

"Struktura dyssypatywna - jedno z podstawowych pojęć termodynamiki układów nierównowagowych. Są to dalekie od stanu równowagi stabilne stany stacjonarne, których powstaniu towarzyszy wzrost uporządkowania. Do utrzymania tych struktur (stanów) niezbędna jest ciągła nieodwracalna wymiana energii z otoczeniem. Taka wymiana prowadzi do dyssypacji. Pojęcie struktur dyssypatywnych wiąże się z pojęciem samoorganizacji."
______________________________________________________________________
 Bardzo podoba mi się takie rozumienie, ale Wikipedia ma wątpliwości ... - Szkoda.


"ciągła nieodwracalna wymiana energii z otoczeniem"
- Z jakim otoczeniem - z próżnią?
Wtedy wymiana byłaby odwracalna. Idealnie sprężysta, bezstratna - perpetuum mobile.
To by się działo bez nas, w tle ... Fluktuację podtrzymywałaby próżnia, kwantami h a nie nasze elektrownie. - Przecież tak jest. Dzięki temu niektóre fluktuacje próżni są trwałe. Trwają jako materia, cząstki. Tak powstaje energia wiązania, spoczynkowa. I masa. Uwięzieniem w próżni, w unoszącym fluktuację jej własnym inercjalnym eterze.
    Własnym eterem, elektromagnetycznym, są elementy próżni uderzające we fluktuację z szybkością c , z wszystkich stron. - Kwanty h , Plancka ?
    Wymiana dyskretna, kwantowa, a nie ciągła, analogowa.
    - Energia ...

Elementami próżni subkwantowej są kwanty działania. Ale nie wszystkie są kwantami Plancka - nie wszystkie mają szybkość c. Te które względem fluktuacji (cząstki) mają szybkość c są jej eterem elektromagnetycznym. - Oddziaływanie elektromagnetyczne rozprzestrzenia się kwantami zderzającymi się z wzajemną szybkością c. 

Oczywiście to nie jest całkiem tak. Może jest zupełnie inaczej. Ale tylko ten nie błądzi, kto stoi w miejscu. Może być tylko perpetuum mobile, dreptającym w całkowitej izolacji, niewymieniającym z otoczeniem.

poniedziałek, 01 lutego 2016
Eine kontynuje cykl przeciw, a nawet za, fizyce współczesnej

Zaczął 14 bm notką Nowe okno na wszechświat. Ale nie potrafię się zmusić ... Mimo że przypuszczam że niektóre informacje by mnie zainteresowały, może nawet zainspirowały, zachęciły do podjęcia dyskusji. Ale z Einem można dyskutować tylko fenomenologicznie i ontologicznie, a ja bym wolał o fizyce. - Informuję o tym bo może kogoś interesuje fenomenologia i ontologia, i inna filologia, na przykład kosmologia ... To proszę bardzo. - Ja wolę kierki.

Tagi: Eine
13:28, fg2002
Link Dodaj komentarz »
sobota, 30 stycznia 2016
Prawdopodobnie fotony istnieją tylko w aktach oddziaływania z materią
- napisał Eine w swietlistyposlaniec.blox. A ja tam mu odpisałem: Nie powiem że wyjąłeś mi to z ust, bo wyjąłeś to z moich tekstów pisanych, o dualizmie. Że foton jest zjawiskiem, wzbudzeniem cząstki sygnałem uderzającym w nią z szybkością c. Że nie ma fotonów w locie, latają sygnały a foton jest wzbudzeniem elektro­magne­tycznym, "eksplozją", elektromagnetycznym wybuchem, "błyskiem". Napisałem o tym także u prof. Jadczyka - zrekomentował że może tak jest. - A ostatnio wspomniałem o tym, a nawet więcej, w mojej notce Jak można-było-ludziom-wmówić ...
    Pisałem o tym wielokrotnie. Na przykład w notce To-normalne-że-częstotliwość-pędzącego-oscylatora ... - przypomniałem tam, "że światło w ogóle nie leci, lecą sygnały, także V+c - to one uderzą w odbiornik z szybkością c i wzbudzą go elektromagnetycznie (fotonowo)".
    Ale Eine okrada mnie od dawna. Po raz pierwszy zwróciłem na to uwagę 2 sierpnia 2008 roku w notce Stała się nieprzyjemna rzecz, czyli "Zaczęło się - już mnie okradają".
    Nawet anuszka_hahaha.agh zamilkła a Eine nadal się kompromituje. Coraz bardziej. Ale już nie tylko on - przybywa "odkrywców" tego co ja już dawno odkryłem. Już się nie śmieją.

