Logika to rozum najpłytszy, posiadają go nawet maszyny. A erotyka jest wdziękiem płci. A relatywistyczne paradoksy zniekształcają obrazy a nie ich źródła.
Archiwum
O autorze
Tagi

„Pod tą wszechstronnością kryje się pustka,
brak sympatii do czegokolwiek.”

I.I.Obłomow


A fizyka nie może być stekiem formuł nie do pojęcia, algorytmami
dla liczydeł.Translate
into English

Translate into
other languages
- Select Language


===
Skopiuj CSS
czwartek, 26 kwietnia 2018
Jeden Polak odkrył bakterie na Wenus, ale się nie zaraził

   Bo Wenus dba o zdrowie.


goboist

środa, 25 kwietnia 2018
W Raju były same takie

  I komu to przeszkadzało?


  foto VLin 

Ale na Ziemi też jest pięknie
z dziewczynami goboist'a.
wiele radości, sama radość,
bo to dziewczyny figlarnie
nieprzyzwoite. Rodzinne
grono serdecznych przyjaciół.

 

 

Naprawdę sama radość, codzienna.

goboist znalazł szczęśliwych ludzi, ale nie byle jakich, bo, domyślam się, święcących w pracy triumfy, artystów.


Polecam wszystkie jego fotografie.
Wczuj się w ich już niespotykany nastrój.


PS. -
Mam prozopagnozję, czyli nie zapamiętuję ludzkich twarzy, ale okazuje się że zapamiętuję coś - nie wiadomo co - co pozwala mi kojarzyć obrazki. Ich duszę. Bo na przykład budując tę notkę ciągle, natrętnie, myślałem o fotografiach Julii Łoginowej. A nawet konkretną notkę z jej fotografiami. I oto teraz, następnego dnia, znalazłem ją - ale okazało się że to fotografie nie Julii, ale - nie uwierzycie! - goboista, autora powyższych fotografii. W mojej notce sprzed 8 lat. - Tamte dziewczyny też są radosne, figlarnie uwodzicielskie. A ja jestem genialnym ekspertem, rozumiem sztukę, bo przeżywam ją głęboko. Z wielkim wzruszeniem.
      Ale muzyki tak nie zapamiętuję, nie kojarzę, mimo że przeżywam ją równie głęboko, a może nawet z większym wzruszeniem. - Oczywiście dobrą muzykę, najlepszą.
      Ale też jakoś kojarzę, ducha, i mylę autorów. Na przykład nie rozróżniam ADAGIA Albinoniego od Arii z III suity orkestrowej D-dur Jana S.Bacha. A zauważyłem to może dlatego,że oba te utwory mam obok siebie na jednej płycie. A teraz jestem taki mądry bo tę płytę mam przed sobą. Bo pamiętam że ją mam. - Ale myślałem że nie chodzi o Adagio i Arię jak wyżej, ale o Lacrimose Mozarta i coś innego. Czyli się pomyliłem. 

Tagi: erotyka
10:05, fg2002
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 kwietnia 2018
Google ignoruje moje bloxy - nie oferuje znajdujących się w nich moich odpowiedzi

    Na przykład odpowiedzi na słynne pytanie jak zamienić dżul na wat. A do niedawna często kierował do mnie o to pytających.
    Albo "przyspieszenie rzednięcia". - Gdy 1 września 2015 roku zadałem ten tekst Googlowi to podał mi kilka notek w samym moim bloxie zbit.blox. - A po 2 latach, 17 grudnia 2017 , nie zaoferował żadnej notki w żadnym moim bloxie, mimo że te kilka notek nadal w tym moim bloxie jest. - A dzisiaj po wpisaniu tego tekstu "przyspieszenie rzednięcia" Google zaoferował notkę 129-jednak-mozna-bez-ajwaj w moim blogu w Salon24. - Ale to nie jest blox. - Owszem, podał także bloxa ale nie mojego - bo to jest paszkwil jaki Eine napisał o mnie.* 
    Czyli jest tak: Google oferuje moje nie-bloxy i nie-moje bloxy.

