__ Logika to rozum najpłytszy, posiadają go nawet maszyny.
Tagi

„Pod tą wszechstronnością kryje się pustka,
brak sympatii do czegokolwiek.”

I.I.Obłomow


A fizyka nie może być stekiem formuł nie do pojęcia, algorytmami
dla liczydeł.
Ani paradoksalna.

.Translate
into English

Translate into
other languages
- Select Language


===
Skopiuj CSS
niedziela, 21 grudnia 2014
„Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą” - powiedział Otto von Bismarck

    Tak twierdzi komentator Krytyk Pamflecista w przerażającej notce "Siadaj kurduplu", z której wynika że jest jak jest, bo władza u nas jest tylko teoretyczna. Że ciemniaków zastąpiła jeszcze mniej kompetentna hołota - inteligencję wyeliminowano.
    Może dlaczego tak jest wyjaśni film Buddenbrookowie-Dzieje_upadku_rodziny. - Dzisiaj o godz. 9:45 w tvp KULTURA.

    Niestety, ten film nie skłania do zadumy ani nie wzrusza - to pseudofilozoficznie nadęta nuda (jak na przykład "Doktor Żywago"). A powieści nie czytałem. Tego filmu nie można porównywać do filmów Śmierć w Wenecji i Wyznania hochsztaplera Feliksa Krulla - do pięt im nie sięga. - Tomasza Manna mam tylko dwie książeczki z Kolibrem: "Oszukana" oraz "Mario i czarodziej", ale zdaje mi się że też przeczytałem je bez większego pożytku. W ogóle nie miałem zaufania do tego autora. - Nie pamiętam czy czytałem "Lotta w Weimarze", ale może czytałem, bo pamiętam że czytałem coś o chamstwie Goethego, z jakim potraktował Lottę. Do dzisiaj mu to pamiętam, nigdy tego nie zapomnę. Dlatego, że pamiętam Lottę z "Cierpienia młodego Wertera", zjawiskowo piękną i dobrą. Ale wtedy i ja byłem romantyczny.
    Na pewno czytałem "Spotkanie w Weimarze" (posiadam), ale to nie Manna. - A książek z biblioteczki "Koliber" mam 44 i wszystkie bardzo cenię. I genialny spektakl teatru tvp o obu Mannach na emigracji - noblistę Tomasza pokazano w nim niepochlebnie.

piątek, 19 grudnia 2014
"Co nie jest zabronione, będzie dozwolone"

Ale, jak zwykle, nie każdemu.

- Czy wiesz że CCCP miał najbardziej demokratyczną konstytucję na świecie?

Już mamy ściernisko i zaraz będziemy mieli jeszcze jeden bank. Który też nie będzie kraść, ale wspierał.
To może wreszcie się udać, bo szefuje temu Piechociński - on wygrał nawet przegrane wybory.

- Czy wiesz że Lenin wydawał najlepsze na świecie dekrety?
I że radzieckie zegarki były najszybsze na świecie?    (to stary kawał).

    Pisz prawdę i udawaj że w nią wierzysz. - Tak powstają najlepsze kawały.

środa, 17 grudnia 2014
Podobno nasz ukochany pan prezydent hrabia Komorowski nie jest hrabią

    Jego szanowna małżonka też. Podobno nawet damą (jej rodzice byli prominentnymi UB-ekami a Bronek z nimi nie walczył).*
    Przyznaję, że ja to czułem i się brzydziłem, jak wojewódzkim. Zwłaszcza gdy Bronek pośpiesznie przejął archiwum prezydenta Kaczyńskiego, po jego nagłym zgonie. - Cieszę się z tego że i tym razem się nie pomyliłem. - Ale co na to hrabiowie herbów jakoś komorowskich, których Bronek gościł na światowym dynastycznym raucie? Czy oni też nie byli hrabiami?

    Zainteresowałem się tematem pod wpływem notki Dzieci-pana-Bronislawa. Ale ja o-jelitach-nadal w samych superlewatywach.
    - Nie ukrywam że notka Kto-wycofa-hierarchów-sądowych-z-marszu-przeciwko-opozycji też mi się podoba.

