__ Logika to rozum najpłytszy, posiadają go nawet maszyny.
Tagi

„Pod tą wszechstronnością kryje się pustka,
brak sympatii do czegokolwiek.”

I.I.Obłomow


A fizyka nie może być stekiem formuł nie do pojęcia, algorytmami
dla liczydeł.
Ani paradoksalna.

.Translate
into English

Translate into
other languages
- Select Language


===
Skopiuj CSS
wtorek, 24 maja 2016
Co tam panie w polityce

Nie wiem. 

Ale demokratyczna opozycja jest już dla mnie za śmieszna. Chcieli być błaznami a wyszli na głupków. Nawet w telewizji to widać. - Im więcej ich w telewizji, tym lepiej.
    Nasi PO-kraci mówią jak nie jest. Opowiadają kawały.

sobota, 21 maja 2016
Czy to jest Mehmet Ali AğcaWolałbym by nasza młodzież była podobna do harcerzy z Szarych Szeregów, by tak była wychowywana. Jak Gimnazjalistki.

Niemcy też nie lubią Trybunału Konstytucyjnego, ale im wolnoz facebooka 

Także to:

Gdy Niemiec krytykuje zbyt rozległą władzę swojego Trybunału Konstytucyjnego, to myśli logicznie.
Gdy Polak krytykuje zbyt rozległą władzę swojego Trybunału Konstytucyjnego, to robi zamach na demokrację, jest faszystą i wprowadza dyktaturę.

źródło: http://www.faz.net/…/gewaltenteilung-in-deutschland-auf-dem…

piątek, 20 maja 2016
Paradoksy są prawdami w innych światach

Na przykład paradoksy Zenona mówią prawdę o świecie analogowym, a paradoksy Einsteina, o świecie relatywistycznym. Nie o naszym.
Podobnie nieskończona gęstość - może wystąpić w świecie analogowym, a w naszym, kwantowym, nie - w nim jest paradoksem, kwantowym. A może analogowym ... - Ale ja o tym tylko tak. A mnie nawet mój komputer nie rozumie.

 

czwartek, 19 maja 2016
Od pewnego czasu lubię Katarzynę Dowbor - bardzo lubię

tv POLSAT godz. 20:05 w każdy czwartek Nasz nowy dom. - Historie wzruszające i prawdziwe.

Ale nie przegap także filmu Wojna Charliego Wilsona - prawdziwa! - w tvp2 godz. 22:25. Powtórka w nocy.

Ekipa Katarzyny Dowbor pomaga ludziom którzy pomocy najbardziej potrzebują i najbardziej na nią zasługują
- przyzwoitym, uczciwym, kochającym się rodzinom.

NASZ NOWY DOM.

środa, 18 maja 2016
Czy ja nadaję się na autystyka ?

- spytałem kociswiatasd.blox , bo zdaje mi się że pasuję do tego towarzystwa. - Katja prowadzi swój blog pod takim szyldem:Podoba mi się takie podejście. Lepsze od tych które spotykam.

Przeczytaj FIKSUJ Z TYM - koniecznie! - Ja teraz zacząłem to czytać i już pytam czy moje kilkuletnie zmagania z fizyką były pasją czy obsesją. Czy największym szczęściem jest pasja, czy obsesja. - Pasja i obsesja - czy to i to, to jedno, to samo? Co dostarcza największych wzruszeń? 

    Wpisałem do Google "pasja obsesja" i okazało się że masy o to pytają, niestety. - Google też przeczytam.

    A dokument Odkrywajac Bettie Page przypomniał mi Diane Webber. Przypuszczam że to podobne życiorysy, ale Bettie u schyłku przypomniano sobie i jej fani, dobrzy ludzie, zapewnili jej godne życie. Jak było z Diane, nie wiem, wiem tylko że będąc staruszką umarła na raka. - Teraz znów moja wrażliwość się buntuje, złorzeczy losowi, domaga się by kobiety nie starzały się, były nieśmiertelnie piękne. Kobiece piękno nie powinno znikać, każda kobieta powinna być trwałą ozdobą świata. Śmierć kobiety to wielka niesprawiedliwość, nasz świat może nie jest najlepszy ze światów.

