__ Logika to rozum najpłytszy, posiadają go nawet maszyny.
Tagi

„Pod tą wszechstronnością kryje się pustka,
brak sympatii do czegokolwiek.”

I.I.Obłomow


A fizyka nie może być stekiem formuł nie do pojęcia, algorytmami
dla liczydeł.
Ani paradoksalna.

.Translate
into English

Translate into
other languages
- Select Language


===
Skopiuj CSS
piątek, 27 listopada 2015
Jak można było ludziom wmówić relatywistyczną jednoczesność

Bo nie tylko współczesną nowoczesność i tolerancję, o czym wspomniałem w poprzedniej notce. - Nowoczesność i tolerancja też są bardzo relatywistyczne (relatywne).

Mogę się zgodzić z tym że Einsteina równość tB - tA = t'A- tB  [18/124] (po mojemu t1R - t0 = t2 - t1R  - zobacz notkę Jednoczesność) jest definicją jednoczesności - ale na pewno nie definicją synchronizacji! Bo ta równość tylko dzieli czas t2-t0 na dwie (równe!) połowy. To tylko inny (uwikłany) zapis połówkowego wzoru Einsteina na jego relatywistyczną czasową współrzędną (chwilę) t1R jednego zdarzenia B1R. - Jednego!
    A do synchronizacji potrzeba dwóch. Co najmniej. - Zobacz mój klasycznie rozwinięty (zdekompresowany) Minkowskiego diagram kontrakcji Einsteina. - Tam występuje relatywistyczna! jednoczesność dwóch (relatywistycznych!) zdarzeń B1R i C1R. - Dwa jednoczesne zdarzenia są zsynchronizowane, relatywistycznie. - A Einsteina powyższym wzorem można "synchronizować" tylko jedno i to samo zdarzenie, z samym sobą. A może nawet nie.

Wiem że to trudne - ale to Einstein aż tak uwikłał. W niepojęte intelektualne brednie. - Lepiej gdyby Einsteina nie było - wtedy świat nie byłby tak dziwacznie relatywistyczny. Opisywałaby go galileuszowska (euklidesowa) echolokacja eT a nie "pseudoeuklidesowa" paraecholokacja eRT, czyli Einsteina szczególna teoria względności (STW).
    Ale dopiero ja zauważyłem że Einsteina STW jest paraecholokacją. 30 lat temu.

PS. - Ale dlaczego energia spoczynkowa równa się E0 = m0·c2 = hν !

Czyli co to znaczy że masa spoczynkowa (wewnętrzna) jest  m0 = hν0 /c2 ?

Ten obrazek podsunął mi teraz taki pomysł:
Może gdyby plancki h uderzały w cząstkę jednocześnie - rezonansowo, w jednej chwili, w fazie, synchronicznie - to ta cząstka byłaby rezonansem. Czyli trwałaby tylko jedną chwilę (kwant czasu?) ale te zsynchronizowane uderzenia zaskutkowałyby nie tylko wielką energią, ale także wielką mocą. Mocno ale krótko. - Poza rezonansem cząstka ta oddziaływałaby dłużej, chaotycznie, jako cząstka rozmyta. - A zasada nieokreśloności nie powinna być analogowa - wtedy w rezonansie (Δt=0) nie wystąpiłyby nieskończoności. - Ale w świecie kwantowym czas nie może nie trwać - nie może być Δt=0 - to ułatwia sprawę. - Owszem, może rezonansowe uderzenie może być jednoczesne, ale nie może powtarzać się z nieskończoną częstością, z zerowym okresem, póki świat żyje.

Świat to w zasadzie chaos plancków, próżnia z fluktuacjami. Plancki, elementarne cząstki świata, póki świat żyje nie mogą przykleić się do fluktuacji. Muszą w nią uderzać. To znaczy, plancki próżni uderzają w plancki fluktuacji, wnikają w nią, fluktuacje między sobą, wzajemnie, plancki "wymieniają". - Czy to nie jest poezja? Muzyka sfer? I czy tylko?
      Świat żyje chaosem, może umiera fluktuacjami. Zamarża. - Dlatego ż bo zamarza nie wiadomo co znaczy (może marzy, może zaczyna marzyć?...), ani jak się to mówi.
      Ale może zamarża to coś z marży, a może z marża? ... - Każdy powinien pisać jak uważa. Bo i na to pozwala demokracja. I tolerancja.
      A codzień to nie co dzień lecz tylko dzień powszedni.

czwartek, 26 listopada 2015
Oszaleję z braku słów pogardy !

- napisałem kiedyś. I dodałem uspokajająco że może więcej nienawiści jest w obojętności, niż w pogardzie.

 


autor zanzib vel Зан Зибовски

    W fotografiach Zana Zibowskiego jest filozofia afirmująca proste życie. Jego dziewczyny, Przybyszki z innego świata, zachwycają się ziemską przyrodą ale nie rozumieją ludzkiego życia - one nie mogą tu zostać, bo by zginęły, szybciej od nas. - Ale tutaj nie można żyć inaczej, żadne eksperymenty się nie powiodły.
    Ale może teraz się uda.

wtorek, 24 listopada 2015
Boże! nie wiedziałem że jestem konserwatystą !