PS. - Z komentarzy do notki o Dzieciach wynika że obecny prezydent raczej już ukrywa swe arystokratyczne pochodzenie (tak jak Kwaśniewski swoje wyższe wykształcenie) - ale na swojej stronie nie ukrywa, a przynajmniej nie wypiera się, swego inteligenckiego pochodzenia o tradycjach ziemiańskich i niepodległościowych. - Czy to znaczy że teraz mniej kłamie?

_________________________________________
*  Anna Komorowska "Jest córką Jana Dziadzi (ur. 18 kwietnia 1925, zm. 1980) i Józefy z domu Deptuły (ur. 21 stycznia 1929 r.; pierwotnie Hany Rojer[2]), którzy w 1954 zmienili nazwisko na Dembowscy. Oboje byli pracownikami Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, a potem Spraw Wewnętrznych – w 1968 na fali czystek antysemickich oboje zostali wysłani na wcześniejszą emeryturę."
    To z Wikipedii. - Ale zdaje mi się że z odsyłacza 2 wynika że jest potomkiem Sejmu Wielkiego.
    Na upartego można powiedzieć że nie tylko Bronek był represjonowany (do 1990 roku), że także rodzina Dembowskich (w 1968).

    Podoba mi się także notka Harcerska-służba-wyklucza-ordery. Podoba mi się taka postawa. Świadczy o tym mój wiersz z 1980 roku, którego zakończenie teraz przytoczę:

My ... ?
Kto – my ?
Odpowiedź uściślamy bez przerwy: -
- My, to my
podobno sól
a na pewno ludzie tej ziemi
ale nie bohaterowie
pochlebstwami spychani do rezerwy.

   Przyjmowanie orderów znów jest kolaboracją.

   A to, że media traktują prezydenta z niekłamanym nabożeństwem świadczy o tym że to swój chłop. I nic więcej.

poniedziałek, 15 grudnia 2014
Straszny czas świątecznych zakupów

    I świąteczne karty czas wysłać.

    A nasza główna Poczta Polska robi się coraz mniejsza. Coraz mniej w niej miejsca dla klienta a coraz więcej dla nie wiadomo kogo. Dla klienta coraz więcej automatów - na przykład dzisiaj zauważyłem automat drukujący znaczki na kartach i może na kopertach. Czyli nie musisz kupować i przyklejać znaczków - wrzucasz do automatu kartę i pieniądze, i możesz sobie iść. Ale nie wiem jak on to robi, bo nie śmiałem do niego podejść.
    Coraz więcej automatów, coraz bardziej różnych. Niedługo tylko automaty będą umiały z nich korzystać. A filateliści będą zbierać automaty.

    Automatykiem całą gębą, a może praktyką, stałem się zaraz po studiach, podczas uruchamiania zakładu na japońskiej licencji. My uruchamialiśmy wszystkie maszyny i urządzenia zainstalowane, a raczej zamontowane, przez hydraulików od rur i elektryków od drutów. My, automatycy, nazywaliśmy ich ślusarzami. - My, z dokumentacją techniczną w ręku, rozgryzaliśmy zamontowane maszyny (i urządzenia), uruchomialiśmy je i sprawdzali, i uczyli obsługę je obsługiwać. I szybko o tych urządzeniach żeśmy zapominali - bo było ich ponad 2000, każde inne, począwszy od powielaczy i neonów, po obrabiarki numerycznie sterowane elektro i serwo zaworami. - Ciekawe to było i jest, ale za bardzo, bo automaty mnożą się i rozwijają bez końca, obrzydliwie, także jako komputery. I się psują.

piątek, 12 grudnia 2014
Życie jest piękne


Дмитрий Моргулис

Podziękowanie za dobre wychowanie.

czwartek, 11 grudnia 2014
Życie jest żenujące

   Wie o tym nie tylko Warren Schmidt.


    - A jaka jest fizyka?
    - Nie wiem, ale pewne jest że "fizyków współczesnych" wkrótce powieszą za jądra, za to. Za to że to już jest a oni udają że tego nie ma. - "... w moim otoczeniu nie będzie nawet wzmianki o jakiejkowiek pana pracach ..." - zapewnił mnie Jeden z prominentnych nieudaczników w komentarzu do mojej notki A-jeśli-chodzi-o-Eine. I rzeczywiście, nie wzmiankują. Ale pilnie śledzą.

