__ Logika to rozum najpłytszy, posiadają go nawet maszyny.
Tagi

„Pod tą wszechstronnością kryje się pustka,
brak sympatii do czegokolwiek.”

I.I.Obłomow


A fizyka nie może być stekiem formuł nie do pojęcia, algorytmami
dla liczydeł.Translate
into English

Translate into
other languages
- Select Language


===
Skopiuj CSS
wtorek, 21 października 2014
Dziennikarze to jednak coraz bardziej bezrozumna część mediów

   napisał atalanta. I ma rację. - Fotka też stamtąd. Też z prawdą. - kliknij 

 

poniedziałek, 20 października 2014
Jeśli lubisz mścicieli

Bo sam nie masz odwagi a prawnicy i inni gangsterzy uczciwemu nie pomogą, to obejrzyj film Oko za oko. - Nic tak nie służy zdrowiu jak sprawiedliwa zemsta. A nawet każde nieszczęście dosięgające złoczyńców. Nawet gdy nie ciebie skrzywdzili.
    Ja o tym filmie już pisałem.
 

    A dlaczego w fizyce współczesnej wszystko się zgadza ?

    Ale o to już pytałem.

niedziela, 19 października 2014
Pierwszą butelkę musisz ukraść


Racasso
&
domisad.


Są złodzieje kloszardy i złodzieje oligarchy, ale nie każdy kloszard jest złodziejem.


    Poza tym polecam 2 filmiki, zamiast telewizji:

https://www.youtube.com/watch?v=GuTV7yBxYrU 

https://www.youtube.com/watch?v=LmokzlrsH3s 

Znalezione w idzierak.blox.

piątek, 17 października 2014
Deutsche Bank obniża procenty

Nie wiem czy to źle czy dobrze, i dla kogo. Ale domyślam się że bank znów zyska. Ale jeśli tak, to dlaczego bank powiadamia mnie o tym z opóźnieniem? - Bo to niby znów nie z ich winy, ale z Rady Polityki Pieniężnej?
    Od wielu miesięcy Deutsche Bank nieustannie robi mi gorzej. A komunikat z dnia 25 września zapowiada obniżki oprocentowania od 1 grudnia. Nie wiem czy to ta sama obniżka, czy następna. - Może Samcik się tym zajmie? I sędzia Anna Maria Wesołowska.
    Wszystko było za darmo, a teraz płacę za każdy przelew i co najmniej 8 zł za każde skorzystanie z bankomatu innego banku, także krajowego, a było darmo z każdego bankomatu na całym świecie. - Jest jeszcze gorzej, coraz bardziej, zniknęły już prawie wszystkie przynęty (zachęty), a reszta właśnie znika. - Teraz Deutsche Banku nikomu nie polecam, bo wątpię w to, że inne banki są od niego gorsze.

    Bez komputerów było lepiej.

    Ale nie tylko Deutsche Bank robi co uważa. I inni handlarze. Bo wczoraj kupiłem zgniłe mleko łaciate 3,2 % z terminem przydatności 23 bm. czyli jeszcze trochę. - Współczesne mleko się nie zsiada. A nawet gdy mu się uda, to też zgnije. A wtedy należy je wylać i spłukać, by nie śmierdziało.
    Wspomnę jeszcze o gehennie z jajkami. I o tym że w tym tygodniu sprzedano mi ser biały tłusty zbutwiały - bo współczesny ser nie gnije. A w odróżnieniu od mleka, lubię zgniły ser, śmierdzący. Ale go już nie ma. - A ten zbutwiały też wyrzuciłem.
    A kilka miesięcy temu, w tym sklepie z serem, sprzedano mi słoik zgniłych śledzi - po otwarciu smród czułem nawet uszami. - No to też wyrzuciłem i spłukałem.
    Zaprawdę powiadam wam, że żywność bywa już groźniejsza od papierosów i innych narkotyków.

    Na szczęście teraz deszcz pada i okna robią się przezroczyste.

poniedziałek, 13 października 2014
Dlaczego w lustrze „góra i dół” pozostają niezamienione ?

  - pyta w Salonie BOSON.

    Rzeczywiście ... Ja tego nie zauważyłem.

    A chodzi tylko o skrętność. Śruba lewo- lub prawo-skrętna. Zmiana zwrotu osi. - twierdzi BOSON.

    Ale przykład z butelką mnie nie przekonuje - że prawo-lewo skrętność ma tylko butelka z etykietą, zapisaną z lewa na prawo, albo odwrotnie, czyli poziomo niesymetrycznie. - Bo czy by miała skrętność góra-dół butelka z etykietą przyklejoną pionowo? - pytam w dużym uproszczeniu.
    I co z tego że serce mamy po lewej stronie, czyli jesteśmy niesymetryczni poziomo? - Ale głowę mamy tylko u góry, czyli jesteśmy także niesymetryczni pionowo.
    Komentatorzy BOSONA też mają wątpliwości. Różne.

    - W lustrze nie ma tyłu? Ani przodu?
    A może chodzi o bliżej dalej? - Postaw stożek podstawą na lustrze - wtedy naprawdę jego wierzchołek jest bliżej ciebie, z przodu, a w lustrze jest on dalej, z tyłu.
    Stożek nie musi być przezroczysty, bo nie musisz patrzeć na niego wzdłuż jego wysokości.

