__ Logika to rozum najpłytszy, posiadają go nawet maszyny.
Archiwum
O autorze
Tagi

„Pod tą wszechstronnością kryje się pustka,
brak sympatii do czegokolwiek.”

I.I.Obłomow


A fizyka nie może być stekiem formuł nie do pojęcia, algorytmami
dla liczydeł.
Ani paradoksalna.

.Translate
into English

Translate into
other languages
- Select Language


===
Skopiuj CSS
czwartek, 19 stycznia 2017
Sympatyczny żart

    Czekam na skoki, nawet na jutrzejsze, kwalifikacje, ale myślę o dwóch zbliżających się wzajemnie drabinach i ich obrazach. Albo dwóch garści grochu. - Myślę po dopplerowsku. - Już w latach 80-tych myślałem o tym z jaką częstotliwością ziarna grochu (piasku) uderzają w ścianę, gdy uderza w nią garść grochu. - Garść grochu jest cząstką a ziarna, jej cząstkami. Teraz uważam że kwantami h. - Gdy to wiesz, to nie wiem dlaczego cię dziwi to, że garść grochu jest cząstką i "falą" - częstotliwość posiada nie tylko analogowa fala, zauważył to także prof. Gryziński.
    Ale teraz chodzi mi o więcej, bo jednocześnie o cząstki i ich obrazy. Przy czym cząstka (garść) ma względem ściany szybkość V a cząstki zawsze, względem ściany, mają szybkość c. Albo lepiej, względem drugiej garści "grochu" - bo ściana, też nie jest monolitem.
    Ale zacznij od dwóch drabin, albo sznurów korali, bo to model prostszy, przestrzennie jednowymiarowy. -  Myśl o tym chociaż wtedy gdy nie możesz zasnąć, zamiast liczyć barany.
    Częstotliwość ma nie tylko obraz, ale także jego źródło, cząstka, gdy uderza w drugą cząstkę. Interferują cząstki i ich obrazy. I cząstki z obrazami.

    Ale na razie to tylko fantazje. - Może niewiele to ma wspólnego z tymi rzeczami, ale póki nie jesteś martwą materią, zobacz jak jest z nimi. Przy tym też zaśniesz. 
    Ale prawdę mówiąc, nie wiem po co ci to, poza tym. Albo mnie.

środa, 18 stycznia 2017
I co dalej

dgmazica.blox 

Coraz bliżej końca świata.

Czy polskie prawo pozwala stosować pliki cookies w celach statycznych?

Bo Salon24 stosuje ...

wtorek, 17 stycznia 2017
Eine zabił mi klina - chyba po raz pierwszy

A może nie, bo nie chodzi o ten wzór, bo mu nie można nic zarzucić - jeśli p·c jest energią kinetyczną EK

 

  Zdaje mi się że Einemu chodzi o taki wzór

Chyba z tym wzorem Eine się nie zgadza, uważa że między dwoma prawymi członami powinien być znak nierówności. - Ale ja też tak uważam. I wszystko jedno czy pod pierwiastkiem pęd p jest iloczynem m0·VR czy zupełnie czymś innym, jak twierdzi Eine.

Bo w poświęconej mi notce napisał:

Dynamika  E-L [Einsteina-Lorentza] ma swoją fundamentalną zasadę głoszącą równoważność fizyczną trzech pojęć: masy, pędu i energii. - Oto jej postać matematyczna

3)                          (Ec)2 = (E0)2 + (p·c)2  

gdzie drugi człon po prawej stronie równości, oczywiście nie jest wartością energii kinetycznej podniesionej do potęgi o wykładniku 2.

Formalny dowód prawdziwości tej formuły jest w geometrycznym modelu STW  zwanym czasoprzestrzenią Minkowskiego i wymaga znajomości algebry czterowektorów ...


Ale dlaczego Eine milczy na temat mojego wzoru, który tutaj napiszę tak

  

*

to jest suma algebraiczna

ER znaczy to samo co u Einego EC - jest to całkowita energia relatywistyczna, Einsteina (i moja, czyli jak chce Eine, Ajnsztajna). Natomiast u mnie drugi składnik tych członów (sum) na pewno jest relatywistyczną energią kinetyczną. - Powinienem oznaczać go symbolem EKR zamiast EKT - i tak zrobię, czyli

 

energia kinetyczna
relatywistyczna

______________________________________
*  Eine o moim wzorze milczy bo wie że on jest dobry, bezbłędny i wie jakie on ma znaczenie - że to naprawdę nowy pogląd na świat. Pogląd euklidesowy, neoklasyczny, dopplerowski, czyli neorelatywistyczny.

Ale ta równość chyba jest OK

βR = VR/c jest relatywistyczną szybkością Einsteina,
czyli Bondiego - zawsze mniejsza od c.

- Co o niej uważają fachowcy?  - Przy dolnym indeksie R przy rdzeniu p się nie upieram - dotychczas nie zawsze go pisałem, bo miałem pewne wątpliwości. - Dolne indeksy literowe określają rodzaj echolokalizacji, sygnałów - eP eR eS eT.
  Jestem pewien że w pędzie p we wzorze 3) mieści się efekt Dopplera (podobnie jak w czynniku Lorentza) - wystarczy go tam uwidocznić (jak rad w blendzie) a wzór ten pozbędzie się pierwiastka. I odbędzie się to bez cztero­wektorów - cztero­wektory to też matematyczny bełkot, "renor­malizacja", szpachlówka.