    O dualizmie pisałem także w fizyka.blox - na przykład w 2010 roku.
    Itd. itp. - inny przykład, DUALIZM. - Napisałem wtedy (2009r):

Moja fg pozwala przypuszczać, że nie ma fotonów w locie - w locie są tylko sygnały, które mogą stać się fotonem. Lub nie. Mogą stać się czymś innym. - Może można mówić tak: Wzbudzona elektro­ma­gne­tycznie materia wysyła neutrina. Te z nich które uderzą w materię z szybkością c, są jej fotonami. Wzbudzają ją elektro­mag­ne­tycznie. - Tak mogą brzmieć moje postulaty.

    Przeczytaj też to.


Quo vadis - obrazek Carle Shi  in artodyssey1.blogspot.com

Eine zna moją fg co najmniej od lipca 2008 roku, czyli już wtedy o tym wszystkim wiedział.

http://zbit.blox.pl/2012/02/VictorOknyansky-w-swoim-gronie.html

Ale nie tylko mnie fizycy olewają ...

piątek, 29 stycznia 2016
TYGODNIK KULTURALNY w tvp KULTURA

   Niepoprawność towarzyska w przyjacielskiej atmosferze.

wtorek, 26 stycznia 2016
"Nawet deszcz" w tvp KULTURA

    To film o nas, ofiarach korporacji. - Nie chodzi o Polskę ani o Europę, ale o globalizację. Nie płacz nad sobą.
    To film ważny. Wspaniały. Głos wołający na pustyni. To nie jest zły sen. Naprawdę w takim świecie żyjesz.
    Ten film jest niepoprawny politycznie.

    Globalizacja, czyli międzynarodówka. Korporacyjna.
    Demokracja korporacyjna.

poniedziałek, 25 stycznia 2016
"Historia jazzu" w tvp KULTURA

    Zdaje mi się że oglądam ją po raz któryś i znów mi się podoba. Ale teraz zrozumiałem że nie tylko przez tekst i muzykę, ale także przez piękne i ważne fotografie, reporterskie, które lubię. - Ale tekst też jest ważny - on powoduje że nie lubię amerykańskich białych rasistów. - Teraz zrozumiałem że nie ma dla mnie znaczenia kolor skóry, nigdy nie miał, nawet bardziej lubiłem inne kolory, zwłaszcza czarny, ale dla mnie wielkie znaczenie ma kultura. To znaczy oburza mnie multi-kulti. Nie chcę przebywać w otoczeniu kulturalnych inaczej. Wtedy czuję się nie u siebie. W różnym stopniu dotyczy to różnych kultur, a może cywilizacji, ale najbardziej nie lubię dzikich, zwłaszcza muzułmanów. W ich otoczeniu czuję się zagrożony, fanatyzmem dzikich, barbarzyńskim.

niedziela, 24 stycznia 2016
Świat klasyczny i świat rzeczywisty

    Świat klasyczny wyobrażamy sobie modelami zbudowanymi sygnałami nieskończenie szybkimi a świat rzeczywisty modelami zbudowanymi sygnałami o skończonych szybkościach.