    Zdaje mi się że BOSON tłumaczy te kłopoty tym, że inaczej widzę ja i inaczej moje odbicie, będące po drugiej stronie lustra, za lustrem. - Ale dlaczego widzi ono tylko że serce mam po prawej, a nie widzi że głowę mam u dołu? Czyli pionowo widzi prawdziwie a poziomo odwrotnie?
    Wot trudność ... - Ale po co lustro? - Tak samo widzi mnie każdy mój rozmówca, a ja go. - Może chodzi o moją skrętność, i jego? - Czy stoimy zwróceni do siebie twarzami, czy jeden za drugim.
    Problem okazał się trudniejszy niż myśleliśmy i dostarczył więcej radości.

    Może lepiej mówić symetria osiowa zamiast odbicie lustrzane (zwierciadlane). - Ale czy to nam pomoże, w tej sprawie?
    - Może grawitacja? Lub inna siła nieczysta? - Bo nawet gdy staniesz na głowie, albo położysz się na dowolnym boku ... Bo źrenica jak piłka, jest okrągła.

    Ale czy na pewno w lustrze lewe zamienia się w prawe? I odwrotnie?

    Przecież nie tylko moja lewa ręka, ale także jej lustrzane odbicie, są bliżej lewej ściany! I lewego boku lustra - odbicie lewej ręki nie przesunęło się na prawą stronę lustra.
    Tak samo jak moja głowa i jej odbicie są bliżej sufitu i górnego boku lustra - obicie głowy nie spadło na dół lustra.

Na początku wszystko było za darmo

Także karta VISA i TAN oraz wszystkie! bankomaty, a nawet zrezygnowanie z usług, czyli rozwiązanie umowy. A teraz karta TAN kosztuje 20 zł. Visa też, ale nie pamiętam ile. - A za "Udzielenie pisemnej informacji o stanie zadłużenia, stanie rachunku bankowego, itp. na wniosek organów uprawnionych przez ustawę" muszę zapłacić 40 zł - organ sobie zażąda a ja zapłacę. - Tak to można nawet oligarchę zbankrutować.
    Zdawało mi się że jeśli Samcik o moim banku nie pisze, to jest to dobry bank, a teraz zdaje mi się że to może dlatego, że to bank prowincjonalny i nie warto o nim pisać, nawet najgorzej. A może dlatego że wprowadzili już tyle różnych opłat i zmian w coraz dłuższych tabelach opłat, że w nich już nawet Samcik się nie rozeznaje. I może o to chodzi.
    Gdyby Deutsche Bank handlował jajkami to pewnie też by oszukiwał. Bo też jest bardzo miły.
    Piłkarze też oszukują. Wreszcie nasi robią to dobrze. Może jutro też się uda.

sobota, 11 października 2014
Mamy świetny Stadion NarodowyWygraliśmy z mistrzami świata. - Sensacja na cały świat.

Tagi: sport
22:50, fg2002
Link Dodaj komentarz »
Dlaczego nie zająłem się fizyką kwantową

    Z tego samego powodu z jakiego nie skorzystałem z komputera ZX Spectrum. - Wtedy postanowiłem poczekać na komputer bez magnetofonu. - A jeśli chodzi o to drugie, to postanowiłem poczekać na fizykę kwantową bez operatorów kwantowych. No i dlatego, że wtedy właśnie szczególną teorię względności (STW) zbudowałem euklidesowo. I zawołałem Eureka! Bo zrozumiałem więcej. I dzięki temu zaraz zbudowałem euklidesową teorię echolokalizacji galileuszowskich, której zaledwie fragmentem jest Einsteina STW. - A że nikt jej nie chciał, to se spokojnie rozmyślałem. I robię to do dzisiaj.
    Może nie chciałaby jej także pani minister-Barbara-Kudrycka, ale na pewno wtedy i teraz nie chcą jej fizycy, współcześni. Bo moja fizyka (FG) im nie pasuje - bo ona "wymyka się regułom uznawanej powszechnie wiedzy, dotychczasowym ustaleniom naukowym i rzetelnej metodologii." - Bo wystarczy STW, już nie trzeba więcej. - I se łone drepcą. Zamiast anihilować.
    Jedynie Eine przyspieszył. Bo na przykład napisał że STW jest jedną z największych i najcenniejszych epistemologicznie teorii fizyki współczesnej. - Domyślam się że Eine zdania nie zmienił i nadal tak się zachwyca moją jej interpretacją a nie Minkowskiego.
    Ale Eine też się myli, bo napisał że STW Einsteina wydrukowano w 2005 roku. A nawet że wtedy złożono ją dopiero do druku. - A może to nowa historia. W której także Poincare spóźnił się o wiek cały.
    Poza tym Eine fałszuje, bo nie tylko Łogunow - wielu fizyków i historyków zarzucało Einsteinowi że przywłaszczał. - Ale jeśli o mnie chodzi, to - za przeproszeniem - gówno mnie to obchodzi. Bo nawet gdy Einstein złożył swoją STW z cudzych kawałków, to i tak on jest winny. Bo Einstein i tak był mądrzejszy od Einego.

piątek, 10 października 2014
"Agora" to genialny film

   Także o naszych czasach. - Obejrzę go drugi raz, za 2 godziny w tvp2 o godzinie 2:30. - To prawdziwy film, wiarygodniejszy niż "Quo vadis". - Ludzie nie są święci. Nawet święci, na przykład Cyryl.
   Ale nie oburzaj się, że to film antychrześcijański, nie ubliżaj twórcom, przeczytaj kilka recenzji.