Renormalizacje, jak szpachlówka, zakrywają dziury w mózgu. Ale ich nie usuwają.

poniedziałek, 16 stycznia 2017
Fizyka nie pozwala mi spać

Położyłem się około godz. 2-iej i zacząłem myśleć. Tym razem zgłosił się temat kontrakcji - zacząłem sobie przypominać moje zastrzeżenia. Bo ogólnie uważam że kontrakcja urąga nie tyko naukowemu myśleniu, ale nawet rzemieślniczemu - bo niby dlaczego Einstein wybrał jednoczesność. Dlaczego tę a nie inną? - Ja długość echolokalizowałem różnymi metodami, z różnymi jednoczesnościami, i w każdej metodzie uzyskiwałem inne wyniki. Różne skrócenia a nawet wydłużenia. - Dawno temu czytałem gdzieś że Einstein nie od razu wybrał metodę obecnie obowiązującą, że do swego artykułu zgłosił poprawkę. - Więc wstałem i włączyłem komputer, około godz. 4-tej.
    A jakie są moje zastrzeżenia? - Ostatnie to, że w jego czynniku Lorentza występuje (dopplerowska) szybkość βR=VR /c  będąca stosunkiem współrzędnej przestrzennej i współrzędnej czasowej, a dokładniej mówiąc, ich przyrostów Δx1R=x1R'-x1R  i  Δt1=t1'-t1  - są to przyrosty, czyli różnice, współrzędnych zecholokalizowanych (obliczonych) jego połówkowymi wzorami

         

chwile  t0 , t2  (oraz t0' i t2') są chwilami mierzonymi
- bezpośrednio na linii świata echosondy.

a nie ich paradoksami, czyli kontrakcją  Δx1R / γR  i dylatacją Δt1R·γR.

- To jest ogromna - straszliwa! - wewnętrzna sprzeczność. - Ostatnio wspomniałem o niej w notce Czy-to-nie-jest-wewnętrzna-sprzeczność ? 

Czyli okazało się, że gdyby Einstein umiał "mierzyć" (echolokalizować) szybkość, to lokalizowałby (liczył) ją wzorem Bondiego 

  

gdzie  K2= Δt2/Δt0 .


Czyli: Relatywistyczna szybkość (Einsteina) nie jest stosunkiem kontrakcji (relatywistycznej) drogi i dylatacji (relatywistycznego) czasu, ale stosunkiem relatywistycznej drogi i relatywistycznego czasu.
- Wobec tego to jest nieznany paradoks szybkości

 

zobacz więcej

  Inne związane z tym wzory:

wzór nie znany, ale jego wynik chyba tak

To nie jest czynnik Lorentza !

To jest nieznany paradoks współrzędnych
przestrzennych (położenia, długości, odległości)
- zobacz więcej.

- Einstein tym wzorem powinien liczyć kontrakcję długości. - I nim należy liczyć paradoks długości fali w Plancka definicji energii E=hν  - o którym wspomniałem w notce Odnoszę-wrażenie-ze-Einstein-nie-wyprowadził.... - tam jest o tym samym, prawie tak samo.

    Tak mi się zdaje. - Może gdy się prześpię (jest godzina 8:00) to sprawdzę. - A może ktoś to sprawdzi - na przykład Eine-fizykomaniak. Może wtedy wreszcie postawi mi konkretne zarzuty, zamiast dotychczasowego filologicznego bełkotu. I matematycznego.

niedziela, 15 stycznia 2017
Pamiętnik kulturalnej prostytutki

whatsnewpussycat.blox  - dawno porzucony blog.

O nim i o jego autorce, byłej - naprawdę! kulturalnej i inteligentnej prostytutce - i bizneswoman, napisałem w notce Wieści-z-burdelu. Dzięki niej teraz przypomniałem sobie o nim - chwała mi za to.

Ale przeczytaj także komentarze do mojej (prawie skasowanej) notki Milość-chce-być-kochana - to kulturalne komentarze. - Szkoda że już takich nie piszemy, że nie mam (nie mamy) z kim. Do kogo.

Miłość bardzo cierpi z braku wzajemności.
Sam seks to tylko krótkie szczęścia. Najpiękniejszy jest seks z miłości.

- Także takie tematy mnie interesowały, chciałem te sprawy zrozumieć.

Tagi: erotyka
21:03, fg2002
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 stycznia 2017
Bez nich nie ma oglądalności

   Bez takich obrazków.


Bez nich jestem samotny, zwłaszcza w Internecie.

Jeszcze niedawno gdy oglądalność spadała poniżej 100 wizyt dziennie, uważałem to za klęskę, a teraz to stan permanentny. Nawet mnie nie chce się tu zaglądać. - To nienormalne, bez kobiet.

Poza tym za dużo mam blogów, więcej niż kobiet. I wszystkie są reklamkami, a nie ma niczego od reklamek nudniejszego. - Muszę to zmienić. Choćby ze względu na żołnierzy, by nie musieli wieszać takich obrazków w szafkach - po to są blogi. - A reklamki są pyszałkowate.

Te obrazki były w blogu fizgal.blox gdy był erotyczny. Dzięki takim obrazkom on żył, się podobał. - A teraz ... 
A w ogóle to nie blogi powinienem pisać, ale poważne prace. Poważniejsze nawet niż moja witryna www.zbit.smsnet.pl , już bardzo nieaktualna - to już śmietnik artykułów sprzed lat, mieszanina już zarzuconych symboli i pojęć, mieszających w głowie.