    Poza tym jest dość zimno. Zadość.

    dość, zadość
    dużo, za dużo  polska język

wtorek, 17 maja 2016
Tokijska opowieść

 

Bardzo smutny film. Bardzo szczery.Czy dzieci zawsze są gorsze od rodziców?
Czy winni tego są rodzice, czy taka jest kolej rzeczy?

Film starego mistrza. Arcydzieło.

poniedziałek, 16 maja 2016
Dlaczego równania maxwella nie transformują po galileuszowsku

Bo transformacje przekształcają współrzędne jednego (i tego samego!) zdarzenia z jednego układu do innego, a diagram na Rys. W.4. pokazuje że dla światła, czyli dla sygnałów c , VT+c , tak prosto to nie jest, ale wektorowy zapis tych równań to ukrywa. - Napisz te równania tak jak napisał je Maxwell i kombinuj. Mając przed oczami wspomniany diagram, i inne, oraz moje teksty dotyczące fizyki, zwłaszcza paratransformacjom i parabitransformacjom. A ja pogram w kierki. 

Nowa fizyka musi być tworzona echolokacjami (wymianą sygnałów - tak działają oddziaływania). Nimi należy definiować wszystkie wielkości fizyczne, oraz transformacje.

    Czy można transformować zdarzenie z układu w którym ono jest, do układu w którym go nie ma? W którym nie jest spostrzegane? Bo nie jest z niego echolokalizowane.
    Na przykład na wspomnianym diagramie tylko zdarzenie C2BT (największa gwiazda) jest echolokalizowane przez cząstki (echosondy) A i B. Czyli tylko ono oddziaływa z cząstkami A i B ("w ich układach"). - Okazuje się, że jednocześnie, w tej samej chwili tC2BT zwanej "niezmiennikiem Lorentza".
    Ale do tego królewskiej drogi nie ma ... Trzeba dużo przeczytać. Jakby powiedział Weizsäcker.

niedziela, 15 maja 2016
A Pasolini to jednak świnia

Po co polska telewizja, misyjna, pokazuje nam takie filmy. I to "z naukowym" wprowadzeniem. Telewizja KULTURA. - Za ten skandal powinny polecieć głowy. To ani kultura ani popkultura, to obrzydliwość, porno dla lumpów. To nie erotyka. Pasolini to nie Boccaccio - to świnia.

Pisząc powyższe nie wiedziałem że Pasolini został zamordowany przed premierą tego filmu. Ale pozostawiam ten tekst bez zmian, nie współczuję.
Ale pozostawiam moją dawną notkę o nim.

piątek, 13 maja 2016
Piątek trzynastego

Szczęśliwy dzień Michała Szpaka, bo zakwalifikował się do finału w Konkursie Piosenki Eurowizji. Wspominam o nim, bo lubię jego głos - to śpiew a nie dukanie. - Posłuchaj.
    Brawo nasi.


    Ale ważniejsze jest to, że dzisiaj w Słupsku rusza budowa bazy przeciw-rakietowej NATO, w Redzikowie. - Byłem tam, dwa razy, na przełomie lat 1950/60, na lotnisku wojskowym jako żołnierz obrony przeciwlotniczej, a dokładnie w radio­lo­kacyjnej obsłudze lotniska i strzeżonego obszaru. - Spodobało mi się to że budowa ta rozpoczęła się jawnie, a nawet uroczyście, że każdy mógł obejrzeć w telewizji. To naprawdę mnie wzruszyło. Bo wtedy ...
     Gdy ja byłem w wojsku to wszystko było tajemnicą. Owszem, wszyscy wiedzieli że jest tam lotnisko, ale na przykład że w Gołdapi jest jednostka rakietowa, nikt nie wiedział. To znaczy mieszkańcy wiedzieli tylko tyle co dotarło do nich z "wrogich rozgłośni", ale musieli ukrywać że to wiedzą. - My, żołnierze, podpisaliśmy zobowiązania że będziemy o tym milczeć 11 lat. Że tak długo zachowamy tajemnicę wojskową i państwową. - Nawet w koszarach, w izbach żołnierskich, nie mogliśmy rozmawiać o rakietach. Jedynie w bloku wyszkolenia i w lesie z bunkrami Goeringa - tam mieliśmy zajęcia praktyczne. 