      "U Amenábara Aleksandria staje się polem walki trzech religii - tzw. pogan (czyli tych, którzy nadal czcili starożytne bóstwa), judaizmu i chrześcijaństwa - o to, kto będzie sprawował rząd dusz.
      Chrześcijaństwo zostało pokazane jako religia ekspansywna, opresyjna, bezwzględnie rozprawiająca się z konkurencyjną ideologią i niewygodnymi dla niej osobami (Hypatia). Ale posądzanie Amenábara o krytykowanie chrześcijaństwa jako religii jest nadużyciem. "Agora" nie atakuje idei. Atakuje fundamentalizm i fanatyzm. Tu źródłem zła i przemocy nie jest wiara, ale jej wypaczenia i stojący za nimi ludzie (jak cyniczny biskup Cyryl kreowany przez Amenábara na czołowy czarny charakter, bo to on inicjuje zamordowanie Hypatii i zniszczenie biblioteki). Przemoc stosują nie tylko chrześcijanie - kiedy parabalani napadają na Żydów, ci w odwecie dokonują masakry chrześcijan. Widać, że Amenábarowi marzył się film o ponadczasowym przesłaniu. Jest w "Agorze" znaczące ujęcie - Ziemia zostaje pokazana jako planeta. Z początku trudno określić, kiedy czasowo rozgrywa się ta scena - równie dobrze może to być starożytny świat, jak i nasz dzisiejszy. Tak jakby Amenábar mówił: od śmierci Hypatii minęło blisko 17 stuleci, ale świat nękają te same bolączki - nierówność, brak tolerancji i agresywny fundamentalizm."

    To z film.onet.pl.

    Zobacz także w Wikipedii.

Bez religii może byłoby jeszcze gorzej. Może więcej zła jest z tchórzostwa. - Religia to także dobro. A fanatyzm to także pożyteczna pasja. Zło i dobro to tylko ludzkie kategorie, może tylko subiektywne oceny.

Do dzisiaj nie wiedziałem w jaki sposób Rzym stał się chrześcijański - przecież chrześcijanie byli słabi, prześladowani. Nie bronili się, nie walczyli, tylko nadstawiali drugi policzek ... - To nie mogło być prawdą, bo cudów nie ma.

Z tego filmu nie wynika że chrześcijaństwo jest religią gorszą od innych. Ani że lepszą.

czwartek, 09 października 2014
Tylko krowa nie zmienia poglądów

   Za to świnia zawsze.

   To jest piękne. - Znalazłem w Salon24

Tagi: cytaty
00:59, fg2002
Link Komentarze (2) »
środa, 08 października 2014
Poprzednia notka jest za długa

    I pokrętna. Jak splątanie z poplątaniem.

    Nie ukrywam że spodobało mi się to co Eine napisał (zacytował?) o fraktalach, w tym fragmencie:

Fraktal, to obiekt matematyczny ,którego części mają struktury podobne do struktury całości. Jest on obiektem nie podlegającym opisowi analitycznemu.

Początek istnienia takich obiektów, to odkrycie przez Karla Weierstrassa funkcji ciągłych nieróżniczkowalnych (wykres takiej funkcji jest krzywą ciągłą ,która w żadnym punkcie nie posiada pochodnej).

    Zacytowałem to bez pytania o zgodę bo Eine też mnie nie pytał gdy mnie cytował. Na przykład. - A fraktale nigdy mnie nie interesowały. Ale książki i płyty z nimi miałem, czyli temat rozpoznałem, zanim te rzeczy wyrzuciłem. - Nie interesuje mnie także reszta tej notki Einego o fraktalach, i o kosmologii, i że już starożytni ...


    Ale tylko krowa nie zmienia poglądów.

wtorek, 07 października 2014
Znowu podpadłem

   bo zwracając kupiony towar, obudziłem furię, sprzedawczyni i jej męża.

    A zdarzyło się to w tym samym sklepie co 4 lata temu i znów poszło o jajka. - Ale to już inni ludzie, inna właścicielka i sprzedawczyni. Ale tacy sami. - A może oszukują także właścicielkę? I innych klientów? - Bo chodzi o to, że sprzedawczyni poleciła mi duże jajka, te które ona sama kupuje (!). A że do dzisiaj była sympatyczna, dałem się namówić. I faktycznie - były takie duże, że opakowanie się nie domykało. - Niestety, w domu okazało się że dlatego, że 5 jaj było dużych a pozostałe 5 małe, nawet nie średnie. - Więc wróciłem do sklepu, bo jest blisko, i spytałem czy wszystkie te jajka są duże. Odpowiedziała że tak, że one takie są. - Więc powiedziałem że takich nie chcę. I naprawdę nawet nie zdążyłem się zdenerwować, bo natychmiast zostałem zakrzyczany, publicznie! Ziali autentyczną nienawiścią, a może udawanym oburzeniem.
    A do dzisiaj byli tacy mili ...
    - Jak wytrawni oszuści?