    Czyli aktualnie narzekam na to, że do niedawna Google także u mnie znajdował odpowiedzi na pytania Internautów, a teraz do mnie nie zagląda. Do niedawna Google do mnie kierowało kilkadziesiąt osób dziennie, a teraz ani jednego. Jednym słowem Google mnie bojkotuje, dyskryminuje. Udaje że mnie nie widzi. - Może komuś na tym zależy, a może nie, może to ślepy los. Może przypadkiem zaczęło się to po tym gdy napisałem notkę Klasyczne zjawisko Dopplera wyjaśnia wszystkie relatywistyczne paradoksy.
    To napisałem w moim re-komentarzu w mojej notce Mojej-witryny-fizyka-fg.za.pl-już-nie-ma-w-Internecie. Ale jak widać wyżej, narzekałem na to wcześniej.

_________________________________________
* - Przepraszam, zdawało mi się, i Googlowi - bo Google znalazł link do notki Einego

ale tam już tego paszkwilu nie ma. - Ale w moim bloxie jest moja notka której fragment jest na powyższym obrazku, z której Eine w tym paszkwilu szydził.

Tagi: blogi
15:10, fg2002 , Google
Link Dodaj komentarz »
Też czasem pomyśl

  o niczym


Sherlock_with_Canon  - zobacz także tam

poniedziałek, 23 kwietnia 2018
Prosto z nieba


foto Алина Лебедева  - zobacz także Galanteria.

A gdy obudziłem się rano, to pogoda mimo wszystko była jako taka
tylko ja byłem jakiś taki ...

Ale dziewczyna jest piękna.
Na pewno nie feministka.

Dziwna sprawa: W nocy zmieniłem kilkaset nieczynnych już linków http://fizyka-fg.za.pl/ do mojej witryny WWW z moją fg , na czynne do niej linki http://www.zbit.smsnet.pl , i gwałtownie zmalała zaglądalność do tego mojego zbit.bloxa w którym te słowa teraz piszę. - Ciekawe ... co ma piernik do wiatraka ... - Może prof. Jadczyk zajmie się tym fenomenem, paranormalnym.
    A muszę zmienić jeszcze kilka tysięcy tych linków. - A sprawa jest skomplikowana także dlatego, że moja WWW z fg jest tam gdzie teraz, nielegalnie, dzięki czyjeś pomyłki lub życzliwości. - Gdy mnie tam skasują, to nie będzie mojej WWW. - Google, zdaje mi się, nie udostępnia "hostingu" dla WWW a tylko dla blogów. - Mam go tam od dawna - to parodia, nie WWW. - Zobacz. - Ja szukam pustego miejsca, bez obowiązkowego szablonu. - Czyli ja mam konto w Google, konto gmail. - To informacja dla blogera marquiz , moja odpowiedź na jego komentarze w mojej notce Mojej witryny fizyka-fg.za.pl już nie ma w Internecie .
    A może się mylę, bo w Internecie już taki bałagan ... Już nie ogarniam.
    - Ja potrzebuję pustego miejsca, bez szablonu. - Nul !

    http://friko.pl - czyli Friko.pl - już nie ma. - Gdzie mogę kupić puste miejsce na serwerze ? ! 

   Jeszcze niedawno Google u mnie szukał odpowiedzi na różne pytania, na przykład na słynne pytanie ile dżuli ma wat.

niedziela, 22 kwietnia 2018
Równoważność masy i energii

Czy wzór l=t·c oznacza równoważność odległości i czasu? - Nie. Odległość l oraz czas t (także szybkość c) są różnymi wielkościami fizycznymi i nie można ich porównywać. - Tak się uważa.
Więc dlaczego wzór E=m·c2 oznacza równoważność energii i masy?

Co innego gdyby c było niemianowanym współczynnikiem ...


A gdy rozpatrujemy energię E=mc2 czyli energię całkowitą a nie jej część kinetyczną,
to trudno zauważyć że relatywistyczna zmiana energii E ruchomej masy m jest najzwyklejszym
- klasycznym! - efektem klasycznego zjawiska Dopplera.
   Uwaga ta dotyczy mojego klasycznego rozwinięcia wzoru Einsteina. Bo w rozwinięciu "współczesnym", podpierwiastkowym, nie było najmniejszej szansy. - Zobacz.