Ale w Boga nie wierzę. - Ale wszystkie sprawności rzymsko-katolickie zdobyłem, czyli chrzest, komunię i bierzmowanie. I odpowiada mi kultura grecko-rzymska.
    A tę fotkę znalazłem w facebooku ZripostujLewaka. Może tam znajdę ludzi o poglądach i, to równie ważnie, o sposobie bycia, które toleruję. A na pewno nie toleruję wszystkiego.

Jeśli uważasz, że to nieprawda, to puknij się w głowę

Zresztą tolerancja toleruje zakazami - już prawie niczego nie wolno. Na przykład nie wolno mówić źle o Żydach, którzy nie należą do PiS-u, ani o złych gustach. Ani o demokracji. I musisz być nowoczesny.


Chcę być konserwatystą, powinienem nim być, bo już widzę że nowoczesność (?) prowadzi do katastrofy. - Ale czy konserwatysta może mieć taki blog, erotyczny?
    Na wszelki wypadek go ucywilizuję. - Prawdę mówiąc, już to robię. - Ale czy erotykę należy usunąć z życia? Całkowicie? - Przecież erotyka sprzyja wzrostowi populacji. Erotyka jest wdziękiem płci, a nie pornografią. Mamy ją w genach. - Nie tylko ja tak uważam:

Nie ma demokracji bez publicznej kopulacji
- napisała Wiesława.

I jeszcze jedno: Ostatnio ze strachem włączam telewizor. Boję się tej cywilizacji miłości uprawianej tam przez PO, PSL i SLD. Ona mnie przygnębia, przeraża. Jej bezczelność mi ubliża. - Rozumiem że PO, PSL i SLD nie mają już nic do stracenia, bo już są doszczętnie skompromitowane, ale uważam że to plugastwo powinno być jak najszybciej z telewizji wytrzebione.
    A w ogóle to nie rozumiem dlaczego w Polsce środki masowej informacji przejęły zagraniczne agencje - przecież wiadomo że zadaniem zagranicznych agentów jest szerzenie dezinformacji.

    Ale jak można wmówić ludziom, jakby nie było, małpom człekokształtnym, taką nowoczesność i tolerancję?


- Szklanka jest w połowie pełna!
- Nie, szklanka jest w połowie pusta!
To to samo, ale to bardzo ożywiona dyskusja.

poniedziałek, 23 listopada 2015
Muzyka

 BJAB w arkadiusz.jadczyk.salon24.pl

    A mendia nadal warcholą.

sobota, 21 listopada 2015
Niezawisły, bezpartyjny, Trybunał Konstytucyjny

    Oto aktualni bezstronni sędziowie 15 osobowego Trybunału Konstytucyjnego:

 1. Od 19 XII 2007 - prof. Andrzej Rzepliński – rekomendacja PO
 2. Od 26 VI 2008 - prof. Stanisław Biernat – rekomendacja PO
 3. Od 6 V 2010 - prof. Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz – rekomendacja PO
 4. Od 3 XII 2010 - Stanisław Rymar – rekomendacja PO
 5. Od 3 XII 2010 - prof. Piotr Tuleja – rekomendacja PO
 6. Od 3 XII 2010 - prof. Marek Zubik – rekomendacja PSL
 7. Od 5 I 2011 - prof. Małgorzata Pyziak-Szafnicka – rekomendacja PO
 8. Od 29 V 2011 - prof. Andrzej Wróbel – rekomendacja PSL i SLD
 9. Od 23 VII 2012 - prof. Leon Kieres – rekomendacja PO, PSL i SLD
 10. Elekt prof. Roman Hausner – rekomendacja PO, PSL i SLD
 11. Elekt dr hab. Krzysztof Ślebzak – rekomendacja PO, PSL i SLD
 12. Elekt prof. Andrzej Jakubecki – rekomendacja PO, PSL i SLD
 13. Elekt prof. Bronisław Sitek – rekomendacja PSL
 14. Elekt prof. Andrzej Sokala – rekomendacja SLD

Jest to końcowy fragment listy sporządzonej przez red. Marcina Fijołka
a opublikowanej [także] w blogu pawel.janowski.salon24.pl.

- Sami swoi.

Elektami PO, PSL i SLD zastąpili sędziów rekomendowanych w 2006 roku przez PiS, bez konsultacji z PiS-em.

Od 6 XI 2006 do 6 XI 2015 - dr hab. Maria Gintwot-Jankowicz – rekomendacja PiS
Od 6 XI 2006 do 6 XI 2015 - Wojciech Hermeliński – rekomendacja PiS
Od 6 XI 2006 do 6 XI 2015 - Marek Kotlinowski – rekomendacja Liga Polskich Rodzin
Od 2 XII 2006 do 2 XII 2015 - prof. Zbigniew Cieślak – rekomendacja PiS
Od 8 XII 2006 do 8 XII 2015 - prof. Teresa Liszcz – rekomendacja PiS.