    Miłym ludziom nie można nie wierzyć. To byłby brak zaufania. Oczywista śmieszność. - Dlatego mili są oszuści.

    Czyli mam doła. Dzisiaj nie będę myślał o fizyce. Będę grał w kierki. Bo w telewizji nic nie ma ("W-cieniu-nienawiści"  przegapiłem).


PS. - Nie chcę być złośliwy ale dzisiaj muszę pochwalić Einego za ten komentarz:

NIGDY W DZIEJACH POLSKI OD 1918 ROKU NIE BYŁO TAKICH GANGÓW ZŁODZIEI ,którzy posługują się TYTUŁAMI :DYREKTOR,MINISTER,PREMIER
I NIGDY SKARB PAŃSTWA NIE BYŁ TAK DZIELONY MIĘDZY ICH RODZINY JAK PRZEZ OSTATNIE LATA RZĄDÓW PO !
Jest to zorganizowana,instytucjonalna przestępczość pozostająca pod opieką policji i sądów.
    Eine  w Salon24.

Także jako świetlisty fizykomaniak Eine napisał (jutro) po mojemu, bo:

Nagroda Nobla w dziedzinie chemii została przyznana za opracowanie mikroskopu fluorescencyjnego o bardzo wysokiej rozdzielczości.

Nagrodę Nobla z fizyki została przyznana za opracowanie efektywnych diod świecących niebieskim światłem.

Ciekawe ,dlaczego komitet Nobla nie odróżnia nauki od technologii? I wprowadza w błąd opinię światową ogłaszając ,że przyznał nagrody za osiągnięcia badawcze w fizyce i chemii?

I na koniec : nie lichy musi być kryzys twórczy w tych naukach ,jeśli brak odkrycia nowych praw przyrody.

Żenada. Eine w awangardzie. Walczy z kryzysem w fizyce. O nowe prawa przyrody. - Od kiedy?

    Pierwszą notkę, czyli najstarszą, w Salon24 Eine napisał dnia 17.07.2007 roku - czy już wtedy był taki nowatorski? - A może w drugiej?

    Długo długo nic (o fizyce) a potem coś takiego:

Czy przed Wielkim Wybuchem był Bóg? 
Buddyzm i nowa fizyka

    - Boże! ...

trele-morele, filozofia Wschodu  telemelenowele. Także w nieco wcześniejszej notce Ideolodzy nauki wobec religii. I w większości następnych ...

Eine sprytnie cytuje, to trzeba mu przyznać, błyszczy odbitym światłem, cudzym. Sprawny belfer ale nie naukowiec. Najwyżej pracownik naukowy.
Ale młodzieży może się podobać, małolatom. - Mnie, gdy byłem dzieckiem, na pewno by porwał. Wpędziłby w jakąś chorobę, w pasję.

Ale dorośli też mogą go czytać. Im nie zaszkodzi. A może pobudzi. - Nawet odrzucać nie powinno się bezmyślnie. Nie wszystko.

poniedziałek, 06 października 2014
Kto wierzy KATRIN? - o neutrinach

   Tadeusz Tumalski pisze o neutrinach w dwóch notkach:

Od Gąbina do neutrina; 'Krakowski Targ' fizyki teoretycznej

Kto wierzy KATRIN? jeszcze raz o neutrinach... 

    I zdaje mi się, że robi to kompetentnie. - A mnie bardzo interesują neutrina.
    Zdaje mi się więc, że polubię także Tumalskiego. - Przekonam się o tym później, bo teraz muszę szykować się do wyjazdu (i wyjechać) na zakupy, bo lodówka pusta i chleba brak.
    Albo nie - dzisiejszy poniedziałek przeżyję na aintopfach z resztek, a jutro pojadę po chleb, bardziej chlebopodobny niż w tutejszej okolicy.
    A pogoda dzisiaj piękna, wiosenna. Tylko temperatura zimowa - tylko 1C. Ale mimo to wyszedłbym na spacer, choćby po zakupy, gdybym nie był mizantropem. A jestem, naprawdę, sprawdziłem w encyklopedii. Czyli z dwojga złego wybieram Internet. Dzięki temu golę się raz w tygodniu i z tego powodu na przykład dzisiaj jestem bardzo nieogolony.
    Ale że oprócz tego jestem leniem także umysłowym, to zacznę od pobieżnego oglądu Tumalskiego blogu o obiecującym tytule Quo vadis physics? , który według niego oznacza że Dzisiejsza fizyka też wiarą w mit stoi! - Ale Tumalski uzasadnia to zbyt dokładnie, można powiedzieć że rozwlekle, zamiast jednym zdaniem, że fizyka współczesna jest bardzo mniemana, na mniemanych dowodach stoi. Na hipotetycznych obserwacjach i eksperymentach fantazyjnie, po ułańsku interpretowanych.
    Ale Tumalski jest raczej geologiem. A ja chciałbym się dowiedzieć co to znaczy że brakuje neutrin 8B. - Domyślam się że w eksperymentach znikła masa (i energia), czyli że rozpady znów się nie bilansują. A ponieważ neutrina wymyślono dlatego że już kiedyś się nie bilansowało, to i teraz trzeba będzie jakieś bilansadło wymyśleć, by znów wszystko się zgodziło. - To nic trudnego, bo neutrina tak się objawiają jak schizofrenia w schizofrenii bezobjawowej. Wobec tego wystarczy że to coś czego teraz brakuje, też będzie bezobjawowe. - Fizykom wystarczy, matematycznym. Bo to normalne, bo ich fizyka, współczesna, na mitach stoi. - Relatywistycznego skrócenia ruchomego pręta też nie można zmierzyć ani zobaczyć, można tylko obliczyć, i wierzyć. W podobny sposób czas się wydłuża.