A tak na marginesie. - Sztuczną promieniotwórczość odkryła nie Skłodowska-Curie ale Joliot-Curie. Nie Maria ale jej córka Irena - za to dostała Nobla. I też zmarła na białaczkę. - panie kemir.

Wspaniałe dziewczyny

   Bardzo je lubię. To zaszczyt że u mnie goszczą.

Sherlock_with_Canon  - zobacz także tam

sobota, 21 kwietnia 2018
Fizycy wszystkich krajów, wstydźcie się

 

A oni się połączyli ... Bo ten wzór zmienia bryłę świata.

I znów ani rusz.

- Czy uwierzysz w to, że fizycy przekonywali mnie o tym że w fizyce nie ma pojęcia "współczynnik Dopplera"? Także profesorzy fizyki, autorytety w Salon24. Także Eine. - W rozmaite sposoby mnie ogłupiali. I innych.

piątek, 20 kwietnia 2018
Coraz więcej muszę. - A kiedyś wystarczało zaspokajać potrzeby fizjologiczne.

I to wystarczyło by nawet Google przeszukiwał cały Internet, a nie tylko swoje członki.

    Ale nie tylko Google - także z moim bankiem se nie pogadam gdy nie zgodzę się na to by na moim dysku buszował. I nie tylko bank - każdy może na moim dysku napisać swój cokies. A ja mam wierzyć że tylko cokies.
    Do wspomnienia tego natchnęły mnie komentarze w mojej notce Mojej-witryny-fizyka-fg.za.pl-już-nie-ma-w-Internecie.

    Nie wiedziałem że Google już nie przeszukuje całego Internetu, ale tylko jego kawałek. Tych co się zarejestrowali. - Ciekawe jak długo trzeba czekać po zarejestrowaniu - tak jak w służbie zdrowia? - Bo ja już mam 82 lata ... I chorobę.

- Boże, za co to wszystko?

foto Алесандр Антонян
vel Antchous

Tagi: erotyka
15:44, fg2002
Link Dodaj komentarz »
#RespektUs - wspaniała inicjatywa młodych Polaków

Międzynarodowa kampania przypisywania Polakom współodpowiedzialności za Holocaust to jedno z najbardziej szokujących i skandalicznych wydarzeń najnowszej historii Polski.

Pod koniec września 1939 roku nasz kraj przestał istnieć. Na okupowanych terenach Polski niemieccy zbrodniarze budowali getta i obozy śmierci, w których zamordowali miliony polskich obywateli. Polska - w przeciwieństwie do wielu państw europejskich - nigdy nie kolaborowała z nazistowskimi Niemcami.

Za pomoc Żydom w Polsce Niemcy karali śmiercią. Mimo to nasi rodacy nie dali się zastraszyć i podczas II Wojny Światowej uratowali ponad 100 000 Żydów. Spośród wszystkich narodów Instytut Yad Vashem przyznał Polakom najwięcej odznaczeń Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Dziś gdy na oczach cywilizowanych społeczeństw zakłamywana jest historia - niewielu ujmuje się za nami. Niewielu staje po stronie prawdy.  #RespectUs

Taki (anglojęzyczny) tekst rozpowszechniają oni na świecie.

Oraz 2 propagandowe arcydzieła (z anglojęzycznym lektorem):

 

.

 

O #RespectUs wspomniałem już w notce Przepraszam. I podałem tam link blogera Partisan gardening do vice premiera Glińskiego.
- Ja już bardzo nie lubię Żydów, za świństwa które nam czynią. - I nie lubię naszych vice premierów.

PS. http://kampaniespoleczne.pl/i-tylko-nas-jedno-przenika-do-glebi-powiedzmy-glosno-respectus/

środa, 18 kwietnia 2018
Mojej witryny fizyka-fg.za.pl już nie ma w Internecie

Zgodnie z informacją o wypowiedzeniu usług umieszczoną na stronie w Styczniu 2018 roku,  w dniu 17.04.2018 usługa darmowego hostingu Friko została wyłączona.

Wyłączyli dzisiaj, 18 kwietnia 2018. - Bez ostrzeżenia. - A ja byłem gotów płacić, gdyby ktoś mi zaproponował.