Mnie się zdaje że to trochę niebardzo. I nie rozumiem dlaczego PO, PSL i SLD pomstuje że Prezydent tych elektów nie zaprzysiągł - według mnie honor na to nie pozwala. Zwłaszcza że kadencja 2 z tych sędziów jeszcze trwa, więc do grudnia urzędowałoby 17 sędziów, zamiast 15. Nie rozumiem więc że to PO, PSL i SLD nie przeszkadzało, a teraz im przeszkadza.
    Prawdę mówiąc, rozumiem. - I nie wierzę w to, że ktoś tego nie rozumie. Na przykład PO. Aż tacy głupi to oni nie są. - Rozumiem także dlaczego oni się nie wstydzą.
    Reasumując: Ustępujący PO, PSL i SLD bardzo się spieszyli, na odchodnym ekspresowo instalowali miny. Czyli nie o Polskę im chodzi, ale o szybki powrót do koryta.

PS. - Ale to co mówi minister Władysław Kosiniak-Kamysz mnie niepokoi. Owszem, ubawił mnie, ale martwię się o jego zdrowie. - Dziękuję pani Beacie Tadla za wywiad w TVP info z panem ministrem.
    Mam nadzieję że pan minister już nie jest ministrem. (?)

Ale dlaczego Trybunał Konstytucyjny może unieważniać uchwały Sejmu? A nawet decyzje Prezydenta. - Czy TK jest KC (Komitetem Centralnym)?

I jeszcze jedno: Przegrani martwią się tym że PiS roztrwoni ich dorobek. Że zagranica przestanie traktować nas poważnie. - Czy można poważnie traktować kabaret? Kraj, w którym ustępujący prezydent pozostawia gołe ściany a ministrowie za prywatne ośmiorniczki płacą naszymi podatkami, z państwowej kasy. - Świat się śmieje.

piątek, 20 listopada 2015
Dzisiaj po raz pierwszy widziałem zawstydzonego dziennikarza współczesnego

    Stało się to w TVP info podczas wywiadu z Wojciechem Mazowieckim, który tak topornie szarżował bezwstydem, że wstydził się tego słuchać jego kolega po fachu. Słuchać i nie móc tego bezwstydu publicznie demaskować, bo mu nie kazano. Nie pozwolono.
    Nie znam tych ludzi - Mazowieckiego widziałem (i słyszałem!) po raz pierwszy. I zerknąłem w szukaj.onet.pl.
    Dotychczas nie oglądałem TVP info. I zdaje mi się że dobrze robiłem. - Ale teraz oglądam, bo teraz są ciekawe czasy a oni o nich na okrągło informują (gdy komentarze są przesadnie bezwstydne, to zmieniam kanał).

    A Rulewskiemu chyba się w głowie przewróciło. - Nie wiem czy tak żarliwie protestował gdy przegrana PO na odchodnym podkładała świnie nowej władzy, paraliżowała ją. Czy w ogóle protestował.

"Ch ..., dupa i kamieni kupa".

Jelita, o której ja zawsze w samych superlewatywach, nie wierzyła w to, że "kiedyś te kamienie drgną". Nawet gdy drgnęły. Nawet Olejnik, dopiero gdy ruszyła lawina. Nią się toczy bryła świata.

W końcu zawsze przegrywają ci co dbają tylko o własną dupę. Ewentualnie, jelity.

A Schetyna jest podobny do dzwonnika z Notre Dame.

czwartek, 19 listopada 2015
PiS zwolnił z pracy ojców chrzestnych

Chwała mu za to !

To wymagało wielkiej odwagi.

Dzisiaj włączę telewizję, bo teraz kolej na nią.


- Jasne że to zamach stanu, taki jak Konstytucja 3 Maja.
Inaczej nie może być, nawet nie warto próbować.

wtorek, 17 listopada 2015
I tak minie czas płaczu i radości - jak zawsze i wszędzie

I tak-minął-czas-płaczu-i-radości - napisał przemysławkrupa. - Że gdy rozum pozbawi odwagi.
A w innej notce (artykule) zauważa że wszystkim kieruje wajchowy, a nie Bóg, jak niektórym się zdaje. - Wajchowy, czyli "grupa trzymająca władzę". A może organizacja.

O istnieniu grupy trzymającej władzę dowiedzieliśmy się w czasie afery Rywina, a więc od Michnika. - Czy on chciał nas ostrzec? A teraz jej służy bo został przez nią zdyscyplinowany? Czy tylko dlatego że to się opłaca?

A w ogóle to przemysławkrupa ciekawie pisze, analitycznie. - Nie wiedziałem że politykę można tak logicznie analizować. Że polityka jest grą zorganizowaną, posiada reguły. - Ale skąd mogłem wiedzieć, widząc to powszechne polityczne tałatajstwo. - Czy ta oficjalna głupota jest parawanem, jakiś rozum zasłania?

Dzisiaj na głównej stronie Salon24 jest wyjątkowo dużo ciekawych artykułów. To znaczy takich z którymi się zgadzam.