    Warto też przeczytać artykuł Problemy związane z neutrinami wysyłanymi ze Słońca - napisał Rafał Burzyński. Streszczenie w rafburzy.republika.pl - całość do pobrania z rafburzy.republika.pl/neutrino.

niedziela, 05 października 2014
sobota, 04 października 2014
Przeczytałem dwa blogi

Czesław_Mozil_o_emigrantach.gazeta i lajkonika.blox i wiem co myśleć - że każdy się stara, według możliwości. - I że nie każdy Dyzma zrobi karierę - tylko nieliczni znajdą zaproszenie.

    Pierwszy milion trzeba ukraść, ale nie każdy ma okazję. Poza tym by potem nie przegrać z konkurencją, trzeba kraść nadal, nie przegapiać żadnej okazji. A biedni i uczciwi rzadko mają okazje. No i nie każdy chce kraść, nie potrafi.
    Wolę szszyszkę z lajkonika.blox niż tych co ją okradają.

piątek, 03 października 2014
Feministkę też mogę poklepać

   Ale jak kumpla, po plecach.

   A jeśli chodzi o modę, to do wyścigów na ilość łazienek i ogrodników przybył wyścig na tytuły naukowe.
   - Czy oligarcha musi być intelektualistą? I czy może ... I arystokratą.

   A generał Marek Papała wkrótce popełni samobójstwo. Oraz świadkowie i oskarżeni.

   Natomiast Eine jest coraz bardziej rewolucyjny. Z tego co pisze można wysnuć że już podważa współczesną fizykę i że nie.

PS.
Czy pan jest moim kolegą, że zwraca się do mnie per "ty" ? Nie życzę sobie takiej poufałości.
- oburzył się EINE

A w PRL-u, inny jeden taki, jawny komunista (zdaje się że Edward Ochab), gdy redaktor Bogdan Tomaszewski zwrócił się do niego per "pan", powiedział że nie życzy sobie by funkcjonariusze państwowi zwracali się do niego per "pan".

I bądź tu mądry ... Który większy cymbalista.
Ale jest demokracja, i każdy może sobie nie życzyć.

   A mój światopogląd jest euklidesowy.

czwartek, 02 października 2014
W fizyce nic ciekawego

    Także w blogach. - Bo na przykład u waligora nawet Zajtenberg jest tylko matematykiem. A ja wolę gdy Zajtenberg matematyką tłumaczy fizykę a nie matematykę. - A może wolę gdy fizyką tłumaczy matematykę. A najlepiej gdy to i to.

    Ale bezgranicznie uszczęśliwia mnie to, że "teoria względności ( tzw. względności szczególnej ) stanowi podstawę współczesnej fizyki ( teoretycznej i praktycznej )". - To są słowa Waligory, miód na me serce, bo z nich wynika że wystarczy ośmieszyć Einsteina STW by ośmieszyć całą fizykę współczesną, a ja to zrobiłem, 30 lat temu. - Nawet Eine to zauważył.
    Jak tu się nie cieszyć. Z tego, że z tak wielkim zacietrzewieniem fizycy współcześni moje dzieło zwalczali a teraz je ignorują. - Cieszę się z tego, że nie jestem jednym z nich.

    Przepraszam, ale w trakcie pisania tej notki dowiedziałem się o wielu ciekawych sprawach, na przykład na czym polega różnica w interpretacji Einsteina i Lorentza. Że "Einstein stał twardo na stanowisku, że wszystkie inercjalne układy odniesienia są równoważne, podczas gdy Lorentz wyróżniał jeden, związany ze spoczynkiem względem Eteru". - Tak napisał pirogronian. - Uważam że pogląd Einsteina jest bliższy prawdy, bo, wbrew temu co powszechnie się uważa, dopuszcza etery własne, a tylko ich istnieniem można sensownie objaśnić wynik Michelsona-Morleya, którego i ja nie podważam. Jednak Einstein uważał że echolokacja (także synchronizacja zegarów, także ruchomych) odbywa się zawsze sygnałami c,-c. I uważał że sygnałem jest jeden i ten sam foton, i że on we wszystkich eterach (układach) zawsze miał jedną i tę samą szybkość c. - Taki sygnał występuje na diagramach Minkowskiego, a nie "światło" albo "strumień" czy "promień" światła.
    Ten błąd skierował całą fizykę na ślepy tor. Uczynił świat niewyobrażalnym, bo te sygnały nie pozwalają zbudować wyobrażalnego modelu świata, czyli pozbawił go modelu (model niewyobrażalny oznacza brak modelu). To "model niewyobrażalny" (nieeuklidesowy), a nie świat nie zachowuje zdrowego rozsądku, zwykłego sensu. - Ale sygnały V+c,-c zamiast c,-c przywracają światu, jego fizyce, zdrowy rozsądek i ludzki sens. - Właśnie to zrobiłem. Takimi sygnałami w sposób euklidesowy zbudowałem STW Einsteina. Ośmieszając jej "relatywistyczną" (pseudoeuklidesową) interpretację, czyli całą współczesną fizykę.