Hasło dnia: Macierze i tensory są częścią matematyki a nie fizyki. - A fizyka współczesna jest teorią coraz bardziej egzotycznych macierzy i tensorów. Czyli to nie fizyka. To fizyka już bardzo niefizyczna.

A echolokacja (echolokalizacja) jest wymianą "bozonów" (sygnałów). Jest oddziaływaniem. - Taki jest fizyczny model fizyki, jej fundament, a nie "model matematyczny", czyli brak modelu. - W fizyce wzór powinien być matematycznym opisem modelu, wyobrażalnego, fizycznego, "mechanicznego", a nie modelem. Wzór nie może zastępować modelu.
    - Fizyka to wzory. Reszta jest „filologią” - powiedział Lew D. Landau. - Według mnie to za mało - same wzory są najwyżej matematyką.

wtorek, 09 grudnia 2014
To tylko reklama

 

 

niedziela, 07 grudnia 2014
"Pokłosie"

    To dobrze zrobiony film. I prawda o ludziach. Są tacy ludzie, także Polacy. - Ale Anny Frank nie wydali polscy szmalcownicy. - Poza tym Polak wydawał Polaka, Żyd Żyda. I nie tylko wydawał - nadal to robi.
    Nie jesteśmy święci, ten film nie jest świętokradztwem. I nie jest to film dokumentalny. - Mamy prawo do robienia takich filmów, także o Żydach. Na przykład o Stefanie Michniku i o Jakubie Bermanie. Lub o żydowskich policjach. - Nawet w tym samym celu. Żydzi też nie są święci.
    Róbmy takie filmy, wzajemnie, wiele takich filmów, aż do znudzenia.

sobota, 06 grudnia 2014
Komentarzpolitycznywobrazkach

  - Czy to prawda, że włamano się na serwery Państwowej Komisji Wyborczej?
  - To niemożliwe, one już dawno nie działają.
           /z kpwo.blox , za przeproszeniem/

środa, 03 grudnia 2014
Znajoma mi prostytutka przysyła mi swoje reklamy

ukrywając się pod różnymi adresami IP i loginami (ksywami). Na przykład Tomasz:

167. 2014-12-02 16:18:27 adres:
przeglądarka/sys:
domena/kraj:
ze strony:
ip-93-154-129-247.free.aero2.net.pl 93.154.129.247
Firefox, Windows NT 3.5x/4.0, 1600x900x24
Polska
http://www.blox.pl/komentuj/zbit/2014/11/Stanislaw-Miku...


Gość: Tomasz, ip-93-154-129-247.free.aero2.net.pl  
2014/12/02 16:16:54  wpisała mi śmieciowy komentarz do notki http://zbit.blox.pl/2014/11/Stanislaw-Mikulski-nie-zyje.html#ListaKomentarzy 
- powyższy link gościa Tomasza, ip-93-154-129-247.free.aero2.net.pl  przekierowuje do reklamy http:\\zebra-info.pl 

"Znajoma mi" nie znaczy że utrzymuję z nią stosunki, ale że raz się zapomniała i przysłała mi reklamę "otwartym tekstem". To znaczy w jej loginowym linku był jej prawdziwy login i adres, nieprzekierowany, czyli przez taką nieuwagę się zdemaskowała. - A informuję o niej nie po to by ją ścigać, czy by się nią dzielić, ale by się wstydziła. Bo nawet prostytutki nie znają dnia ani godziny kiedy się zawstydzą.

Inne programy demaskujące anonimalse informują o nich dokładniej - na przykład. A nawet jeszcze dokładniej.

PS. - Przepraszam kochające prostytutki, normalne, przyzwoite. Ja tu nie o nich, o takich jak Drozdowska w filmie Córy szczęścia. Takie wszyscy kochamy.