Również dzisiaj zerknąłem w facebooka i znalazłem w nim starego znajomego, i zauważyłem że dba on o siebie i o rodzinę. A ja ... - Teraz zdefiniuję siebie tak: Nie dbam o dobra doczesne a w pozagrobowe nie wierzę. - Wydaje mi się że tak jest lepiej.

niedziela, 15 listopada 2015
Kochaj bliźniego swego

z facebooka Ewy Maliszewskiej 


    Natomiast BJAB u Einego napisał że śmieszni są zarówno ci którzy twierdzą że "STW jest teorią wewnętrznie sprzeczną" jak i ci którzy twierdzą że "STW wyklucza istnienie eteru", na co EM477 odpowiedział że nie można lekceważyć żadnego z takich poglądów. I zasugerował by zapoznać się z tym co ja piszę pod linkiem www.zbit.smsnet.pl oraz w tym bloxie, i poradził by zrobić to szybko, zanim Eine usunie jego (EM477) komentarz z tymi linkami. Czyli spieszcie się.
    Dzięki EM47. - A że Eine nadal wysoko ceni eksperymenty, bo może nie wie o mojej bajce i o moim wzorze na energię (bo mnie nie czyta - czytają mnie tylko jego asystenci i doktoranci), to dedykuję mu ten link.

Facebook i fizyka współczesna, to najgłupsze osiągnięcia ludzkości.
A gdyby w telewizji lub w Internecie było coś ciekawego, to na pewno nie grałbym w kierki.

sobota, 14 listopada 2015
Obecnie oficjalne wyrazy nie mają znaczenia

Także wyrazy współczucia.

A który czynnik Lorentza występuje we wzorze na energię - wewnętrzny czy zewnętrzny?
Bo w najsłynniejszych paradoksach kinematycznych, w dylatacji i kontrakcji, na pewno zewnętrzny. - Zobacz.

Ponieważ w STW zachodzi równość

uważam że wzory na kinetyczne paradoksy
również można rozwinąć moją tożsamością

← kliknij

A wracając do polityki:

Nie wińcie muzułmanów, winna wasza głupota - napisał adambany.

O losach Europy decydują polityczne kucharki oraz politycy o mentalności fagasów i kamerdynerów w eleganckich garniturach - napisał siukumbalala.

A ja dawno temu napisałem, że Kaczyńscy wyróżniają się pozytywnie na tle tych poklepujących się fircyków - zachowują się godnie. - A jeszcze wcześniej napisałem, że powaga (i miłość) wymaga odwagi. Że właśnie tym różni się od zalotnego merdania ogonem.

A teraz chodzi o zamach terrorystyczny w Paryżu - teraz mendia tylko nim żyją i hucznie dziękują terrorystom za bombowy temat. A Francuzom współczują.

piątek, 13 listopada 2015
Polska, biało-czerwoni !

Dzisiaj o godzinie 20:40
nasi grają z Islandią
- transmisja w tvp1.
Mecz towarzyski.

Studio wcześniej - o godz.20:25

fotka znaleziona u Beaty Chmiel
autor Alexander Mak

To normalne, że częstotliwość pędzącego oscylatora (nadajnika) zależy od jego stanu dopplerowskiego

- napisałem w moim blogu fizyka.blox a teraz powtórzę to trochę dokładniej.

Są 3 stany dopplerowskie:

 1. wzajemne zbliżanie - wtedy β < 0
 2. wzajemny spoczynek -        β = 0
 3. wzajemne oddalanie  -        β > 0

Szybkość  β ≡ V/c  nazywam dopplerowską.

A w notce tardiony, luksony, tachiony, materia i antymateria w moim blogu fizyka.blox zademonstrowałem
3 różne rozwinięcia wzoru E = mc2 

 (1).

wzór 
klasyczny

gdzie V = V = (K-1)·c

 (2).

relatywistyczny  
- rozwinięcie eT ,
neoklasyczne,
dopplerowskie
euklidesowe,
czyli moje

gdzie   V    jak wyżej

 (3).

 

relatywistyczne
rozwinięcia eR ,
pseudoeuklidesowe,
czyli Einsteina

tutaj występuje Einsteina
relatywistyczna szybkość VR
a nie klasyczna szybkość VT.

A teraz dodam obrazek znaleziony w blogu anty.salon24.pl

A z tego co bloger zikuk, autor owego bloga napisał wnioskuję że zielony wykres KEclass przedstawia wyniki obliczone moim klasycznym wzorem (1) a wykres czerwony KErel przedstawia relatywistyczne wyniki obliczone wzorami (2) i (3). - Według mnie nie jest dokładnie tak, bo relatywistyczny wzór (3) czyli eR , nie rozróżnia stanów dopplerowskich, a dokładnie, nie rozróżnia (wzajemnego) zbliżania i oddalania źródła i odbiornika (bo w nim szybkość jest w drugiej potędze, w parzystej),. Co prawda można by przyjąć że czyni to (rozróżnia) znak przed pierwiastkiem, ale według mnie w rzeczywistości też nie jest tak, bo to jest znak (dwuznak) ± który "rozróżnia symetrycznie", a wzór (2) pokazuje że rozróżnianie jest subtelniejsze, niesymetryczne. - Dlatego gdy piszę że wzory (2) i (3) liczą identyczne wyniki, czasem dodaję że wzór (2) liczy lepiej. Mam wtedy na myśli tę subtelność, która może stwarza kłopoty astronautom w kosmicznej (satelitarnej) nawigacji (GPS), bo oni tej subtelności, jak Einstein, nie uwzględniają.