Ale naprawdę już mi się nie chce. Ta moja niechęć jest już stanem lękowym.
Ale nie chcę się chwalić, że mam już 81 lat.

A te dziewczyny sfotografowali: Alexander Fedorov  &  Eвгeний Kлeцoв.

piątek, 13 stycznia 2017
Witamy - Welcomekliknij Amerykanom - "Jankesom" - dedykuję ten wzórmoją Einsteina szczególną teorię względności (STW), mój jej obraz euklidesowy.

Dzięki temu wzorowi zrozumiałem że fizyka relatywistyczna jest fizyką klasyczną, poprawioną klasycznym współczynnikiem Dopplera K. Ten wzór ocalił świat euklidesowy. I ocalił w nim relatywistyczne paradoksy, bo pozwolił zrozumieć że nie dotyczą one źródeł, mas, ale ich obrazów. Że dylatacja to dopplerowskie wydłużenie spoczynkowego okresu T0 drgań źródła. Okresu z jakim kwanty h , składniki obrazów elektromagnetycznych źródła, docierających do odbiornika.* Oddziaływające z nim, czyli przekazujące mu swą - obrazu - energię kinetyczną. Albo większą, na przykład powiększoną o energię eksplozji masy. Może to być część energii spoczynkowej E0 masy m0 , na przykład wyzwolona z niej podczas jej eksplozji nuklearnej. - To ma miejsce na przykład podczas wybuchu masy ładunku uranu czy plutonu, niesionego przez rakietę z szybkością VT. - Ale wtedy energia kinetyczna EK jest energią kinetyczną sumy masy m0 ładunku i masy M0 rakiety.
    Ponieważ współczesne rakiety mają szybkości VT nieporównywalnie małe z szybkością c światła (względem celu, czyli odbiornika), to energia kinetyczna EK jest pomijalnie mała. - Ale gdy rakiety będą miały szybkość c (względem odbiornika), czyli gdy będzie V= c ...

Odrzucałem relatywistyczne paradoksy pojawiające się bez powodu, nie wywołane żadnym zjawiskiem fizycznym - bo przecież czynnik Lorentza nie jest fizyczną przyczyną. Co innego zjawisko Dopplera ... Ono jest mechaniczne, zrozumiane przez każdego, trywialnie proste i podlega mu wszystko co się porusza.

W spoczynku VT=0 , K=1 - istnieje tylko energia spoczynkowa, czyli E = E0 = m0c2.
- W spoczynku kinematycznych paradoksów nie ma.

___________________________________________
*  Okres T0 jest okresem z jakim masa m0 "promieniuje" kwanty h - okres z jakim kwanty h bombardują (więzią) tę masę, widzianą przez odległą cząstkę, odbiornik. Z jakim kwanty h "odbijają się" od masy. - Jest to okres ze wzoru Plancka E=hν - wzór ten jest definicją energii. 

Ale to jeszcze nie to ... Bo to są problemy których już nie ogarnia moja wyobraźnia, ogarnia z trudem. - Mam 81 lat.

PS. - Nie na temat. - Hakerzy złamali hasła facebukowych stron rządu holenderskiego. - Może to znaczy że mogą zmienić te hasła - może to oni zmienili hasło do mojej strony facebukowej?

Salon24  już jawnie jest anty-PiS-owy, bezstronnie. Na szczęście popełnia samobójstwo. I nadal stosuje pliki cookies w celach statycznych a nie statystycznych. - Wszystko traci sens, i zdaje mi się że o to chodzi.

czwartek, 12 stycznia 2017
Gdybym był młody, to tak bym wyglądał, teraz ...

   I tak bym śpiewał ...

 LP - Tightrope  
 Nie znam go, ale domyślam się że to może jakiś Alan Walker.

Tagi: muzyka
20:51, fg2002
Link Komentarze (2) »
Do czego zdolni są profesorowie

Ja napisałem że: Nigdy nie dziwiło to, że energia ruchomej masy jest większa od jej energii spoczynkowej - bo jest ona  większa o energię kinetyczną. A Eine, profesor, powtórzył to tak:

Jeśli jednocześnie ciało o masie m0  jest w ruchu, to w sposób oczywisty,jego  całkowita energia ciała jest sumą

3)        Ec = E0 +Ek

- Ale Eine tego nie udowodnił. Widocznie profesorowie twierdzeń oczywistych nie dowodzą. Ani nie konfrontują ich z innymi oczywistościami. Na przykład z wzorem

   tutaj p jest pędem relatywistycznym - po mojemu pR.

Zobacz także notkę poprzednią i wcześniejszą notkę Skad-Eine-wzial-wzor-E = Eo + Ek.
- Ale dlaczego p a nie mV ?  - Po mojemu VR. - I m czy m0 ?  - Ta nonszalancja czemu służy?

Ale nie tylko prof. Eine - tę algebraiczną sumę "uzyskał" także prof. Jan Królikowski, z tym że nie "w sposób oczywisty", ale czterowektorami - zobacz https://www.fuw.edu.pl/~krolikow/fizyka1/v6_ped_relatywistyczny.pdf strona 6. To jeszcze większe mataczenie i jeszcze bardziej nie wiadomo po co.