Waligora w notce Henri-Poincare-i-teoria-względności podał link
http://republika.pl/fizyka_teoretyczna/tlumaczenia/Poincare.zip który niestety prowadzi już na manowce
- może ktoś wie gdzie teraz jest ów spolszczony artykuł (książka?) o Poincare i STW
czyli A.A.Logunow - Poincare i teoria względności ?

Google zaprowadził mnie do Chomikuj.pl ale tam trzeba się zarejestrować, logować i płacić - grosze, ale wielkie ceregiele i wyłudzanie, a może także kradzież, danych. - I trzeba mieć telefon komórkowy.

środa, 01 października 2014
Dziękuję nowej strategii poczty polskiej

   za kilkaset wejść w 3 godziny. Proszę o więcej.

   http://www.wykop.pl/link/2181192/nowa-strategia-poczty-polskiej-na-sciaganie-zaleglego-abonamentu-rtv/
   - ten link od kilku godzin, około co minutę, pojawia się w STAT4U zawsze z innego adresu. - Ciekawe komu to szkodzi?

Wieczorem zauważyłem że strona do której prowadzi ten link
wspomina moją skromną osobę, bo jest tam ten obrazek.
- Dziękuję. Zaczyna mnie to interesować.

Tagi: animalse
11:43, fg2002
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 30 września 2014
O plazmie i w ogóle można także tak

   jak Jan Herman:

„plazma” oznacza rozległą, dynamiczną chmurę naładowanych „cząstek elementarnych”, które poprzez swoje „naładowanie” są żywiołem aktywnym, gotowym do wydatkowania energii, wykonania pracy. Taki żywioł – poprzez tzw. dyssypację – popada w coraz większe uporządkowanie, aż uwikła się w nieprzekraczalne struktury i więzi oraz bariery energetyczne, w których cała dotychczas swobodna energia zostaje uwięziona, zaklęta, obezwładniona, „uładzona”. Koronnym przykładem tego procesu jest Tablica Mendelejewa: poszczególne pierwiastki – to właśnie przedstawiciele struktur, w których uwięzione są „cząstki elementarne”, a ze względu na bariery energetyczne (kwantowe) przetworzenie jednego pierwiastka w inny jest niemal niemożliwe (nieco łatwiejsze jest przetwarzanie jednej substancji w inną, przy czym substancja to tygiel pierwiastków).

cząstki elementarne nie istnieją, są jedynie zagregowanym wyobrażeniem opartym na wtórnych przesłankach, na detekcji rozmaitych parametrów energetycznych i kinetycznych w przestrzeni.

   Zupełnie jak Eine! - A ja o tym bo nie mam o czym, bo o moim mi się nie chce.
   Ale nie wiem kim jest Jan Herman. Nie czytałem ... Ale może przeczytam.

        - Ale dyssypacja porządkuje ... ? - Może w jakimś innym sensie ...

poniedziałek, 29 września 2014
Gdy człowiekowi już nic się nie chce, to ogląda telewizję

    Bo w kierki gra zawsze.

    Ale zdarzają się cuda, na przykład film Misja-kadrowego - widziałem go już kilka razy i obejrzę go dzisiaj i ewentualnie jutro. Bo tv powtarza także wartościowe filmy, ale nie o wszystkich tu wspominam, bo ten blog nie jest o filmach. Ale wspomnę jeszcze niskobudżetowy a genialny film Nagroda, który wczoraj pokazała tvp KULTURA. Może go też powtórzą.
    Wspominam tu niektóre filmy godne obejrzenia. A jest ich więcej niż tu wspominam. - Lubię oglądać tylko takie filmy.

    Poza tym w telewizji lubię teleturniej Jeden-z-Dziesięciu. On lepszy od kierków.

Tagi: film-teatr
12:37, fg2002
Link Komentarze (2) »
niedziela, 28 września 2014
Gdy coś polubię to trudno mnie od tego oderwać

Na przykład od fotografii Anatolija Lisowskiego. - One nie powalają, zdają się przypadkowe, trudno wybrać z nich najlepsze. - A może mi się tylko tak zdaje, może mam takie szczęście.

Анатолий Лисовский

W samym photoline.ru jest 50 jego fotografii. Znów oglądam wszystkie, nawet kilka razy
(ale uwaga - fotografuje także Александр Лисовский).