    A Tomasz już się odezwała, natychmiast, teraz jako Magdalena, reklamująca szkoleniasemper. Oraz tutaj.
    A kim ona już nie była ... - Była nawet Michałem i Kubą , oraz jako remik itd. Jako kuba-73 reklamowała polishdruk, a jako Michał reklamowała bellodecor i była z Wrocławia. - Mam wszystkie jej komentarze. W bloxowisku one nie znikają, są tylko ukrywane i kiedy zechcę je przywrócę. Wtedy zobaczycie że Michał też jest kobietą, bo Michał napisał[a] "kiedyś miałam taką samą sytuację".
    Wkrótce Maria-Magdalena będzie Mikołajem roznoszącą reklamy.

wtorek, 02 grudnia 2014
Jak być bogaty

  - Nie wiem. - Ale wiem jak stać się popularnym: Napisz coś o Żydach. Wszystko jedno jak, dobrze czy źle, a nawet banalnie. - Przykład.
    A gdy chcesz być bardzo popularny, to gdy piszesz po polsku, napisz że każdy Polak jest antysemitą, albo chociaż że najbardziej. A gdy piszesz po francusku, napisz że każdy Francuz. - To lepszy sposób niż ten lub ten. I krótsza instrukcja.

    Ale gdy wystarczy ci trochę mniej, pisz o fizyce - ale tak jak Zajtenberg. Ewentualnie jak SNAFU, ale raczej jak w komentarzach.
    - Niestety, to nieprawda - najpopularniejszym salonowym fizykiem jest fizykomaniak Eine. Zgodnie z niezdrowym rozsądkiem.


PS. - SNAFU znaczy "Situation normal, all fucked up", czyli po polsku: "Sytuacja normalna, wszystkie pojebane" (według Big Translator)), albo "Sytuacja normalna, wszystko popieprzone" (według translate.google). - Jest to zwrot z żargonu wojskowego armii USA z czasów II Wojny Światowej. - Dowiedziałem się o tym z limmu.blox.

poniedziałek, 01 grudnia 2014
Hitler też został wybrany demokratycznie

- napisała Animela. - Może nawet bez oszustw. Ale według mnie jest istotna różnica: Hitler przed wyborem nie był skompromitowany.

niedziela, 30 listopada 2014
Einstein wiedział to co ja ale tego nie zrozumiał, i zlekceważył

   - Śmieszne?

    Na tę myśl naprowadził mnie czytelnik z Tel Aviv, który do mojej WWW trafił z mojej tutejszej notki W Szczególnej Teorii Względności Einstein zastosował korekcyjne współczynniki dla długości i czasu, z której ja z kolei trafiłem do notki Geneza Szczególnej Teorii Względności, którą napisał bloger pseudo-fizyk - przytoczył on w niej fragment z książki EWOLUCJA FIZYKI, zaczynający się tak:

„W przypadku fali dźwiękowej w pokoju, poruszającym się ruchem jednostajnym ...".

- W elektronicznym wydaniu tej książki jest on na stronie 83 a w papierowym wydaniu [78] na stronie 148.* - We fragmencie tym autorzy w roku 1938** rozważali eter i ruch, i zauważyli że "Gdybyśmy  potrafili się poruszać z szybkością większą od szybkości światła, powinniśmy móc uciec przed sygnałem świetlnym. Moglibyśmy oglądać dawno minione zdarzenia, doganiając w tym celu dawniej wysłane fale świetlne. Chwytalibyśmy je przy tym w kolejności odwrotnej do tej, w jakiej zostały kiedyś wysłane, tak że ciąg zdarzeń zachodzących na Ziemi przypominałby film, pokazywany w odwróconym kierunku [...]".
    Ale w to nie uwierzyli, nie dostrzegli że tak powstaje antymateria, którą 10 lat wcześniej przewidział Dirac, matematycznie - Einstein i Infeld mogli odkryć fizyczny mechanizm jej powstawania, i znikania, mogli nawet wymyśleć minichrony.

PS. - Prawdę mówiąc to nie podoba mi się ten fragment, jego sformułowanie, bo na przykład gdy uciekniesz przed sygnałem, to nic nim nie będziesz oglądać. - W ogóle to jest tak, że nie widzisz zbliżającego się do ciebie tachionu - dopiero gdy cię minie i się od ciebie oddala, docierają do ciebie wcześniej wygenerowane przez niego sygnały. Wtedy zobaczysz foton (grzmot Macha w barierze c) rozpadający się na rozbiegającą się parę oddalających się, także od ciebie, cząstek. Tak tachion oddziaływa z tobą (z inną cząstką, będącą dla niego tachionem) swym obrazem i antyobrazem. Tak słyszysz także samolot naddźwiękowy. To widać na moich tachionowych (nadsygnalnych, odwróconych) diagramach czasoprzestrzennych, a jeszcze lepiej na minichronach.