Dowód na to że to bzdury - sprzeczność 

Podstaw do powyższych wzorów na przykład  E0=3  EK=4
Wtedy ze wzoru 3) otrzymasz że całkowita energia EC wynosi 7  a z drugiego wzoru 5.
- W drugim wzorze pęd p=m0·VR  gdzie VR jest - oczywiście - szybkością Einsteina (a raczej Bondiego), czyli zawsze mniejsza od c. - Zobacz.

Czy zawsze to co oczywiste zdrowy rozsądek podpowiada? 

Arystotelesowi oczywistym się zdawało że ruch jednostajny podtrzymuje jednostajna siła. Niezerowa!

muzyka

wtorek, 10 stycznia 2017
Eine jako fizykomaniak

Eine jako fizykomaniak, w swojej notce Poznajemy-dynamike-Einsteina-Lorentza-1 odpowiedział na mój komentarz* następująco:

"pana [czyli moje - zbit] wzory na energię całkowitą oraz na energię kinetyczną ciała nie mają równoważników w STW i są niezgodne z doświadczeniem".

A ja mu na to:

To bardzo dziwne, bo moje wzory dają te same wyniki co wzory Einsteina (i Einego oraz jego otoczenia). - Ja nie odrzucam relatywistycznych wyników ale relatywistyczne wzory, bo moje wzory (i diagramy) pozwalają na euklidesową interpretację STW Einsteina. One są klasycznymi wzorami uzupełnionymi współczynnikiem Dopplera - świadczy to o tym, że Einstein relatywistyczne (pseudoeuklidesowe) wyniki uzyskał nie dlatego że czasoprzestrzeń jest pseudoeuklidesowa, ale że to jest najzwyklejszym efektem znanego od wieków zjawiska Dopplera, które jest w 100 procentach zjawiskiem klasycznym, euklidesowym, trywialnie wyobrażalnym.

Upór Einego jest bezwstydny, już tylko on się ostał na udeptanej ziemi, bo nawet jego otoczenie umilkło, zrejterowało. Tylko on ubija ją dalej, dreptaniem (przed barierą c). - Dziękuję mu za to.

Eine nie może uwierzyć tylko w moją bajkę (?), podważającą wartość wyników eksperymentów.

Ale o jakich równoważnikach Eine tam wspomniał ... - Może o odważnikach? - Ale czy to odwaga?

Ale ja też popełniałem błędy. Na przykład w 1986 roku rozesłałem komunikat (doniesienie naukowe?) o tym, że gdyby Einstein liczył współrzędne worami

      

to relatywistycznych paradoksów by nie było. - Mimo że wtedy znałem już wzór

 

- właśnie wtedy pokazałem go pierwszy raz (na diagramie Zmiana stanu dopplerowskiego. - Dynamika?  w mojej pracy Czy radar źle mierzy?). I szybko o nim zapomniałem, bo przestałem interesować się fizyką. - Przypomniałem sobie o nim po ćwierć wieku, w roku 2010 - wtedy napisałem go w fizyka.blox i w zbit.blox . I wtedy zrozumiałem że on ma ogromne znaczenie, ale jako argument przeciw fizyczności relatywistycznych paradoksów a wtedy jeszcze takich argumentów szukałem. I dowodów że same moje wzory eT pozwolą budować akceleratory - mimo że ja tego wzoru nie wyprowadziłem z mojej echolokalizacji eT , z jej modelu. Że to tylko moje rozwinięcie - względem mojej (klasycznej) szybkości eT - Einsteina wzoru E=mc2 , który Einstei rozwinął względem jego relatywistycznej szybkości eR , zawsze mniejszej od c. Mój wzór jest tylko innym rozwinięciem wzoru Einsteina - zobacz więcej.

Podsumowując. - W latach 70-tych ubiegłego wieku chciałem zrozumieć fizykę współczesną, ale ani przez chwilę nie wpadło mi do głowy by ją podważać. W roku 1984 zrozumiałem jak powstaje i dlaczego znika antymateria (minichrony). W roku 1986 zbudowałem euklidesowo pseudoeuklidesową STW Einsteina jako paraeholokalizację eRT i wydało mi się że ona jest zbędna, że wystarczy moja echolokalizacja eT. Że relatywistyczne paradoksy są niepotrzebne, że są fikcją. I miałem rację, ale że niepotrzebne są relatywistyczne paradoksy zewnętrzne, że one są błędem (ich miarą jest zewnętrzny czynnik Lorentza, dwuindeksowy), a dopiero kilka miesięcy temu zrozumiałem że fizyczne, prawdziwe, są relatywistyczne paradoksy wewnętrzne (ich miarą jest wewnętrzny czynnik Lorentza, jednoindeksowy) - one uratowały STW Einsteina i pozwoliły ją zrozumieć. - Ale aby to zrozumieć musisz się tego nauczyć - zacznij od obejrzenia nowych definicji.
    A ja przyznaję się, że kilkadziesiąt lat, ale nie od początku, wyśmiewałem STW Einsteina a teraz jej bronię - moimi neorelatywistycznymi (dopplerowskimi) wzorami i moją ich euklidesową interpretacją.