Czyli mojej witryny WWW pod adresem http://fizyka-fg.za.pl  już nie ma.

Obecnie jest ona tylko pod adresem http://www.zbit.smsnet.pl.
- Uwaga! - w tym adresie literki WWW obowiązkowe!

Ale jak długo ona tam będzie, nie wiem, bo z dniem 31 lipca 2017 roku rozwiązałem umowę z sosnowieckim operatorem SMSNET, w związku z moją przeprowadzką do odległej mieściny. Operator ów jednak dotychczas nie skasował mojej witryny. Bardzo mu za to dziękuję. - Ale ja wszystkie linki do SMSNET przerobiłem na linki do Friko, a one nie będą działały. Bo już prowadzą w próżnię.
    Już tyle razy zmieniałem ... 

Aby teraz dotrzeć do strony głównej (tytułowej) mojej już jedynej witryny, musisz skorzystać z tego drugiego adresu, czyli http://www.zbit.smsnet.pl . 
Później wyjaśnię jak dotrzeć w dowolne miejsca tej witryny - teraz się relaksuję, by mnie szlag nie trafił. - A może sobie sami poradzicie. 

Czyli znów muszę szukać "hostingu". - A może ktoś mi go wskaże. - Może być płatny. Ale musi być polskojęzyczny. I nie chodzi o miejsce na blog, ale puste miejsce na moją witrynę.

Najgorsze jest to, że nie mam dostępu do Friko. Pod adresem https://www.friko.pl/ jest tylko komunikat podany na początku tej notki. Żadnych reklam, ofert - pustka. Tak jakby Friko.pl nie było już w Internecie. Nie tylko jej hostingu.

Modelka może być smutna

   Bo wszyscy myślą że ona udaje.

 

foto
AlexNR 

Może, ale tylko na planie. Gdy fotograf pozwoli. - Może stąd tyle depresji?

Może nie smutna ale poważna. Może też ...

Ale taka modelka to skarb.  - Zajrzyj także tam.

Milcz serce


Radeeen

Każdy komentarz będzie świętokradztwem.
Bo w środku jest niebo.

Podobnie każda wzmianka o fizyce ...

wtorek, 17 kwietnia 2018
Środowisko


evgenyt 

Gość: Eine, aasm63.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/07/26 16:27:44
    Zaszokował mnie pan swoja osobowością i charakterem.Nie dopuszcza pan możliwości że napisałem a coś lub ktoś wymazał to? U nas na salonie24 na porządku dziennym jest znikanie komentarzy i wpisów,i żyjemy z tym,nie tropimy adminów nie pomstujemy i nie odsądzamy ich od osobistej godności.
    Napiszę jeszcze raz,zajrzę także czy nie zniknęła nota na post-cie o tytule :"Czy ateizm przetrwa do końca XXI wieku". Z taką podejrzliwością i z takim widzeniem ludzi -że są wyłącznie podłymi - nie często się spotykałem. Na tym kończę kontakt z Panem, zdumiewający w swoim charakterze, postaram się zapomnieć o pańskiej witrynie i obiecuję że w moim otoczeniu nie będzie nawet wzmianki o jakiejkowiek pana pracach i może mnie pan nazywać jak się panu żywnie podoba, nawet nie dam panu ludzkiej rady by się pan leczył. 
    Bez poważania.

Eine ten komentarz napisał 26 lipca 2008 roku w notce A-jesli-chodzi-o-Eine którą napisałem dzień wcześniej. - To fragment długiej i pseudokulturalnej batalii. - Muszę przyznać że Eine słowa dotrzymał* - w jego otoczeniu (środowisku), nie wspomina się o moich pracach. A nawet więcej - nawet nie wymienia się moich nicków ani mojego nazwiska. A środowisko to, to Salon24 i od kilkunastu miesięcy cały Google. I, dodam nieskromnie, reszta świata, wraz z przyległościami.
    Ja, osobiście, tę batalię podsumowałem notką Zaczęło się - już mnie okradają. - Podsumowałem, ale nie zakończyłem. - Zresztą nagonka na mnie trwała, bo poza "środowiskiem" Eine i mu podobni, pod fałszywymi szyldami ośmieszali mnie nawet chamskimi sposobami. Ta nagonka ustała dopiero gdy ujawniłem że STW Einsteina jest rachunkowo poprawna (mniej więcej) ale dotyczy obrazów którymi oddziaływają ich źródła. Że to klasyczne zjawisko Dopplera. Że jej współczesna interpretacja jest relatywistyczną karykaturą, zdrowego rozsądku.