    A potem, w nocy, ku naszej radości, agencja (towarzyska?) Moddy's nie pogorszyła naszego miejsca w jakimś ważnym rankingu-ratingu. - Nasza "demokratyczna opozycja" jest załamana.

PS. - Ale aby nie było wątpliwości: Nie oglądałem Eurowizji - ani teraz, ani kiedyś. Nie oglądam także "Sopotu" i "Opola". I fizyki. Z tego samego powodu. - Oglądam tylko to co bez mojego udziału zwróci moją uwagę, przypadkiem. Obraz, melodia, pomysł ni stąd ni zowąd, inspiracja. - Na przykład że masa jest przekrojem czynnym oddziaływania materii (cząstki) z próżnią. I za jej pośrednictwem z inną cząstką. Ale najbardziej interesują mnie dziewczyny.

Masa - "wielkość fizyczna służąca do ilościowego opisu dwóch najbardziej podstawowych właściwości materii: bezwładności i grawitacji".  /PWN/

Podejrzewam że masa jest miarą uwięzienia cząstki (materii) w próżni - w eterze. To jest bezwładność, równowaga, materia jest bezwładnie unoszona przez jej eter własny. A grawitacja to nierównowaga spychająca materię do równowagi. Do najmniejszej energii, czyli do jej granicznego eteru własnego. W przyrodzie nie ma stanu równowagi, nieustannie pracują fluktuacje.

Materia jest fluktuacją próżni. Ale nietrwałe fluktuacje są zawsze - strzałki na tym obrazku nie równoważą się trwale. Cząstka drga nieustannie, jak cząsteczka Browna, zawsze bombardowana nierównowagowo przez molekuły ośrodka - "eteru". - Molekułami próżni (a może eteru, elektromagnetycznego) są cząstki Plancka h - są nimi owe strzałki.

Na poziomie subkwantowym istnieje tylko jeden rodzaj energii:  E=hν. Stają się tam nim wszystkie makroskopowe rodzaje energii - elektryczna, magnetyczna, chemiczna, słoneczna ... Wszystkie stają się mechaniczną energią Plancka, mechaniką próżni, kwantowej. A może subkwantowej.

To by było na tyle w tym praniu mózgu.

środa, 11 maja 2016
Sądny dzień opozycji

Audyt:  PiS w sejmie o 8 lat rządów koalicji PO-PSL. Krytyka poparta faktami. Dowodami.
- Najciekawsza transmisja z najciekawszego posiedzenia Sejmu - śledzę ją - jak nigdy! - cały dzień, z największą uwagą. Z satysfakcją.

niedziela, 08 maja 2016
Mój laptop już działa bezprzewodowo - tak mi się zdaje

Że wreszcie mi się udało skonfigurować nabyty router HUAWEI Mobile WiFi E5573 - LTE  4G. Dzięki czemu laptop już hula w bloxowisku (ale przez kabel nadal ślamazarnie - czyli winien mój kablowy prowodyr SMSNET?). Przepraszam naszych bloxowych adminów za niesłuszne podejrzenia.