______________________________________________
*  Niestety, prof. Eine vel fizykomaniak usunął w swojej notce wszystkie komentarze - a było ich dużo. I były jako takim dopełnieniem tej mojej notki. - Ale ja, na jego miejscu, bym usunął całą notkę, bo ona go kompromituje. 
    Pisałem o tym już w notce Skad-Eine-wzial-wzor-E= Eo + Ek i powtarzam się w tym temacie w następnej notce, Do-czego-zdolni-sa-profesorowie.

poniedziałek, 09 stycznia 2017
Nie żyje Zygmunt Bauman. Miał 91 lat

Potrafię wyobrazić go sobie jako UB-eckiego oficera, bolszewickiego politruka, z SS-mańską butą - widziałem takich, tak oni wyglądali - ale podziwiam jego naukowe poglądy. I odwagę.

    Po przeczytaniu o nim w Wikipedii zdaje mi się, że to współczesny Machiavelli, który jednak w młodości był bandytą. Ale nie za bandytyzm z Polski go wygnano, a za to że jest Żydem - inni, podobni jemu bandyci, ale nie Żydzi, pozostali i mają się dobrze. Wielu z nich cieszy się szacunkiem przynależnym ludziom honoru. - To napisałem w 2013 roku w notce Dlaczego-w-Ameryce-wszyscy-cały-czas-udają szczęśliwych. - I że: Nie takie cuda już się zdarzały - na przykład wybitnemu chemikowi, wynalazcy gazów bojowych i bandyckich sposobów ich stosowania, przyznano Nagrodę Nobla. - Dr Mengele po jakimś czasie też może by ją dostał. - Prof. Bauman nie wydaje mi się gorszy. A za to co głosi jako światowej sławy socjolog zaczyna mi się podobać. Za to co dowiedziałem się o nim z Wikipedii i choćby z tego fragmentarycznego jego tekstu - kliknij, bo to sprawiedliwe oskarżenia naszej bandyckiej współczesności. Genialny tekst. Przerażający.
    Wiem że to wstyd, ale ja go lubię.

niedziela, 08 stycznia 2017
Salonie 24, cóżem ci uczynił ...

    Salon24 się spaskudził, pod każdym względem. Nawet pliki cookies zastosował w celach statycznych. A może statecznych - jest także takie słowo. Albo statystycznych ... - Czy polska język jest aż taka trudny? 
    A może w celach kolczykowania internautów? ...

    Poza tym, jeśli mogę być niepoprawny, z byle jakiegoś blogowiska zrobiono jeszcze gorsze. Platformę pod reklamy. - Zobacz, to nowe śmieciowisko. - Czy to celowe działanie, czy gust taki? Fajsbukowy.

 

Ludwiczek zniechęca do fizyki (a może do kosmologii) a pan Igor i pani Bogna do Salonu. A nawet do blogowania.
Pozostało mi tylko granie w kierki ...


PS. - O "celach statycznych" wspomniałem już w notce U nas nie jest tak brzydko.

Państwo Jankelowie są bezczelni.

sobota, 07 stycznia 2017
Dzisiaj PR24 jest bardzo interesujące

Polskie Radio 24. - Dzisiaj jest kulturalno-naukowe. Dzięki rozmowom z mądrymi, kulturalnymi ludźmi. - Zauważyłem że telewizja tak nie potrafi, że ona jest dla polityków.
    Zapewniam że bez telewizora żyje się przyjemniej. Żyję tak już 4 miesiące. W lepszym towarzystwie. 

Inna pocieszająca wiadomość: Polacy wolą Dudę niż Tuska. Czterokrotnie! A inni w ogóle się nie liczą.
Nasz Prezydent jest bezkonkurencyjny.Poza tym dzisiaj do nas przyjechała US Army, nasi obrońcy, bo Europa, gdy już nie trzeba "walczyć o pokój", się rozbroiła.

 Info dnia

Merkel na pewno nie czytała Illiady, kto wie może też żadnej innej książki. Wpuściła do Niemiec "Konia Trojańskiego" na wiele pokoleń. Cała Europa to poczuje.
- napisał bloger Czesław GaulKor w komentarzu do notki Wyrzucanie-imamów-zamykanie-meczetów - rewolucyjny-plan-w-Niemczech.
piątek, 06 stycznia 2017
Skąd Eine wziął wzór E = Eo + Ek

   - Ode mnie?

Bo u Einsteina nie ma czegoś takiego - z jego wzorów

   czyli nawet ze wzoru  

czegoś takiego nie można wywnioskować, czyli że  E = E0+EK.
- Ja nie potrafię. 

Poza tym Eine jest niechluj piśmienny - nie dość że pisze byle co, to jeszcze byle jak. 
Bo na przykład tak pisze wzory:  (Ec)2 = (Eo)2 + (p*c)2  - mógłby chociaż napisać to tak (Ec)2 = (Eo)2 + (p*c)2 .
- Może Eine dlatego ma przytłumioną wyobraźnię, bo męczy ją czytaniem takich szyfrów. Abstrakcji. - Ja, na szczęście, przy nich zasypiam. 

Uwaga. - Eine poprawił wzory sposobem zaproponowanym wyżej. I notkę z Salon24 powtórzył (w pewnym sensie), jako fizykomaniak, w swietlistyposlaniec.blox .


  Nie namawiam do przeczytania tego co Eine napisał, ale obejrzeć można ...