    Świat klasyczny spostrzega Obserwator K (i ewentualnie Bóg) a my tymi sygnałami tylko go sobie wyobrażamy. W nim czas i przestrzeń (czasoprzestrzeń) są absolutne, galileuszowsko-newtonowskie. - Ponieważ świat klasyczny jest najprostszy, jego model uznajmy za podstawowy - z jego modelem będą porównywane wszystkie inne modele, na przykład modele budowane "radarowo" sygnałami Einsteina, czyli eR, i moimi sygnałami eT.
    Mimo że sygnałami nieskończenie szybkimi echolokacja nie jest możliwa, świat klasyczny oznaczam teraz symbolem eK. - Sygnałami eK nawet nie można budować czasoprzestrzennych diagramów typu Minkowskiego, a to one są modelami echolokalizacji.

    Ta notka miała być ważna i długa, ale podczas jej pisania dostrzegałem tyle ważnych szczegółów - niuansów! - że nawet w pale się nie mieściły. Dlatego ją też kończę na początku. Jak zawsze od pewnego czasu.
    Kończę także dlatego, że Norton-Antywirus podjął planowe działanie o bardzo wysokim priorytecie, więc edytowanie stało się bardzo uciążliwe.
    Poza tym nasi szczypiorniści wczoraj przegrali, więc nie czuję się wystarczająco komfortowo.

sobota, 23 stycznia 2016
Reymont - CHŁOPI

    Nie mam tego arcydzieła. A powinien mieć je każdy, powinno być w każdym domu. - Pisane piękną polszczyzną a nie współczesnym skrzekiem. Pisane miłością do ludzi a nie kryminalnymi igraszkami.

    A krogulec14 w plamkamazurka.blox pisze tak o ptakach, rzeczowo a z ogromną sympatią. Czyli dobrze się ten weekend zaczyna. Dobrocią. - Ale dobroć jest także we wczorajszej notce, o współczującej dziewczynie płaczącej z psem nieludzko skrzywdzonym przez człowieka.
    Dobrocią o psie pisze czarna9610 w lester.blox. - Ale ona popiera KOD i całą resztę obrońców po-demokracji ... - Może dlatego że patrzy zamiast i z za wysoka.

    PO i jej przydupasy bronią swojej po-demokracji tak samo jak współcześni fizycy bronią współczesnej fizyki. Tą samą technologią. Czyli dbałością tylko o własną, jak mówią sportowcy, dupę. Udają że nie wiedzą o tym co ja zrobiłem. I drepcą, wiecznie żywi jak relatywistyczne luksony, czyli wieczne trupy, o których wspomniałem na stronie Rozmowy z Markizą, czyli Fizyka dla współczesnych Pań.

piątek, 22 stycznia 2016
Na pewno zapłaczesz

Pies trafił do schroniska, odebrany "panu" który go bił. Zobacz reakcję tego biedaka na głaskanie. AŻ BOLI !!!K L I K N I J


skopiowane z facebooka Mieczysława Kociszewskiego
ale pochodzi z facebooka monica.mitreanu

Tagi: kotki
19:13, fg2002
Link Komentarze (2) »
Konstytucja zastąpiła liberum veto

Liberum veto było demokracją absolutną. Sąsiedzi bardzo ją chwalili, bronili jej u nas naszymi złotoustymi warchołami, pokojowo, demokratycznie. Czyli to nic nowego.

czwartek, 21 stycznia 2016
Czy "obrońcy demokracji" zapomnieli czym była ich po-demokracja ?


Jadwiga Wiśniewska do Martina Schultza - 13.01.2016 w PE

Poza tym pani Jadwiga jest piękną dziewczyną.

Quiz

Kto był pierwszy ?

- Palikot, Niesiołowski czy Martin Schultz ?

Pan Janusz Korwin-Mikke do tego grona nie należy, bo jest bezinteresowny, dowcipny i nikogo nie obraża.
- Ale na pewno należy do nich Guy Verhofstadt. Ale on też za to nie może.


A Hejnał Mariacki bardzo mnie wzruszył - dawno go nie słyszałem. - Zdaje mi się, że dzięki niemu wiem że jeszcze Polska nie zginęła.