_______________________________________
*  Książka ta jest także w wiw.pl/fizyka/Ewolucja - tam ów fragment jest w rozdziale Pole i teoria względności/Eter i ruch. - Ale stamtąd trudniej ją skopiować na swój dysk.
**  Książkę tę wymyślił Infeld z Einsteinem i napisali ją po angielsku w 1938 roku, a w 1939 wydano ją po polsku, ale całe to wydanie zniszczyła wojna - ocalał tylko 1 egzemplarz. Po wojnie jego tekst zaktualizowano i wydano w 1958. - Posiadam jej czwarte wydanie, przejrzane i poprawione w 1998 roku, które jest także we wspomnianych e-bookach. Tak mi się zdaje.

sobota, 29 listopada 2014
Dzisiaj filmy Oscarowe
  1. Wielki Mike - TVN godz. 21:55
  2. Django  - PULS godz. 22:00 - też Oscar, a nawet 2.

  3. Lepiej być nie może - POLSAT godz. 22:40


Szkoda że wszystkich nie można obejrzeć, bo są one trochę razem.


PS. - Nie ma czego żałować.

Zdaje mi się, że tylko ostatni film jest godny obejrzenia.
- Ale Oscary? - Może i on na nie nie zasłużył.

czwartek, 27 listopada 2014
Stanisław Mikulski nie żyje

   Naprawdę żal.

środa, 26 listopada 2014
Kazimierz Górski

    Gdyby to był przez wszystkich kochany śp. Kazimierz Górski, ... ale ten, ... prezydent Sosnowca? ... - on w II turze nawet przynależność (SLD) ukrywa. - Co innego wojewoda śląski, ale on obecnie nie kandydował. - Zobacz co ja myślę o ich urzędach. O kompetencjach.

    W Urzędzie Wojewódzkim byłem traktowany życzliwie, wspomagany, natomiast w Urzędzie Miejskim czuję się zawsze jak petent musztrowany przez funkcjonariuszy państwowych. I to nie tylko w Wydziale Architektury, ale także na przykład podczas obowiązkowej wymiany dowodu osobistego i u rzecznika praw moich. - Prezydenta miasta Sosnowca trzeba zmienić.

W Sosnowcu w I turze Górskiego nieznacznie pokonał Arkadiusz Chęciński (PO), obecny zastępca Górskiego i członek Zarządu Województwa.
Czyli jak nie SLD to PO. - Przysłowie to mówi, że to dwa jednakowe nieszczęścia, czyli nie ma w czym wybierać.
Poza tym: "ponad 1/3 obywateli nie ma zaufania do wyników wyborów". Więc po co? ...
Zwłaszcza że gdy po 21 ogłoszono że wygrał PIS, nagle (chyba ze strachu) padł system! - zauważył DZIADYGA. I że "system" przed niezawisłym sądem za to odpowie.

Jak nie urok to sraczka, a nawet jeszcze gorzej, bo już razem.


 Tu będzie rondo. Roboty rozpoczęto  (to nie na temat)

"Egoiści" - film

   Co reżyser miał na myśli ?

   Po co to ...

poniedziałek, 24 listopada 2014
Tak mało wiem - wiele przegapiam

    Przegapiłem film Bloody-Daughter. Na szczęście go powtórzono. Oglądając go, dziwiłem się że Ona była stara. A ja myślałem że Ona taka jak na tej fotografii.
    Zdziwiłem się że była! stara, bo zacząłem domyślać się że Ona już nie żyje. Na szczęście to nieprawda.

    To wspaniały film. - Myślałem że tylko mi się tak zdaje. - Na szczęście wszyscy tak uważają. Tak mi się zdaje, bo znalazłem ten artykuł.

    Pamiętam ją od roku 1965, gdy wygrała VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie. - Wraz z żoną słuchaliśmy i oglądaliśmy wszystkie konkursy, bo wtedy tvp, i może radio, wszystkie transmitowały. Lub w całości retransmitowały w nocy.