Ten dzień powinien być świętem narodowym

Przed chwilą Kamil Stoch wygrał 65. Turniej Czterech Skoczni, a Piotr Żyła jest drugi, tuż tuż za Kamilem. A Maciej Kot czwarty, tuż za nimi. O mały włos całe podium byłoby nasze. - Tego naprawdę jeszcze nie było. - Mamy nie tylko genialnych skoczków, ale trenera czarodzieja.

Nie zapominajmy o tym, że nasza drużyna w tym sezonie zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Świata. Też po raz pierwszy w historii. I pod kierownictwem Stefana Horngachera. - I w jakim stylu! - Zdeklasowali resztę świata!

Ale nie zapominajmy także o triumfach odniesionych pod wodzą trenera Łukasza Kruczka. Choćby 2 Złote Medale Olimpijskie Kamila. - Kruczek tchnął ducha w następców Mistrza Małysza. To oni teraz wygrywają, wskrzeszeni przez Mistrza Horngachera.

A Tajner? - Ocalił geniusz Małysza, uczynił go Arcymistrzem. I wtedy wszystko się zaczęło, od Małyszomani.

Tagi: sport
18:55, fg2002
Link Komentarze (2) »
Jaki jest model euklidesowy, każdy widzi

   A wzorem euklidesowym jest wzór wyprowadzony z euklidesowego modelu, a nie z samej algebry.

Wyniki obliczone euklidesowym wzorem można zmierzyć (sprawdzić) na jego modelu - bezpośrednio linijką, bez pochylania i kalibrowania osi. I bez innych "renormalizacji". - Także wyniki uzyskane z "pseudoeuklidesowych" wzorów Einsteina (lewy obrazek).
- Korzystam tylko z modeli (z diagramów) ortonormalnych.

Modelem "mechanicznym" (fizycznym a nie matematycznym, a raczej geometrycznym, czyli diagramem) Einsteina STW jest każda echosonda której nie wieje wiatr ośrodka przenoszącego jej sygnały. - Dokładniej wszystko omawiam w mojej witrynie WWW i w moich blogach.
- Do fizyki królewskiej drogi nie ma.

PS. - Euklidesowym modelem geometrycznym, z którego można wyprowadzić euklidesowe wzory dla trzech obiektów (echosond eR i eT), jest diagram pokazany na Rys.1e w zeszycie Z2 mojej pracy CZY RADAR ŹLE MIERZY ? napisanej w roku 1986. Ale gdzieś są nowsze (ale może nie te), oddzielne diagramy, a na pewno eT (Rys.W.4. w mojej WWW). - Ale to są stare i bardzo stare diagramy, i na każdym jest inna symbolika, bo ona też historycznie się rozwijała.

Frajerzy


Magdalena Filiks, Jarosław Marciniak oraz Radomir Szumełda z zarządu KOD, fot. PAP/Radek Pietruszka.


Wyglądają mądrzej niż Kijowski, ale to on ich wykiwał. Mimo że IQ mają prawie takie jak Petru. I Doda.
Tak nie wyglądają cwaniacy, ale pożyteczni idioci, uczciwi ale głupi, gdy cwaniak nauczy ich rozumu.

Danuta Muszyńska-Zamorska:  Kwitnienie

Muszyńska - Dziewczyna w słońcu

Dania
czyli Danuta Muszyńska-Zamorska

Kwitnienie - potrójny punkt kobiecości:  jeszcze dziewczynka i już kobieta. - Jej oczy są jeszcze niewiedzące.

Z tą dziewczynką - w słońcu - bardzo mi do twarzy. - Miałem taki plakat.

środa, 04 stycznia 2017
U nas nie jest tak brzydko

Ale później także u nas
tak się zrobiło.

painting by Maria Zeldis  - znalezione w poukladanaglowa.blox. 


A Salon24 już w nowej szacie, prawie facebuk, ale ma ogłoszenie o cookies na pół ekranu. I koniecznie musisz w nie kliknąć, bo dopiero wtedy zobaczysz cały ekran i wyrazisz zgodę na wszystko, na założenie ci teczki. I na zakolczykowanie. Bo jak nie wyrazisz, to zrobią to bez zgody a komunikat nie zniknie. - I to wszystko "w celach statycznych" (a nie dynamicznych), by zrobić ci dobrze, a nawet lepiej.
    "Witamy w Nowym Salonie24.pl. Ten blog będzie służył do przekazywania technicznych informacji dotyczących korzystania z nowej wersji naszego portalu." - napisali. - Cały blog, jakby nie wystarczyła na to jedna strona (post, notka), na te techniczne informacje.
    Na szczęście teraz jest w tym blogu więcej reklam niż informacji.
    A kto to jest Magdalena Cielecka, że aż tyle słów jej poświęcono? I Wikipedie.

Już jest tak: Nie chcesz cookies, możesz zablokować ich zapisywanie. Nie chcesz by nie nagrywano twoich rozmów telefonicznych, możesz odłożyć słuchawkę (i se nie pogadasz). - Gdy zablokowałem zapisywanie cookiesów, to duży kawał banku stał się dla mnie niedostępny. I to bez ostrzeżenia. Dopiero gdy kiedyś napomknąłem w banku o tym mnie ograniczeniu, to bankierka powiedziała bym włączył cookiesy. Wszyscy tak robią ...

Salon24 jest już tak zachlapany kolorami, że on już tylko dla współczesnych pań, za przeproszeniem.