_________________________________________________
* Ale raz Eine złamał słowo - dnia 25.06.2017 10:39 w komentarzu w swojej notce Dylatacja czasu we współczesnym eksperymencie poinformował publicznie pana @ersmc2 że jestem autorem polskiego ujęcia euklidesowej SR, czyli STW. - Dziękuję mu za to.

Profesor Eine jest niewątpliwym autorytetem, posiada wielką wiedzę, ale nie jest uczciwy i z tego powodu plecie takie bzdury jak lumpenproletariat. Niektóre z nich prezentuję w moim "kabaretowym" blogu eiine.blox (przez dwa ii) a w mojej notce pt. Eine-napisal-naprawde-ciekawy-artykul-o-magnetyzmie podaję linki do jego paszkwili mnie poświęconym. - No i "ktoś" napisał moją biografię w mnie poświęconym blogu zbiit.blox (przez dwa ii). - Ale teraz jest cisza, totalny bojkot, już nikt nie pisze o mnie nawet słowa. Nawet jak kiedyś, brzydkiego.

A Salon24 wyrzucił mnie "za krytyczną notkę o Jankem". Ale to było 8 lat temu. - Nie wiedziałem że to zauważono.
I tak oto wszyscy Jankiela kochają.

Петр Стуль & Кунгурцев Вячеслав

poniedziałek, 16 kwietnia 2018
fg2018 - streszczenie mojej fizyki

Krótki kurs mojej fg, czyli fizyki galileuszowskiej, przedstawionej w mojej witrynie http://www.zbit.smsnet.pl. I może będzie zaczynać się tak:

fg - fizyka galileuszowska

Wstęp. - Moja fg to 2 teorie galileuszowskie, zbudowane sygnałami o skończonych szybkościach.
Jest to teoria obserwacji (minichrony)
i teoria galileuszowkich eholokacji (echolokalizacji) - wśród nich jest STW Einsteina.

STW czyli Einsteina szczególna teoria względności

jej interpretacja pseudoeuklidesowa - Minkowskiego
i interpretacja euklidesowa - dopplerowska.

Uwaga. - W minichronach też trzeba uwzględnić zjawisko Dopplera, zwłaszcza w minichronach dynamicznych, które czekają na opracowanie. - W minichronach kinematycznych może jest ono uwzględnione, ale obecnie niejawnie. Trzeba to przemyśleć. - W STW też ono jest, ale nikt o tym nie wiedział. I dlatego STW była "pseudoeuklidesowa".

Ale zniechęcają mnie także edytory SharePoint Designer i Word, oba z MS Office 2007 - bardzo stare oboje a już przedobrzone. Komputer też mam taki a Internet jeszcze gorszy. - Niestety, wiocha. - Czyli, póki co, na razie, w tej nowej stronie fg2018 będę tylko gromadził najważniejsze fragmenty mojej fg rozrzucone po wszystkich moich blogach i witrynach WWW. I jakoś scalać te kawałki. - Przykładowo taki kawałek można wyskrobać z mojej notki o śpiącej królewnie. Już częściowo zsyntetyzowanej z innych kawałków. 
    A może zrobi to ktoś inny. Może tak jak ktoś inny rozpoczął remont Zamku kożuchowskiego ...