    Marta Argerich nadal jest młoda. Ona też tak uważa.

niedziela, 23 listopada 2014
Woland twierdzi że diabłów nie ma

    I że ludzie myślą, że sondaże są wynikami. A mi się zdaje że ludzie nie są tacy głupi jak Woland ... sobie myśli. - Ludzie wiedzą że wyniki już niewiele mają wspólnego z sondażami. Nie rozumieją tylko po co, wobec tego, nadal robi się sondaże.

    Na szczęście niedziela mija przyjemnie, z Agatą Buzek. To naprawdę miła dziewczyna i świetna aktorka. - Teraz będzie film Rewers. Widziałem go kilka razy, ale nadal mi się podoba, czyli znów go obejrzę.

    Vicky-Cristina-Barcelona też obejrzę po raz któryś - znów zapomniałem że to film Woody Allena. Mimo że zapamiętałem go jako bardzo dobry film. - Już go oglądam i przypominam sobie że on genialny. Wyjątkowe dialogi. W zasadzie same dialogi, audio, ale pogłębiane ledwo zauważalnym, pozornie banalnym grymasem, wizją. - Tego filmu nie można opowiedzieć bo on naprawdę jest niezwykły. Ale warto przeczytać to co inni już o nim napisali, na przykład. - Według mnie to filozoficzna dysputa o życiu, zawoalowana ironiczną narracją. Tylko dzięki niej można mówić że to komediodramat, bez niej byłby to dramat. Byłby to film o rozpaczy. - Jeden Oscar to naprawdę za mało.
    Ten film będzie także w nocy z jutra na pojutrze. Znów go obejrzę. Koniecznie! - Ale to film dla dorosłych. I na pewno nie jest to komedia romantyczna.

sobota, 22 listopada 2014
Dziadkowie z PKW nie wyglądają na oszustów

    I pewnie nie są, są raczej nieporadni, bezradni, nie panują nad tym co się w PKW dzieje. Ale trudno panować nad służbą. A chyba nikt nie wątpi w to, że tam pełno służb, same służby. - Sędziowie w PKW to tylko figuranci, tarcza chroniąca oszustów. - Owszem, trzeba Dziadków zmienić, ale to nie wystarczy - to tylko maskowanie.
    Pan prezydent chętnie zmieni zużytą tarczę.

    A w ogóle jesienią wzrasta ilość samobójstw i katastrof.

    - Nie-dajmy-się-zwariować - proponuje 1maud w Salon24.
      W Salon24 znajdziesz więcej różnych, także ciekawych opinii.
    


    A sport nie ma nic wspólnego z polityką - twierdzi FIFA, bo sport ma dużo wspólnego z pieniędzmi.

piątek, 21 listopada 2014
Na Ukrainie jest możliwy cud gospodarczy

    Taki jak u nas. - Uważa Andrzej Sadowski, wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha.

    Boże! ...

    - I taka demokracja?!

    A może to prawda, może nie może być lepiej. Zwłaszcza oligarchom.

czwartek, 20 listopada 2014
"Taki jest świat" - Bartosz Węglarczyk

    Coś wspaniałego. W TVN24 BiŚ w każdy dzień roboczy o godz. 20:30, powtórka o północy. A rozmowa z generałem Stanisławem Koziejem to potwierdza - obaj rozmówcy zachwycili niespotykaną nie tylko w polityce ale w całej telewizji, kompetencją. Ich kwalifikacje i kultura obywają się bez krzyku, którym inni pozorują ożywione (!) spory, bezgraniczne w nich zaangażowanie.

    A film na dzisiaj? - Kierowca-dla-Wiery. - Koniecznie!
    Pisałem już o tym filmie - przykład. - Scenariusz i reżyseria Paweł Czuchraj, syn Grigorija.