Eine-fizykomaniak w komentarzu do mojej poprzedniej notki napisał, że "trwaja prace nad ograniczeniem dostępu do sieci w skali światowej małych państw.W obrębie danego pastwa radykalnie zmniejszy się liczba witryn oraz dostępu użytkowników.Blox nie jest sprawcą kłopotów ,tylko ofiarą.Internet w obecnej formie znika." - Tak jest. A Jankelowie znów na przodzie. - Trudno uwierzyć w to, że nie wiedzą co czynią.

A mnie tylko dzięki Internetowi jeszcze chce się żyć. Ale nie dzięki takiemuTe strony plugawią nawet moje blogi, a teraz tylko takie są - to gorsze od facebooka !
Czyli w Salonie już tak brzydko. A nasi admini też do czegoś takiego dążą.

 

A dzięki komentarzowi który CZASPROZNIOWY wpisał w przedostatniej mojej notce, zrozumiałem że on też nie widzi potrzeby by fizyka była fizyką. - Ale to i moja wina, bo nie chce mi się od nowa napisać mojej fizyki, bardziej po kolei. - Teraz przeważają, z dużą przewagą, strony o paradoksach zewnętrznych, które obnażają błędy (nie moje), ale poza tym mylą się z paradoksami wewnętrznymi, a to one okazały się fizyką naszego świata. - Czyli u mnie panuje wielki bałagan

Współczesna STW jest teorią paradoksów zewnętrznych, które, tak się uważa, dotyczą źródeł, a paradoksy wewnętrzne - tak uważam - dotyczą obrazów źródeł, które. mimo że też są z korpuskuł, jednak całościowo, jako obrazy, są falami (niosącymi energię). A przynajmniej, jako obrazy elektromagnetyczne, z "korpuskuł" h , posiadają częstotliwość ν=1/T=c/λ=E/h ...
- Inaczej mówiąc, paradoksy zewnętrzne operują na dowolnych wartościach t,x , makro i mikro, a paradoksy wewnętrzne tylko na T,λ , czyli na okresach i długościach występujących w Plancka definicji energii E=hν  - dylatacja i kontrakcja (i inne paradoksy relatywistyczne) są tutaj paradoksami obrazów.
    Wobec tego, przez analogię z wzorem

 

napisałem  

- bo oba wzory są tą samą sumą E=E0+EK  - identycznych wartości energii spoczynkowej E0 i identycznych wartości energii kinetycznej EK.

Ale ja jeszcze nad tym nie panuję - wiek już nie pozwala (81 lat).
- Jeśli chcesz to kontynuować, zapamiętaj że fizyka oddziaływań "na odległość" jest bardziej fizyką obrazów niż ich źródeł. Fizyką echolokalizacji - wymiany "bozonów". Fizyką tworzoną echolokacjami.

poniedziałek, 02 stycznia 2017
Ktoś zmienił moje hasło do mojego konta na facebooku

A może ktoś inny ...

Czyli jeśli nadal ktoś pisze na moim facebuku, to nie ja.

Bo gdy ja chcę wejść do facebuka, nie tylko do mojego, nawet gdy tylko chcę go obejrzeć, to od dzisiaj pojawia się taki komunikat

- Ale może ten komunikat napisał pirat (haker) - może on po to zmienił moje hasło (już nie mam dostępu do facebooka) by tą naprawczą (?) procedurą wyłudzić moje tajne dane? - Bo w innym oknie, też niby Facebooka, pyta o link pozwalający mu zresetować moje hasło

Żegnaj mój facebooku, już nie jesteś mój. Nie będę cię naprawiał bo to za duże ryzyko. Poza tym cię nie lubię.

Ale wkrótce kto nie należy do facebooka, jak niedawno do PZPR, do niczego nie będzie miał dostępu, nawet do swojej emerytury w banku. - Może nawet nie będzie mógł grać w kierki.

PS. - Do kilkunastu obcojęzycznych facebuków, mających coś wspólnego z fizyką, wpisałem dzisiaj adres mojej witryny WWW z moją fg. I poprosiłem o przyjęcie mnie do grupy Physicist (Community of High Volatage). W odpowiedzi Facebook mailem powiadomił mnie że Walter Junoir mnie przyjął. A w drugim mailu Facebook poinformował mnie, że Walter Junoir opublikował w tej grupie post - ale w tym mailu są także wskazówki że mam zobaczyć na Facebooku i że mam edytować ustawienia wiadomości e-mail (oraz że mam mailem skomentować ten post). Ale gdy chciałem zobaczyć, to pojawiło się pierwsze powyższe okienko.
   Prawdę mówiąc to nie zależy mi na należeniu do jakiejś grupy, zwłaszcza obcojęzycznej.

Uwaga. - Jeśli naprawdę ktoś zmienił mi hasło, to tym kimś może być Walter Junoir, bo cały ambaras zaczął się od próby wejścia do Facebuka linkiem podanym na mailu informującym że opublikował on posta na wspomnianej grupie. Na tym mailu jest także podejrzany link Physics World magazine - physicsworld.com - niby wykonywalny (com) ale pyta którą przeglądarką chcę go otworzyć. Czyli niby plik HTML. - Gdy go kliknąłem, Facebuk ostrzegł że to nieznany plik, może niebezpieczny.
 