Czyli byłoby lepiej gdyby na tym obrazku zamiast osi Speed v była oś Speed β. Dla β dodatniego i ujemnego. - Zobacz Umowy (o znakach).

No i zapamiętajcie że prędkość sygnału mogącego być "światłem" (fotonem!) jest zawsze c tylko w eterze odbiornika. Jest w nim wektorem o długości c. I z tego powodu należy składać (dodawać) ją z innymi szybkościami wektorowo. - Światło ma prędkość, nie tylko szybkość.

A teraz pogram w kierki.

Ale od czasu do czasu zerknę tam na dyskusję. - Mek-owi podpowiem że to nie pomysły, to ścisłe wyniki serwowane przez moją teorię. Pomysłem były moje postulaty, będące zdroworozsądkową interpretacją wyniku MM. Szukałem jej kilka lat, z pasją, fanatycznie! Reszta to już bułka z masłem, oczywiste wnioski, banalne. - Ale ciekawi mnie które moje pomysły są błędne. - Bo np. Jan Czerniawki, wtedy mgr fizyki, teraz dr filozofii, stwierdził że moja teoria jest bezbłędna (dokładnie sprawdził Z1), ale powiedział że "tak nie może być, bo to jest inaczej niż u Einsteina" (mimo że to były te same wzory, tylko wyprowadzone z wyobrażalnego modelu). A dr fizyki (obecnie prof. zwyczajny - nazwisko gdzieś mam) powiedział wtedy że tak nie może być by światło wylatywało ze źródła z szybkością V+c bo z obowiązującego równania anteny wynika że c. - Czy Einsteinowi też mówiono że tak nie może być, bo u Newtona jest inaczej? - Przypominam że światło w ogóle nie leci, lecą sygnały, także V+c - to one uderzą w odbiornik z szybkością c i wzbudzą go elektromagnetycznie (fotonowo).

czwartek, 12 listopada 2015
zikuk nie wie że w Salonie nie wolno o mnie pisać

I że energia zależy od częstotliwości:  E = h·ν

I że to co zależy od częstotliwości, zależy od współczynnika Dopplera K.

Dlatego dziwi go wzór

I może nie wierzy w to, że to "spoczynkowe" rozwinięcie względem "spoczynkowej" szybkości VT = (K-1)c  liczy tę samą wartość co znane rozwinięcie względem relatywistycznej szybkości Einsteina VR. A nawet lepiej. - Świadczy to o tym że zikuk nie tylko nie przeczytał do końca, ale nawet początku. - Wobec tego podpowiadam mu królewską drogę.

zikuk napisał także: "No bo niby ta energia rośnie relatywistycznie (bo już nie masa), a sensu w tym wciąż nie widać."
- Bo ja myślę, mówię i piszę w zwykłym sensie a nie w "jakimś innym", relatywistycznym.

Ale dziękuję zikuk'owi za to że mną w Salonie zabełtał.


PS. - A Pirogronian w komentarzu napisał: "Sferyczna fala stojąca, poddana efektowi Dopplera, transformuje się zgodnie z przekształceniami Lorentza. Mamy w niej wszystko: spowolnienie czasu, skrócenie długości Lorentza-Fitzgeralda, relatywistyczny przyrost masy, a nawet falę de Broglie...".
- A policjant (u Pana Kleksa) na podstawie rozmiarów dziury, i gruzu, określił wielkość energii i z niej obliczył że samochód uderzył w mur z szybkością VR albo VT. - A może z zupełnie inną, bo istnieją jeszcze inne rozwinięcia wzoru mc2 - ja rozwinąłem go jeszcze względem szybkości VP i VS.

To normalne, że częstotliwość pędzącego oscylatora (nadajnika) zależy od jego stanu dopplerowskiego
- napisałem w fizyka.blox. A teraz powtórzę to, trochę dokładniej, w następnej notce.

Facebook jednak nie dla mnie

    To wielki eklektyczny bałagan na ekranie, popkulturalny, kalejdoskop, fajerwerki. To nie dla samotnika z wyboru, który sam z sobą się nie nudzi, bo ma, jak mu się zdaje, pożyteczne hobby. Co prawda to już nie pasja, ale poważne hobby. - Bloxy są lepsze, póki mogę zachować taką prostą ich szatę, jak moje, na przykład ten. - I moja witryna WWW - ona cała jest moja, prowodyr (operator) dał mi puste miejsce a ja urządziłem je od zera, po mojemu. - Facebook to trwonienie czasu. - Ja potrzebuję więcej miejsca, w dużych kawałkach, bo u mnie najważniejsze wzory (matematyczne) i diagramy. - Ja nie muszę się bawić, bo ja się nie nudzę. Co innego gdybym pracował w przemyśle rozrywkowym ...
    Wybaczcie Facebookowicze. - W oczy bym Wam tego nie napisał, tylko wirtualnie ... - Rozrywką nie musi być zabawa.
    Zapraszam Was do mojej WWW i do moich blogów.