Szkoda Bogusława Kaczyńskiego.
Szkoda każdego Kaczyńskiego.

A piszę o tym tak późno (20:00) bo kilka godzin nie miałem Internetu - czekałem aż się naprawi. Ale się nie naprawił, więc zacząłem grzebać. - Może było coś z ruterem.

wtorek, 19 stycznia 2016
Mamy najlepszą Premier na świecie

   Nie tylko w Europie.

   A Adam Krzemiński jest dupkiem. Też największym. (Ale może nie pod każdym względem.).

   A teraz zaczyna się mecz piłki ręcznej - Polska-Francja. Też wygramy.

Telewizja nadal pokazuje judaszów

   Czyli nadal nie da się oglądać jej na okrągło.

   Ale TVP już mniej ukrywa, dzięki czemu obłuda "demokratycznej" opozycji, jej bezwstyd, coraz bardziej ją ośmiesza.

sobota, 16 stycznia 2016
KREW - wiersz Jarosława Marka Rymkiewicza

Krew rozlepiona na afiszach 
Krew na chodnikach i na ścianach
Krew ? jak poranna wtedy cisza
Krew ? czarne plamy na ekranach

Krew na kamiennych szarych płytach
Na białych rękawiczkach Tuska 
Krew która o nic was nie pyta
Krew jak złamana w sadzie brzózka

I jak na polach polne maki
I nad polami białe chmury
Jak narodowi dane znaki
Oni wznosili się do góry
  
Krew na fotelach tupolewa
Zmywana szlauchem o świtaniu
Jeszcze wam ona pieśń zaśpiewa
To będzie pieśń o zmartwychwstaniu

niezalezna.pl

    Teraz w culture.pl czytam obszerny artykuł o Autorze i znajduję tam fragmenty innych jego wierszy, na przykład frazę: "Trupem jest róża w mokrych płatków grobie /Martwą planetą siebie samą mija". - To są najpiękniejsze zdania. Takimi w niebo mnie wziął wiersz O Dafnis białej, którym dowiedziałem się o istnieniu tego Poety, i od razu zacząłem go wielbić.
    A polityczne teksty, na przykład: "Nie można oddać Polski w ręce jej złodziei / Którzy chcą ją nam ukraść i odsprzedać światu". - Przecież ja, miesiąc temu, nie wiedząc o tym, prawie to powtórzyłem. Czyli myślę tak samo. O PO i całej jej zgrai.
    O tym co Rymkiewicz myśli jest także w uwazamrze.pl. Przeczytaj koniecznie.

    Lubię także wiersze Dominiki Chyc. A na pewno te i ten.
    A to początek jej innego wiersza:

Idąc wąską dróżką niczym para koni
pod górkę bo tutaj z górki rzadko bywa
śmiejemy się z Krzysiem z pokracznych jabłoni
i letniego wiatru co jabłka pozrywał.

    Jest w tym rytm radosnych kroków.

czwartek, 14 stycznia 2016
To jaki jest świat - spytała Markiza

"żyjemy w świecie, gdzie 85 osób ma majątek większy niż połowa ludzkości, czyli 3,5 miliarda ludzi. Sytuacja absolutnie chora." - odpowiada prof. Marcin Król.

- Czy oni ukradli tylko pierwszy milion ?


"Czy wyobraża pan sobie analogiczny cyrk w USA albo na przykład w Kanadzie gdzie w dzień po przegranych wyborach strona przegrana lansuje rewoltę i wojnę totalną przeciwko wybranej większości?" - DotCa pyta Karlin.

 

A jeśli o mnie chodzi, to piłem dużo herbaty a teraz wolę przegotowaną zimną czystą wodę, z kranu. Jak Majakowski.
A z gier nadal lubię tylko Kierki. Poza tym, piękne fotografie. I inne obrazki.