A w bloxowisku znów "coś się zacina" - z wielkimi kłopotami piszę tę notkę, bo bez przerwy jej "nie ma". - Wot, technika XXI wieku. I takie bezpieczeństwo.

niedziela, 01 stycznia 2017
Ten wzór zmienia oblicze świata

 

jest on klasycznym rozwinięciem słynnego "relatywistycznego" wzoru  E = mc2
jest on najważniejszym osiągnięciem przedstawionej tu teorii - zobacz dlaczego.


A Jankelostwo (Janke) zapowiadają istotne zmiany w Salonie, by bronić jego niezależności. - Nie po raz pierwszy. - Janke już dawno Salon24 sprzedali. Nie później niż w roku 2010, w którym mnie zablokowali (zbanowali). - 25 września 2010 w mojej tamtejszej notce 191.Papilot wiecznie żywy napisałem, że Salon24 już nie sprzyja PiS-owi - a wcześniej sprzyjał. A gdy się sprzedali, postawili na "pluralizm" - pojawili się funkcjonariusze sprzyjający nowemu właścicielowi. - Wcześniej, w lipcu owego roku napisałem notkę 147. Zatroskani funkcjonariusze - o nagłej zmianie frontu. - Pamiętam że w tym czasie, po tej zaprzedaży wydano książkę Jankego - w eleganckiej kolorowej sztywnej okładce. W ten sposób Janke wkroczył na komercyjne salony, stał się politykiem, już pełniejszą gębą, ale nie zdjął woalki. - W drugiej połowie 2010 roku często piszę w Salonie o funkcjonariuszach, póki mnie nie zablokowali. Napisałem na przykład notkę 131. Rozszerzyłem tytuł tego bloga - o zaprzedaży Salonu. - Prawdę mówiąc, już nie lubię Jankielów.
    Zablokowali i usunęli kilka moich notek.

PS. - Myślałem że tylko ja o tym napisałem, nie wiadomo po co, a okazuje się że temat w Salonie wzbudził dość duże poruszenie. Że mało kto chce się zapisać do facebooka. - Mnie ten obowiązek oburzał już dawno - zobacz.

sobota, 31 grudnia 2016
BAJO BONGO

2016 / 2017

"Światło kręci się na różne sposoby..." - i inne plotki popularno-naukowe

    Zdaje się że Michał Dyszyński (Fizykon) jest większym plotkarzem niż Eine&fizykomaniak. - Ale plotkami zachwyca się coraz więcej fizyków. Plotkami o niespotykanych! triumfach współczesnej fizyki. Tak samo podejrzanymi jak cząstka higgsa. I sprawdza się moja przepowiednia, że fizycy umilkną w temacie STW i zrejterują do nadal kosmologicznej OTW, jeszcze chronionej niebotyczną matematyką, także przed weryfikacją. Przed śmiesznością. - Właśnie umilkli, bo STW już jest euklidesowa, odporna na szyderstwa, które już ośmieszają szyderców. Teraz, na swój użytek, fizykę zastępują teologią.
    Plotkami kompromitujące wpadki przekształcają w zwycięstwa. Plotkarską propagandą.

czwartek, 29 grudnia 2016
Fizyka jest tylko "teoretyczna" - powiedziałby jeden PO-wiec

   I z tym bym się zgodził, w sensie takim jak on rozumie - że fizyki już nie ma, istnieje tylko "teoretycznie".

   A zakup zbiorów Czartoryskich to naprawdę piękna sprawa, wzruszająca, ale Księżna Izabela Czartoryska zaczęła te skarby skupować, gromadzić, by jej potomkowie, gdy Polska odzyska wolność, przekazali je Polsce, za darmo. - Ale dobre i to, że aktualni książęta sprzedali je nam za kwotę niewielką, jeśli porówna się ją z materialną wartością tych zbiorów. - Książęta też muszą z czegoś żyć ...
   Te skarby są bezcenne kulturowo i historycznie. Są warte wszystkich pieniędzy.

   Ale jakim cudem te skarby ocalały? Dlaczego Niemcy ich nie wywieźli? Ani Ruski? - Może ktoś wie?

wtorek, 27 grudnia 2016
Mundurowi


namalował dgmazica.blox 

Jest ich 1+3 czyli 4. - To razem - mówi Einstein - jest ich 8. Bo 1+3 i 4.
- W podobny sposób Einstein zdefiniował jednoczesność - jednoczesność dwóch chwil !!! zamiast jednoczesność dwóch zdarzeń.
    Einstein jednoczesność zdefiniował z diagramu echolokalizacji jednego zdarzenia - na przykład zdarzenia B1R pokazanego na lewym rysunku na stronie tytułowej mojej witryny WWW (ale dokładniej omawiam to tutaj, w notce Jednoczesność). - W ten sposób można pokazać tylko że zdarzenie jest jednoczesne same z sobą.

Według mnie nie ma jednoczesnych chwil - wszystkie "jednoczesne" chwile są jedną chwilą. W każdej jednej chwili jest cały świat, w tym także 2 jednoczesne zdarzenia, na przykład A(t1,x1) i B(t1,x2). A konkretnie na przykład zdarzenia B1R i C1R na moim ortonormalnym diagramie kontrakcji Einsteina - zobacz.

  = t1R   - to jedna chwila. Ta równość mówi że wspomniane zdarzenia B1R i C1R są jednoczesne.

A może tylko że Einsteinowi tak się zdawało. 

 

Więcej o jednoczesności jest w notkach wyróżnionych tagiem jednoczesność-synchronizacja
- jest on także w poniższych tagach.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 135