    Świat jest radarowy. Wszystkie cząstki oddziaływają wymieniając sygnały. Wysyłają i odbierają. Może bozony ... - Ale czy musi być na nim aż taki bałagan, statystyczny?
    A pani Ryszarda niech podaruje mi swój obrazek. Jeśli pozwoli to będę upiększał nim niektóre notki. - Proszę o to najpoważniej. - Proszę o ten piękny uśmiech.

Poza tym już zainstalowałem Kierki - to moja ulubiona gra, bo przy niej mózg odpoczywa. - Innych gier nie używam. Nawet nie umiem włączyć.
Poza tym nie lubię komentarzy.

środa, 11 listopada 2015
Do Wszystkich Faceboków

Informuję że jestem spokojnym ale zdecydowanym zwolennikiem PiS-u. W szczególności Kaczyńskego, Ziobro i Macierewicza. Zniosę ich spokojnych przeciwników, ale nie funkcjonariuszy organizujących na nich nagonki, takich jak na przykład Marek Radecki (ps. Ludwik Perney,polski poeta i przedsiębiorca). Nie odpowiadają mi jego humor i wiersze. - Ale może się mylę, bo lista kandydatów na moich facebookowych znajomych jest zaskakująco długa, a ja w facebooku jeszcze nie oblatany, nie umiem jeszcze go czytać ani oglądać.
    Jestem też głęboko niewierzącym rzymsko-katolickim ateistą, ale nie interesują mnie antyreligijne paszkwile i ich autorzy. Niechęć można wyrazić w kilku słowach, nie trzeba elaboratów pisać - je piszą funkcjonariusze lub frustraci.
    Piszę o tym dlatego że nie nadążam z weryfikacją kandydatów na moich znajomych a mi nie chodzi o ilość. Przypuszczam że jest ich aż tylu, z nieświadomości.

    Przez nieuwagę skasowałem dzisiaj co najmniej kilkanaście "wniosków" - naprawdę przez nieuwagę! - słowo!!! - bo chciałem usunąć tylko jednego dubla. - Prawdopodobnie niechcąco zaznaczyłem więcej. - Daję słowo że nie odrzucam bez poznania face kandydata.
    Zresztą to nieważne, bo po kilku godzinach zauważyłem że w moim faceboku jest lista do rozpatrzenia - teraz (godz. 21:23) jest na niej 48 zainteresowanych. - Ale tej pięknej dziewczyny na niej nie ma, a jestem nią bardzo zainteresowany. Więc ja się u niej zapisałem i czekam. Ale może źle się zapisałem. Albo wyłączyłem powiadamianie ... - coś przy tym grzebałem, ale teraz nie wiem gdzie.

PS. - Marek Radecki jest podobny do nieznajomego spotkanego w kawiarni - zobacz. A ja, do Marka Radeckiego. - Przepraszam nas za to.

Facebook to salon w którym trzeba brylować, wiedzą ogólną. Ale może tak jest tylko w środowisku literackim.

Wiedza ogólna to tylko wiedzy spis treści. Kalendarz imprez, kulturalnych.

niedziela, 08 listopada 2015
Jestem na facebooku !

   Oto moja facjata

Udostępniłem tam taki swój post:

Publicznie interesuje mnie tylko fizyka,
a najbardziej fakty podważające współczesną fizykę.
I nowe fizyki, alternatywne.

Napisałem to dlatego, bo ujrzałem tam kupę śmieci a chciałbym by ona nie rosła - na razie są to tylko moje śmieci, a nawet tylko jeden mój śmieć ale powielany w nieskończoność. - Ten mój post chciałem uzupełnić, ale nie wiem jak to się robi. Może trzeba odpowiedzieć na wszystkie stawiane mi tam pytania, ale ich jest nieskończenie wiele, a nawet więcej. Dlatego zamiast uzupełnienia wpisałem komentarz, ale go nie widzę. Dlatego powtarzam go tu:

Tu nie ma być o mnie ani o was, ale o fizyce anty współcześnie.

    To śmietnisko nie dla mnie, taki Facebook.
    A już cały Internet jest taki.