Na przykład drugie zdjęcie. - Ono natychmiast przykuwa uwagę, jak błysk, dynamicznie. Dzięki tej dziewczynie w środku, przez tę jedną jej chwilę.

Ale to nieważne, taka analiza, bo moją uwagę przykuwa grom z jasnego nieba, zanim wyciągnę jakiekolwiek wnioski. - Analiza nie przydaje się nawet artyście, bo wartościowe dzieło powstaje spontanicznie, przypadkiem lub olśnieniem. Nawet autor, artysta, go nie powtórzy. Nawet po najgłębszej analizie.

Sztuka rzadko się zdarza w Fashion and Style, bo tam fotografują dekoratorzy, nie artyści. - Ale piękna bywa także dekoracja, miła dla oka. - Oto ładny obrazek na niedzielę.


autor JEFF46

A pierwszemu zdjęciu nadaję tytuł Troski.

A po kilku godzinach obejrzałem film Nagroda. Nie mogę o nim nie wspomnieć.

sobota, 27 września 2014
Może nie będzie taka zła

    Pani premier. Może rzeczywiście ograniczy tantiemy dla kolesiów, niebotyczne płace dla przyjaciół z boiska.

    Ale z nimi może już nikt nie wygra, nawet wyborcy. Bo oni może nadal korzystają z rosyjskich serwerów.

    I gdyby nie te kłamstwa Smoleńskie ...
    - Ale ona może jest uczciwa, ale głupia?
    Nie wiem. Dlatego jestem za tym by dać jej te 100 dni. Spokojnych.

    - Może pani premier naprawdę chce rządzić? -
    Tusk był mądrzejszy, robił to co mu kazali.

    Pani Barbara Piwnik też chciała dobrze, była i pozostała uczciwa, ale co z tego.
    Ale może za to ją kocham.

    Polska to dziwny kraj. Nie rządem stoi.
    - Czy wiesz gdzie jest zatoka czerwonych świń? - Ja nie wiedziałem.

piątek, 26 września 2014
Wyrzuciłem za dużo

    Już kilka razy to zauważyłem. Ale inaczej nie mogło być, bo miałem za dużo - za dużo było do przeglądania. Wyrzucałem więc w ciemno, hurtowo. Na przykład wszystkie zeszyty NAUKA POLSKA. To teraz zauważyłem. - Ale nie wyrzuciłem, jak mi się teraz zdawało, numeru 4/1954, w którym są bardzo ciekawe artykuły, na przykład o Bohmie i o Marii Curie-Skłodowskiej - właśnie dzięki niej ten numer ocalał, bo przechowywałem go osobno, na półce Jej poświęconej. - O tym numerze wspominam także w kilku innych notkach, na przykład. Oraz. A ten numer nie był wtedy czymś wyjątkowym. Dawna NAUKA POLSKA, zgrzebna i niekolorowa, nadal jest rajem dla rozumu, a obecna to kolorowe pop-kulturalne jarmarki, dla popkulturą upośledzonych. Dlatego je bez żalu i wątpliwości, wyrzuciłem.
    Ale może to i owo gdzieś się jeszcze poniewiera, bo nie dokończyłem nie tylko remontu, ale i po nim sprzątania. I nie mam zamiaru.

    Wtedy wydawano nawet ZAGADNIENIA FILOZOFICZNE FIZYKI !  - Mam też tylko jeden numer, też z 1954 roku. Ale w Homo sapiens zacząłem ewoluować kilka lat wcześniej.

    A Eine? - Szuka psychiatry.
    A w przerwach słucha muzyki. Z pola elektromagnetycznego.

    Napomknę jeszcze, że Maxwell wymyślił polowy opis eteru elektromagnetycznego.
    Pole nie zastąpiło eteru - pole nadal opisuje eter. Próżnię.

środa, 24 września 2014
Prof. Jadczyk o kwantowaniu światła

    A Zajtenberg uważa że nie trzeba kwantować, równań Maxwella. Że raczej odwrotnie - trzeba zdekwantować równania kwantologii, czyli zbudować klasyczną fizykę kwantową. Zamiast wtłaczać klasyczne pojęcia w coś co nie ma sensu. Zwykłego.
    Ale nie wiem czy na pewno właściwie to zrozumiałem, że także Zajtenbergowi nie wystarczają "obserwable", świat nie wiadomo jaki. Bo mi nie wystarcza. Dlatego STW Einsteina uczyniłem wyobrażalną, pokazałem czym są relatywistyczne paradoksy, w zwykłym sensie. Wyzwoliłem ją także z tachionowych urojoności. Pokazałem też jak powstaje, oddziaływa i znika antymateria. I dlaczego w ruchu rośnie masa i energia. - O tym piszę tu i w innych blogach, i w mojej witrynie WWW. - A zrobiłem to bo zrozumiałem zwykły sens wyniku Michelsona-Morleya, czyli tajemnicę niezmienniczości szybkości światła.