Ale jeszcze nie całkiem jestem zadowolony, bo nie bardzo rozumiem dlaczego jest dobrze, a czasem nie - nie rozumiem "filozofii". - Oprogramowanie jest coraz gorsze, coraz mniej intuicyjne. Za dużo bajerów - także programiści (i systemowcy) gubią się w tych dekoracjach. - Nadal nie jestem pewien gdzie pies jest pogrzebany - czy na pewno w SMSNET? - Za dużo zdarzeń nieracjonalnych. Na przykład następnego dnia (w poniedziałek) włączyłem laptopa przy wyłączonym modemie kablowym, czyli bez kabla, i w laptopie nie było Internetu i pojawił się komunikat że brak Ethernetu (czyli kabla). - Ale gdy włączyłem modem to w laptopie pojawił się Internet i był już w nim przy wyłączonym modemie. I pojawiał się (Internet) już po każdym wyłączeniu i włączeniu laptopa, przy wyłączonym modemie.
    Może nie bez winy jest także Windows 10, bo nadal jest on inny w laptopie i w stacjonarnym PC - np. w każdym z nich są inne błędy, różne.
    Czyli w laptopie bloxowisko dobrze działa a w PC nadal ślamazarnie. A praca w laptopie jest uciążliwa bo ma on mały ekran (16,5" - a PC ma 24") i ma inną klawiaturę. I laptop mam gorzej oprogramowany, skonfigurowany. Natomiast praca w PC jest uciążliwa ze względu na ślamazarność bloxową (bloxowo-kablową?). - Jeszcze trochę poczekam, może wkrótce znów sama zniknie.
    - Ale ta ślamazarność trwa już ponad tydzień !

PS. - W piątek 6 maja sprawdzałem na 2 innych laptopach, nie korzystających z kabla SMSNET, i na jednym było dobrze a na drugim ślamazarnie. Może więc i SMSNET jest niewinny. Może częściowo, może to koniunkcja kilku usterek, w kilku miejscach...
    Naprawdę trudno wyczuć. 

Uwaga. - Natychmiast po napisaniu powyższego PS się naprawiło. Dosłownie! natychmiast! Czyli cuda się zdarzają. A może to dowód na to że ktoś czuwa, monitoruje.
    Już jest dobrze. Bardzo dobrze. Bez ślamazarności.

Dlatego teraz, już spokojnie, przyznam się do tego, że nie wiedziałem że Dante (Alighieri) jest aż takim geniuszem. Owszem, słyszałem o tym, ale podejrzewałem że to snobistyczna przesada, szafowanie zachwytem. Ale to prawda! - Zobacz. - To naprawdę najwybitniejszy poeta, nie tylko włoski. - Bo że Petrarka (Petrarca), wiedziałem. Choć może nie aż tak ...
    Dante jest ponad wszystko.

sobota, 07 maja 2016
Ślamazarność bloxowa trwa

ma się dobrze. Dlatego gram w kierki. I na wszelki wypadek w PLAY kupiłem Elastyczny Internet, ale nie umiem z niego skorzystać, bo już od dawna nie znam się na tych rzeczach. Nie chce mi się. Z dwojga złego wolę kierki. Ale może dam rady. A może komuś zależy by nie, bym nie blogował. Bo wygląda na to że tylko ja mam te kłopoty, z bloxową ślamazarnością, bo tylko ja o niej napomykam. Zawsze tak jest, już kilka lat.

A w polityce ... - Szkoda gadać, gdy każdy gada co chce - jak powiedział b. prezydent Wałęsa o demokracji. - Ale faktem jest to że w tym gadaniu za mało wstydu.

PS. - Także dzisiaj najbardziej ubawili mnie "obrońcy demokracji". Na bezgłowie pobili demokrację. - Telewizja nie powinna tego pokazywać, bo to okrutne, powinna oszczędzić im wstydu, nawet gdy go nie mają.

I nadal podoba mi się poezja Jamesa Tate. - Ja nie twierdzę że poezja to tylko wiersze. Geniusze mogą inaczej, tak jak inni nie potrafią.

wtorek, 03 maja 2016
3 Maja 1791

"Gdyby wtedy żył prezes Rzepliński, ogłosiłby konstytucję 3 maja za niekonstytucyjną" 
- napisał Samuel Pereira.

- A Petru ? - Postać auto-historyczna. Parowóz dziejów. Opoka. I w ogóle.

fot. PAP/Tomasz Gzell

"Historycznie czuję się współodpowiedzialny za przyszłość Polski." - powiedział. Też że w ogóle.

poniedziałek, 02 maja 2016
Znów awaria

   Znów ślamazarność bloxowa. Czyli ogłaszam przerwę - znów czekam na cud.