PS. - Takimi tekstami oswajam z moją euklidesową interpretacją mojej galileuszowskiej fizyki fg , bo ona jest zarazem euklidesową interpretacją fizyki współczesnej. A na pewno fizyki czasoprzestrzeni. Od euklidesowej teorii Einsteina bliżej do euklidesowej fizyki kwantowej. Do unifikacji tych fizyk. Wtedy teorie kwantowe nie będą wariacjami na hieroglifach. - Kilkadziesiąt lat temu napisałem Rozmowy z Markizą, czyli Fizykę dla współ­czes­nych Pań - ona miała pokazać jaka absurdalna jest współczesna fizyka, śmieszna, karykaturalna. Przekonać, że można zbudować fizykę wyobrażalną, klasycznie. - Ja zbudowałem taką Einsteina STW, fizyczną, dopplerowską szczególną teorię względności, która pozwoliła dostrzec że relatywistyczne paradoksy Einsteina dotyczą obrazów którymi oddziaływają ich źródła, a nie źródeł. Że ruch zmienia tylko częstotliwość, gęstość energii, tych obrazów. Tak jak zmienia się ton sygnału lokomotywy a nie lokomotywa. Klasycznie, po dopplerowsku. - Relatywistyczność Einsteina jest klasyczna a nie magiczna. Jest banalna.
    Ale bez Einsteina bym tego nie zrobił. Ja tylko zmieniłem sens tego co on zrobił. Teraz jest on bliższy prawdy o świecie. A relatywistyczne paradoksy przestały być paradoksami, stały się fizycznymi faktami. Rzeczywistymi zdarzeniami. Na obrazach.

niedziela, 15 kwietnia 2018
20 stopni w skali Celsjusza

 

foto Orleandeva

Wczoraj nie wytrwałem do północy - wcześniej poszedłem spać

Nie było powodu bym nie poszedł.- Pij herbatę, bo ona tak szybko stygnie.

- Bo czas szybko płynie.

foto
Radeeen

Tagi: erotyka
08:48, fg2002
Link Komentarze (6) »
sobota, 14 kwietnia 2018
Różnie ale razem

.
Фотограф С
&
dyelmanov

piątek, 13 kwietnia 2018
Ja to mam

Przeczytaj.

Ale nie mam duszności ani głośnego świszczącego oddechu. Tylko kaszel i flegma. Zwłaszcza po każdym posiłku, nawet po jednym łyku. - A zaczęło się to kilka lat temu suchym kaszlem w łóżku, po położeniu się do snu. Kaszlem jakby alergicznym.

PS. 19 kwietnia w pr1 "Eureka" była rozmowa z profesorem medycyny o tej chorobie - tam nazywano ją POChP, czyli PeOChaPe. - To ciężka nieuleczalna postępująca choroba. Inhalacja i tlen tylko hamują jej rozwój i łagodzą objawy. - Czyli najgorsze przede mną.

Tagi: zdrowie
23:46, fg2002
Link Dodaj komentarz »
Nowe twarze - obiecujące

Sherlock_with_Canon 

U nas też ostatnio nie grzeją.
I w piątek 13-tego.

Tagi: erotyka
12:00, fg2002
Link Dodaj komentarz »
Moda Lato 2018


Tylko o takiej cały czas myślałem.

Nie, ta niżej jest lepsza, jej w ogóle nie widać - ta dziewczyna wygląda jakby w ogóle nie miała stanika.

Tę dziewczynę sfotografowała Елена Слюсарь a ja dodałem ją tutaj następnego dnia.
Ale ja trochę niedowidzę.

Tak sobie pościelił


Петр Фисун 

Bardzo dawno temu napisałem:

Brak mi istoty która by do mnie płakała
a ja bym wierzył że cierpi.
Brak mi istoty która by kochała
a ja bym wiedział że do śmierci.

A dzisiaj jest piątek trzynastego.

czwartek, 12 kwietnia 2018
Poważna rozmowa - podsumowanie


Петр Фисун

Tagi: erotyka
21:20, fg2002
Link Komentarze (2) »
Dzisiaj będzie ciepło - będziemy tracić mniej czasu na ubieranie

   I na rozbieranie.


Ксения Краснова 

Ale na razie ci którzy lubią na zimne dmuchać,
niech polecają drugiej połowie takie oto mundurki

BlackMoreThanWhite

Tagi: erotyka
00:00, fg2002
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 kwietnia 2018
Byłoby mi bardzo miło gdyby się okazało że ta pani jest taką na jaką wygląda

 Bo mieszkanie chyba takie jest.


Евгений Остроумов - Chciałbym tu mieszkać.

I chciałbym by tej pani było lepiej

Andrey Borrato

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 161