    A prof. Jadczyk ... - Zwrócił uwagę na to, że by klasyczne (falowe) równania Maxwella uczynić dualnymi (falowymi i korpuskularnymi), trzeba je skwantować. I uprzedził że wtedy pojawiają się rozbieżności (limesy nieskończone). Wymienił także kilka kruczków jakimi fizycy ich uniknęli. A może załatali. - Ale prof. Jadczyk pisze bardzo tajemniczo, przypowieściami.

    Poza tym zainteresował mnie komentarz nanotrola:

"czy po wiązce świata laserowego można przesłać ładunek elektryczny ? "

Można, ale szczegółowa interpretacja tego zjawiska będzie zależała od rodzaju opisującej je fizyki. Fizyk z planety Ziemia, gdzie przywiązanie do kategoryzacji jest duże, powie że światło przestało być światłem i zostały wykreowane cząstki o przeciwstawnych ładunkach elektrycznych.

Przykład z wyładowaniem elektrycznym, podany przez Arkadiusza Jadczyka, nie jest taki oczywisty. Ktoś mógłby powiedzieć, że światło jest tam tylko efektem ubocznym a nie nośnikiem ładunku i mógłby mieć rację.

Oczywiście z tym że foton rozpada się na cząstkę i antycząstkę niezupełnie się zgadzam - bo to tylko tak wygląda. Bo moje minichrony pokazują, że to nadsygnalna cząstka (tachion) tak oddziaływa. Ona jest przyczyną tak obserwowanego zjawiska.

na początku był tachion a nie foton. Ale odległy obserwator najpierw zauważy foton, który jednak został wygenerowany przez tachion dopiero w barierze c. Tam dostrzegł go obserwator S, który następnie widzi że rozpada się on na cząstkę i antycząstkę. Czyli tachion jest powodem powstania antymaterii a foton jest możliwym początkiem obserwacji (tachionu), on pierwszy dotarł do S, który potem widzi że ten foton rozpada się na rozbiegającą się parę cząstka-antycząstka. - Tak tachion oddziaływa z obserwatorem.  zobacz

Niewidoczny zbliżający się tachion obserwator dostrzeże najpierw jako błysk (foton kreacji), będący pierwszym obrazem tachionu. Potem ten obraz rozpada się na dwa obrazy - obraz i antyobraz tego tachionu, które, w ruchu zmiennym, anihilują (powrotnie) w foton anihilacji. Ale to, a nawet więcej (3 fotony) widać dopiero na rys.5.

wtorek, 23 września 2014
Rozmowy z Markizą

Były one różne. Ale jeśli się nie mylę, od razu miały one taką stronę tytułową. Różny był tekst - zawsze o mojej fg (fizyka galileuszowska), ale różnie. Popularnie naukowo, ale poważnie a nawet erotycznie. Teraz jest tak jak w mojej witrynie WWW. - To jest naprawdę bardzo poważny tekst. Kto go dokładnie przeczyta, zrozumie dlaczego potrzebna jest nowa fizyka. Dlaczego stworzyłem jej nowe, mocne fundamenty. Czyli wymyśliłem minichrony a Einsteina szczególną teorię względności (STW) zbudowałem euklidesowo, czyli w sposób wyobrażalny. - Wszystko to prezentuję w owej WWW. Zobacz jej spis treści. - A Markiza od razu była ikoną mojej fizyki.
    Teraz zauważyłem, że moją fizykę opublikowałem dokładnie 300 lat po tym jak Fontenelle stworzył Markizę. Czyli Markiza jest młodsza niż mi się zdawało. - Zresztą moja Markiza jest jej prapra...wnuczką.
    A dlaczego o niej teraz piszę? - Bo nadal bardzo ją lubię. Ona nadal jest ikoną mojej fizyki. Ale filologiczną. - Merytoryczną ikoną, sztandarową, jest teraz ten wzór

- To jest już naprawdę nowa fizyka. Neoklasyczne rozwinięcie słynnego wzoru E=mc2. Jego wyobrażalna interpretacja, Dopplerowska. - Ten wzór najdobitniej ośmiesza interpretację relatywistyczną, która nie wyjaśnia dlaczego w ruchu masa rośnie. Czyli ośmiesza całą fizykę współczesną.

A firmowym znakiem mojej fizyki
jest to logo

    To by było na tyle.

      Ale może jeszcze odpowiem na pytanie czym jest masa.
      - Nie wiem.

     Ale wobec tego że E = h·ν = mc2   to  m = (h/c2ν  gdzie ν jest częstością (częstotliwością) z jaką ta masa bombarduje cząstkę plankami (eteronami?) h. Przy czym ta częstość zależy od szybkości tej masy względem cząstki, względem jej masy. Zgodnie ze wzorem Dopplera. - Gdy cząstkę coś przyspieszy, to ta częstość przed nią (w kierunku ruchu) zwiększa się o Δν  a za nią się o tyle zmniejsza. Wobec tego różnica częstości (gęstości, energii, "ciśnień"?) przed i po wynosi 2Δν  - do tego proporcjonalna jest siła hamująca, sprzeciwiająca się zmianie prędkości.
      Może to a nie boska cząstka prowadzi do zrozumienia czym jest masa (i energia), bezwładność. I grawitacja. Do dynamicznego modelu próżni, korpuskularnego ...


    A wieczorem zaczęły grzać kaloryfery.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 115