   A w międzyczasie, w polityce:

Pluto i Kracja

 w radio zet

"Pluto jest owczarkiem, co jednak nie jest prawdą, ponieważ Pluto to typowy mieszaniec. Uważa się też, że Pluto może być psem rasy Bloodhound. W niektórych kreskówkach podkochuje się w pewnej małej suczce o imieniu Dinah, która po raz pierwszy pojawiła się w kreskówce "Pluto's Blue Note", gdzie występowała jako jedna z suczek oczarowanych śpiewem Pluta."  /Wikipedia/
    Czyli Pluto jest kundlem.

śpiewa Elly Ameling

 

 

 

 


Mahler  "Ich bin der Welt abhanden gekommen" 

J.S. Bach "Schlummert ein, ihr matten Augen" Na facebooku Przemka Łośko jest dużo dobrej muzyki, poważnej i mniej poważnej, ale nie ma tam muzyki niepoważnej.

A na facebooku Urszuli Kozuchowskiej znajdziesz taką muzykę, łykendową:

niedziela, 01 maja 2016
1 maja - święto związków zawodowych

Żenada.

Ale że to święto, to niech będzie świątecznie.
Ale już nie z Trybuną Ludu.

  

Królestwo Bhutan też ma konstytucję

Parlament jest dwuizbowy: Rada Narodowa Bhutanu liczy 25 członków. Nie mogą oni należeć do żadnej partii politycznej i muszą posiadać wyższe wykształcenie, na poziomie uniwersyteckim. - Zgromadzenie Narodowe składa się z 47 przedstawicieli wybieranych w powszechnych i bezpośrednich wyborach. - Ale mnie najbardziej interesuje elita, na przykład 35-letnia księżniczka Sonam Dechan Wangchuck - prawo studiowała w Harvardzie a stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Stanforda. Jej fotografii prawdopodobnie nie posiadam, ale jestem pewien że jest piękna i mądra, kobieca. - Mężczyźni też są tam piękni, bo męscy.

Ale piękny, mądry i męski jest także aktualny król Bhutanu, Jigme Khesar Namgyel Wangchuck.

"Młody, przystojny król cieszy się w Bhutanie dużą popularnością. Z racji zagranicznych podróży i zagranicznej edukacji znany jest także poza Bhutanem. W maju 2011 król ogłosił zamiar zawarcia związku małżeńskiego z Dziecyn Pemą. Uroczysty ślub odbył się 13 października 2011.

Mimo sporego poparcia, w czasie jego rządów powstała zbrojna opozycja partyzancka skupiona głównie wokół Bhutańskiej Partii Komunistycznej (marksistowsko-leninowsko-maoistowskiej) i jej zbrojnego ramienia Sił Wyrysów Bhutanu oraz Zjednoczonego Frontu Rewolucyjnego Bhutanu."

Kocham ten mały biedny i surowy, ale piękny i, mimo wszystko, szczęśliwy kraj. Jego wykształconą elitę. Wzrusza mnie jego przywiązanie do tradycji. A nie kocham już Unii Europejskiej, jej nowoczesności.

A Polska?


sobota, 30 kwietnia 2016
To też lubię - kliknij i słuchaj

środa, 27 kwietnia 2016
A w fizyce bez zmian

fizycy w coraz głębsze popadają abstrakcje

A oto wzory które wstrząsnęły współczesną fizyką

i inne

Ale fizycy już ich nie widzą, nagle oślepli. 
Bo już wstyd śmiać się z mojej fg
i wstyd się do tego przyznać.

- A może świat rozszerza się z klasyczną
szybkością βT=K-1
a nie z Einsteina relatywistyczną βR  ...