Sergey Olenev

środa, 13 stycznia 2016
Lis się dziwi

   że PiS mianuje znajomych na nowych prezesów spółek skarbu państwa.

   - A gdyby PiS mianował nieznajomych, to Lis by się nie dziwił?

   Lis nie jest taki głupi jak wygląda ...

niedziela, 10 stycznia 2016
Rząd PiS nie jest atakowany za przestępstwa lub za zaniechania

"...rząd Kaczyńskiego nie jest atakowany za te zaniechania, ale za to, co próbuje robić dobrego: eliminację korupcji, reformę wymiaru sprawiedliwości, rozmontowywanie korporacyjnych układów w państwie, próbę rozliczenia przeszłości. To na tych sensownych działaniach koncentruje się furia przerażonego establishmentu III RP." - to cytat z książki "ŚMIESZNA DWUZNACZNOŚĆ ŚWIATA KTÓRY OSZALAŁ", Bronisława Wildsteina, z 2009 roku. - Zobacz więcej.
    Teraz znów mafie są zagrożone, ich bezpieczeństwo i interesy. - Dlatego globalni gangsterzy zaczęli działać, według sprawdzonego kodu ...

Czyli nie tylko KGB.

Aby się uspokoić, przeczytaj Sort Sorosa.

To już naprawdę bardzo ciekawe czasy. To już agonia.

sobota, 09 stycznia 2016
Czy Internet jest wolny

    Owszem, mogę pisać co chcę, ale dla siebie - bo kto mnie czyta ... - Kilkaset osób. - A zobaczcie kto jest na głównych stronach najważniejszych portali internetowych. A jeszcze bardziej w windowsowych Wiadomościach, domyślnie instalowanych w najnowszych Windowsach, 8, 8.1 i 10. W nich są same anty-PiS-owskie paszkwile, cytujące takich autorytetów jak Lis, Żakowski, Wołek. - Nie wiem czy tak jest codziennie, czy może dzisiaj jest jakieś chamskie apogeum.
    Wszystkie ważne "polskie" portale internetowe, oraz radio, telewizja lub czasopisma, są własnością niemieckich gadzinówek. Lub francuskich. Prawdopodobnie także "polski" facebook, bo w nim też rej wodzą "obrońcy demokracji", czyli nie naszych interesów. - Zobacz.
    Czy to jeszcze Polska? Czy już kolonia zagranicznych banków. - Platforma Obywatelska rozprzedała Polskę. Nie bezinteresownie. I nadal jest chroniona przez kolonizatorów. - A rozrabia tak zajadle, bo wie że tym razem grubej kreski może nie być.

PS. - Internauta ŁUK donosi, że TVN jest zarejestrowany w Luksemburgu, w małym kraiku pralni lewych pieniędzy, a Polsat na Cyprze - to raje podatkowe. I proponuje by telewizjom które nie płacą podatków w Polsce zabrać koncesje na nadawanie. - Popieram.

A jeśli chodzi o to co poza polityką, to bardzo polecam wklapkach.blox.pl - to naprawdę wspaniała turystyka. A do tego, od komputera nie trzeba odchodzić. - Poza tym zdrowia życzę. Smacznego.
piątek, 08 stycznia 2016
Dlaczego rząd nie ma własnej telewizji - dlaczego musi mieć wolne media ?