      Ale w tym bałaganie jest i mój udział. Jednak nie przeze mnie zawiniony. Bo na przykład kłopoty z instalowaniem Windows 10 zmuszały mnie do ryzykownych działań, wiele ustawień zmieniałem, coraz więcej, niepotrzebnie, bo usterki były w Windowsie. Także przez te nerwowe zmiany moje komputery działają trochę nieprzewidywalnie. Także moje maile. To znaczy, Outlook. I chyba przez to do Facebooka nie mogę się zalogować - owszem, widzę coś niecoś z tego co ja tam umieściłem, ale tylko tyle co u innych. A inni może tego co u mnie, nie widzą. - Ciągle ktoś o coś pyta i podsuwa listy z gotowymi odpowiedziami. - Nie ze mną takie numery, nie taka rozmowa, prawdopodobnie z bezdusznym i bezmyślnym face-automatem.
      Windows 10 coraz mniej rozumiem, a powinno być odwrotnie. Bo na przykład wchodzę do Sklepu, znajduję bezpłatną grę Kierki i ... I nic z tego - nie mogę jej ściągnąć na swój dysk ani grać w nią online. Z wszystkim tak jest w tym mikrosowskim Sklepie. Ale to może przez to że podaję niewłaściwe loginy i hasła, bo już ich tyle ... - Albo: Gdy w pogodynce Prognoza wybiorę Sosnowiec, pojawia się prognoza dla Sosnowca Lu (w lubelskim). Gdy zmienię na Sosnowiec Śl (śląski) pokazuje się to o co mi chodzi, ale ... w laptopie już zawsze a w PC tylko ten jeden raz, potem znów Lu. - Błędów nie ubywa.

A jeśli chodzi o politykę, to media już nie są zdezorientowane, otrzymały rozkazy, wytyczne, i wzmogły działalność antypaństwową. To znaczy, telewizja. - Uaktywniły się także "śpiochy" w Salonie.

A moja fizyka ma już 30 lat. I nadal nic nie znaczy. Ale coś mi się zdaje że już tylko oficjalnie.
Ale na pewno tylko z Facebookiem idę do przodu. Okazało się że moje kłopoty pochodziły stąd, że Facebook nie obsługuje adresu mojego prowincjonalnego prowodyra (operatora) SMSNET - dopiero teraz (10 bm.) zauważyłem że Facebook mnie o tym informuje i z jego pomocą zmieniłem adres na gmail. - Teraz będę się Facebooka uczył, czyli proszę o tolerancję :))

sobota, 07 listopada 2015
Jeśli słuszny jest wzór Einsteina

   to słuszny jest mój wzór

napisałem prawie 30 lat temu na Rys.3 Zmiana stanu dopplerowskiego. - Dynamika? w zeszycie Z1 CZY RADAR ŹLE MIERZY? , który, wraz z Z2, dostarczyłem wtedy ważniejszym uczelniom i innym instytucjom naukowym, oraz niektórym fizykom. - W następnym roku wzór ten będzie miał 30 lat. Zobacz więcej o nim - o słynnym wzorze E=mc2.

      Ale przypominam że ja nie podważam wyniku MM (Michelsona-Morleya) ani relatywistycznej zmiany energii mc2 - wynik MM jest podstawą mojej klasycznej echolokacji eT , czyli klasycznej interpretacji oddziaływania elektromagnetycznego, czyli fotonowego, wzajemnie ruchomych (odległych) obiektów, zaś powyższy wzór jest klasyczną interpretacją relatywistycznego przyrostu energii, jego oczywistej mechanicznej przyczyny - wzór ten pokazuje że ten relatywistyczny przyrost jest efektem klasycznego zjawiska Dopplera. - Natomiast w zdecydowany sposób odrzucam relatywistyczną kinematykę, czyli relaty­wistyczne paradoksy Einsteina - dla mnie jego niewątpliwym wielkim osiągnięciem jest wzór E=mc2 , ale nie jego rozwinięcie względem jego relaty­wistycznej szybkości VR. ale moje powyższe klasyczne rozwinięcie względem klasycznej szybkości VT. - Zobacz. - Przewiduję że z dorobku Einsteina przetrwa energia spoczynkowa (wewnętrznej - przypuszczam że to on pierwszy ją dostrzegł). Jak się okazało, co najmniej termojądrowej.
      Przepraszam za to że ja tak często o tym przypominam. Ale gdybym nie powtarzał, to bym nie miał o czym pisać

    A prof. Jadczyk przekornie zapytał:

Nie było w dziejach fizyki takiego kłamstwa i zaprzaństwa ?

I przedstawia dowody na to że było. Ale może nie aż takie jak teraz. - Zobacz.
A w końcu Profesor na serio pyta:
Kiedy doczekamy się publicznego ogłoszenia, że król jest nagi?
A może nawet , że "hańba!" i "zdrada!".
Co może świadczyć o tym, że powyższego wzoru Profesor nie widział. A może o jego zaprzaństwie.