    A jeśli chodzi o politykę, to teraz będzie bez grubej kreski. Nieaksamitnie. - Gazeta już robi w portki. Gada jak Cyrankiewicz w 1956, w "Wypadkach Poznańskich". Na co zwróciła uwagę komentatorka lena65. - W 1956 roku tam byłem, w Poznaniu, stałem wtedy obok Zamku, w którym właśnie Cyrankiewicz powiedział, że po robotniczo-chłopsku demokratyczna władza utnie każdą rękę, która się podniesie przeciw tej władzy. A teraz ucinają ręce podniesione przeciw demokracji. Magdalenkowej, jak nazwał ją inny komentator.
    Znów pleni się kąkol. - Kazimierz Kąkol truł, że robotnicy strajkujący w Radomiu są warchołami, a na przykład prof. Longin Pastusiak, historyk, niedawny najzagorzalszy wróg NATO, nauczał, także w mediach, że w Katyniu mordowali Niemcy. Nauczał tak nawet wtedy gdy Rosjanie swego sprawstwa już nie ukrywali. - Zasrane demokraty, gazetowe. Także onet-owe. A telewizja też zdyscyplinowana, wymiotnie.

wtorek, 18 listopada 2014
Z ostatniej chwili

Ukazał się najnowszy sondaż CBOS według, którego PO ma w listopadzie 11 proc. przewagi nad połączonymi PIS-em, SP i PR. Ponoć też w świętokrzyskiem oficjalne wyniki PSL są prawie dwukrotnie wyższe niż wyniki exit polls: wg tych ostatnich [exit polls] 30%, według [oficjalnych] PKW 50% -- jeśli to prawda, to są to już sprawy dla prokuratora!
    znalezione w janmak.salon24.pl.

    Coś w tym jest, bo na przykład aż tak dobrego wyniku PSL nie przewidzieli nawet najgorsi wróżbici. - Fani PSL przedobrzyli (nie wiem, ale może nawet Mikołajczyk nie zdobył aż tylu głosów).

    Gdy zdemaskowanym oszustom zabraknie wykrętów, to udają kretynów.

poniedziałek, 17 listopada 2014
Już po wyborach !

    Z pierwszego czytania wyników głosowania wynika że PiS wygrał zdecydowanie. Co może oznaczać, że czeka nas kolejna noc cudów, czyli że PO wzmoże wysiłki podczas dalszego liczenia. A nawet że liczyć zacznie od nowa, już tylko we własnym gronie, bo w Państwowej Komisji Wyborczej (PKW).

PS. - Już wiadomo dlaczego PiS wygrał - bo zepsuły się serwery. PKW już naprawia. Wkrótce ogłosi prawdziwe wyniki. A nawet lepsze.
       Ale może i ta katastrofa była zaplanowana. Alternatywnie.

A z filmów polecam Hotel-Ruanda. - 3 nominacje do Oscarów i Złotych Globów. - Historia prawdziwa: "W ciągu stu dni za przyzwoleniem międzynarodowych organizacji, które przyglądają się rozlewowi krwi, bestialsko zamordowanych zostaje prawie milion osób." - Pisałem już o tym filmie.
    O tej rzezi jest też film Podać-rękę-diabłu. Też prawdziwy. - W tym samym czasie to samo działo się w Jugosławii.
    Ale przecież zdarzają się dobrzy ludzie ...

Adagio. Najpiękniejsza pieśń o umieraniu.

niedziela, 16 listopada 2014
Od dzisiaj nie głosuję - bo mam taki humor
   A może przez te rosyjskie serwery. Bo to nieprawda że nie ważne jest na kogo ludzie głosują, ale kto głosy liczy - naprawdę ważne jest to kto ogłasza wyniki. A u nas ogłasza Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) przeszkolona w Rosji, przez ich specjalistów (szkolących także naszych).
    Decyzję tę podjąłem w ostatniej - w tej! - chwili. Bo dotychczas, po upadku socjalistycznej demokracji, zawsze głosowałem. Ostatnio zawsze na PiS, który przegrywa zawsze w ostatniej chwili, po powtórnych, poprawkowych, liczeniach głosów.
    Po co liczyć, wystarczy poprawić.

    Czyli zrezygnowałem z kolejnego przysługującego mi prawa. I obowiązku.

    Nasze wybory nadal są nadzorowane przez konsula honorowego Rosji. NiePOtrzebnie, bo nasi też tak POtrafią.

    SOLIDARNOŚĆ nie była ostatnim zrywem. Nie ma tak dobrze.

rys. skopiowany z Salon24 bez zgody autora - przepraszam
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 117