Tak, Ulmowie byli nietypowi - bohaterem nie jest każdy

Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej zostało otwarte ponad miesiąc temu, ale o bohaterach - i zbrodniarzach - trzeba przypominać.
    Przeczytaj artykuł. - A niżej fragment z Wikipedii:

"Wiosną 1944 Ulmowie zostali zadenuncjowani przez granatowego policjanta, Włodzimierza Lesia (z pochodzenia Ukraińca), który wcześniej zagarnął majątek rodziny Szallów i zamierzał pozbyć się jego prawowitych właścicieli. 24 marca 1944 niemieccy żandarmi z posterunku w Łańcucie rozstrzelali Józefa Ulmę, a także jego żonę, będącą w dziewiątym miesiącu ciąży i szóstkę dzieci (8-letnią Stanisławę, 6-letnią Barbarę, 5-letniego Władysława, 4-letniego Franciszka, 3-letniego Antoniego i półtoraroczną Marię). Razem z Ulmami zginęli również wszyscy ukrywani Żydzi."

Dzisiaj będzie arcydzieło "PIĘKNY UMYSŁ"

   w tvn7 o godz. 20:00 
   4 Oscary, 4 Złote Globy, 2 BAFTA, ...

Ale gdy oglądasz ten film po raz pierwszy, to nie od razu go zrozumiesz. Ja też go nie rozumiałem, zrozumiałem dopiero wtedy gdy zaczęło bardzo boleć - zobacz.

Ale nasz film Chce-się-żyć nie jest gorszy. - Będzie jutro.

wtorek, 26 kwietnia 2016
To jest piękne - glamour
niedziela, 24 kwietnia 2016
Wiele hałasu o nic

Mam wrażenie że Szekspir pisał dla radia a nie dla telewizji.

"Wiele hałasu o nic", komedia banalna, nawet nie do śmiechu. - Kenneth Branagh nie powinien reżyserować. On nawet Być, albo nie być, by spiepszył. I może powinni grać nasi aktorzy, tacy jak Ignacy Gogolewski.

Może "Burza" będzie lepsza.
- Tak jest. Nasi górą. Aktorzy i Krzysztof Warlikowski. - Ale my potrafimy jeszcze lepiej.

Tak jest - "Być, albo nie być spodobało mi się naprawdę dopiero dzisiaj, w interpretacji Gogolewskiego. - Szkoda że nie mogę znaleźć tego w Internecie.
    A Warlikowski uwspółcześnił "Burzę" aż przeraźliwie. Ale to prawda, do tego doszliśmy, cywilizacja i polityka. - Wielkość Szekspira polega na tym, że jego dzieła pozwalają na to, na tym polega ich uniwersalność. - A może to już nie Szekspir, może więcej? Może dlatego oglądam to tak zachłannie.

Boże, znów mam rację - teraz znalazłem coś takiego:

"Zamiast mądrej baśni Williama Shakespeare’a, pełnej magicznych mocy prowadzących ludzi do pojednania, w Burzy Krzysztofa Warlikowskiego mamy opowiedzianą w minorowym tonie rzecz o winie i przebaczeniu. To Burza współczesna, którą pamięta się z powodu sugestywnego świata wykreowanego przez Warlikowskiego: ..." - przeczytaj to, i obejrzyj, koniecznie.

Warlikowski mówi więcej niż Szekspir, o nas. Warlikowski poprawił Szekspira, bo Szekspir na to pozwala. Naprawdę na tym polega wielkość.
- Chwała im za to.
Obejrzyj to - przysięgam że jeśli to zrobisz, to zrobisz to w ciszy, w milczeniu.

Zobacz kto to jest Krzysztof Warlikowski.

PS. - A potem był Trzeci punkt widzenia - też mój ulubiony program, który wrócił po kilku latach (PO-komuchy zlikwidowali go w roku 2010).

Tagi: film-teatr
19:57, fg2002
Link Komentarze (2) »
sobota, 23 kwietnia 2016
PO-patrz, ach PO-patrz

Platformersi obsadzili zarząd nieistniejącej elektrowni jądrowej i przyznali sobie atomowe pensje po 100 tys. zł. A ty, szaraku, zdychaj za 1500 zł... - zobacz

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 128