    Niech rząd ma swój kanał, a reszta, czyli opozycja, swój. I oba kanały niech będą ogólnodostępne (dotowane z kasy państwowej). Wtedy nie będę bał się włączać telewizora, bo nie będę bał się że zobaczę Lisa lub Wojewódzkiego. Teraz naprawdę się tego boję. - Gdy PiS będzie rządził, będę włączał kanał rządowy, a gdy PiS będzie w opozycji, to będę oglądał kanał opozycyjny. - Nie wolno mieszać różnych kultur (multi-kulti) ani gustów, a tym bardziej publicystyki. Nie wolno molestować mnie (obywatela) treściami których się brzydzę. A wolne media to robią. - Możliwa jest nie tylko segregacja śmieci - możliwe jest także oddzielenie prawdy od śmieci. A przynajmniej PiS-u i jego koalicjantów, od innych.
    "Wolne media" nie musi znaczyć "wspólne kanały", ale różne kanały, odrębne. A demokracja wymaga tylko by państwo (rząd) udostępnił także 1 kanał dla opozycji i by go finansował tak jak swój, rządowy.
    Obecnie rząd nie ma swego kanału - wszystkie kanały telewizji publicznej należą do opozycji. Czyli nie jest demo­kra­tycznie - rząd nie powinien ich finansować. A telewizje prywatne należą do obcego kapitału, sprzyjającego targowicy - nią jest obecna opozycja.
    Rząd jest ubezwłasnowolniony.

    Wolne media to tragiczna forma bez treści, taka sama jak niezawisłość sędziów i niezależność sądów - zobacz. Absolutną nowością jest jedynie to, że w Polsce obecnie wszystkie "wolne media" należą do opozycji i bezkarnie jątrzą, destabilizują funkcjonowanie państwa.

czwartek, 07 stycznia 2016
"Dziewczęta z Nowolipek" - książka nie tylko dla dziewczynek

Każdy powinien ją przeczytać. Tym bardziej że jest jej e-book
http://biblioteka.kijowski.pl/gojawiczynska%20pola/dziewczetaznowo.pdf 

Ale każdy powinien mieć ją, papierową, w swojej biblioteczce. - I oczywiście, jej drugą część, "Rajska jabłoń".

O "Dziewczętach z Nowolipek" już tutaj wspomniałem. I o Poli Gojawiczyńskiej. Na przykład.
Pisze o niej także jej wnuk, ale on mi się nie podoba, przez jego UB-eckie sentymenty.

A jeśli o politykę chodzi, to "Rzeczpospolita" informuje o powołaniu nowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, która od nowa zbada przyczyny smoleńskiej, że tak powiem, katastrofy. - Zobaczcie jak ożywili się funkcjonariusze PRL-u, jakie po-komentarze piszą w Salonie. Jak nerwowo robią w gacie.
    A w piątek 9 bm. ruszy sprzątanie w telewizji. Nareszcie. - Oj będzie się działo. Wyobrażam sobie ten skowyt wyganianych kundli. Będę go śledził.

poniedziałek, 04 stycznia 2016
Dzisiaj szczerze się śmiałem

A to była tragedia.

Od Czechowa do późnego Mrożka.
Mrożkowe arcydzieło. I teatru Erwina Axera.

Ode chciało mi się śmiać.

niedziela, 03 stycznia 2016
Wszystko jest w Internecie

   8 minut które zabiło Andrzeja Leppera

   Kto zabił Andrzeja Leppera ?

   Dlatego winni tak zawzięcie bronią socjalistycznej po-demokracji.    Całą noc [a nawet dłużej] oglądałem i słuchałem co jest o polityce i naprawdę zaskoczyło mnie to, że wszystko jest w Internecie. I że nie wszyscy aktorzy dają dupy, bo na przykład Bożena Dykiel masakruje Komorowskiego i Platformę. Poza tym Cejrowski. Ale nie ma o tym w telewizji. Dlatego myślimy że jesteśmy bydłem. Może niesłusznie. - Gdybyśmy o tym wiedzieli to już dawno wywieźlibyśmy PO na taczkach.
    Ale, niestety, jest i bydło. I są kretyni. Dlatego nadal potrzebna odwaga.

    Teraz, w niedzielę o godz. 7:00 uwierzyłem w to, że Wałęsa był "Bolkiem". Do tej chwili uważałem że to potwarz, oszczerstwo. - Głupi byłem.

KONIECZNIE TO OBEJRZYJ !
W Internecie jest historia, także ta ukrywana, ale na pewno nie cała.
Zobacz także to - Wałęsa już wtedy psuł "Solidarność". - Zobacz więcej ...

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 125