piątek, 06 listopada 2015
Szczególna Teoria Eteru

    Wspaniały tytuł. Szkoda że tak nie nazwałem mojej fg (fizyka galileuszowska - neoklasyczna). A raczej jej części, którą wyróżniłem w niej tytułem Euklidesowa teoria echolokalizacji galileuszowskich. A może tylko jej część, mój euklidesowy obraz pseudoeuklidesowej STW (szczególnej teorii względności) Einsteina. - Ale mówiąc prawdę, nie miałem prawa, bo zbudowałem tylko neoklasyczną kinematykę, a eteru kinematyka nie potrzebuje - mi wystarczył model wyjaśniający jak i dlaczego, ale tylko kinematycznie. Mój model wyjaśnia tylko, ale w wyobrażalny (w euklidesowy) sposób, tajemnicę wyniku eksperymentu MM (Michelson-Morley) a  - tak uważam - dynamikę należy wyprowadzić z modelu próżni a nie z kinematyki. - Eter potrzebny jest dynamice. Dynamiczny model próżni, obecnie już subkwantowej. Wyjaśniający dlaczego tylko sygnał uderzający w materię z szybkością c ≈ 300 tysięcy kilometrów na sekundę wzbudza (oddziaływa) materię elektromagnetycznie, czyli fotonowo. - Ja tego nie wyjaśniłem, ja to przyjąłem jako aksjomat, jako zdroworozsądkowy wniosek wynikający z eksperymentu MM, będący jego euklidesową (wyobrażalną!) interpretacją. W zwykłym sensie, w ludzkim.
    Powyższy tytuł nadali swojej teorii panowie Karol i Roman Szostek, i książce w której ją wykładają. Która wkrótce się ukaże. - Informują o tym w www.ste.com.pl. - Na razie wiem o tym tylko tyle.
    A później dowiedziałem się, że ta książka już jest i kosztuje 105 zł. - Tyle to ja nie mam ...


PS. - Chciałem  Stworzyć Swoją Własną Stronę Za Darmo w blogowisku WiX.com , ale się nie udało. Gdy zaczynając rejestrację podałem nowy, nieistniejący adres email i nowe hasło. I, gdy się to WiX nie spodobało, podałem adres i hasło przeze mnie aktualnie używane. - To nie pierwszy raz - już wielu takich moje tajne dane w ten sposób wyłudziło. Taką sprytnie zbudowaną procedurą rejestracyjną że np. nie wiesz jaki adres i jakie hasło ! masz podać (całkiem nowe czy istniejące). Wtedy delikwent eksperymentując zdradza swoje dane, w danym przypadku niepotrzebne. - Dlatego moja fg nadal jest tylko w SMSNET. Mimo że to mi się nie podoba.
     Wczoraj usiłowałem zapisać się do Facebooka - przepytywali mnie bardziej niż w 1960 roku wojskowy kontrwywiad, sprawdzający czy jestem politycznie poprawny, czyli czy nadaję się do pierwszej polskiej jednostki rakietowej. - A ja do Facebooka nie chcę należeć.
     Ale po kilku dniach Facebook sam do mnie się zgłosił, jak do starego znajomego. - Wspominam o tym w notce Jestem-na-facebooku.

czwartek, 05 listopada 2015
Ten laptop jest słaby

- taki komunikat napisał teraz mój laptop. I że mam to i owo usunąć, by go przyspieszyć. - Bo mój nowy ! laptop ma 2 lata. A handlarz mówił że jest nowy, z najwyższej półki - to jego słowa.

    Ale dzisiejszy dzień poświęciłem moim komputerom, bo z tego bałaganu pospadały głośniki, modem, router i jeszcze coś, ale się nie zepsuły. Pozbierałem więc to i powiązałem sznurkami, a nie było to łatwe. - No i znów potykałem się z Windowsami 10. I summa summarum znów nie poszedłem na/po zakupy.

środa, 04 listopada 2015
Blondyna ma psa i kota a ja mam komputery

   Ale coraz mniej im ufam.

Oto jeden z blogów Blondyny - kliknij

O Blondyni już pisałem - tu i tam.


A komputerom mniej ufam, bo to też ludzie.

Tagi: kotki
09:27, fg2002
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 listopada 2015
Boże ! ...


Александр Ведерников

Jak ja im zazdroszczę !
To są dary boże.

A ja muszę jeść syntetyki, tworzywa sztuczne. 

Ale bardziej zaniepokoił mnie wykład dra hab. Jana Czerniawskiego pt. Protofizyka a istota teorii względności. - Według prof. zw. dr hab. Kazimierza Jodkowskiego wykład ten świadczy o tym, że dr hab. Jan Czerniawski jest dysydentem intelektualnym.
    Kto nie zrozumiał wykładu gestykulowanego może go przeczytać - tutaj. Ale nie polecam.

W pierwszych słowach swego wykładu dr hab. Jan Czerniawski napisał że szczególna teoria względności (STW) jest bardzo dobrze ugruntowana empirycznie. Zgadzam się z tym ale tylko w pewnym sensie. - Obecnie tak jakoś jest, że nawet gdy wyniki eksperymentów zgadzają się z teorią, nie można twierdzić że ją potwierdzają. Bo na przykład poniższe wzory, mimo że liczą tę samą energię, "potwierdzają" jednocześnie teorię relatywistyczną i klasyczną - pierwsza twierdzi że masa m0 pędzi z szybkością VR (relatywistyczną) a druga że z VT (klasyczną), a to dwie różne fizyki tego samego świata. Różne modele. Mniemanologie.

 
Świat nie jest taki głupi by wybrać pierwszy wzór.

poniedziałek, 02 listopada 2015
Moralność to piękna rzecz

   Ale są ludzie którzy w obronie moralności popełnią każde świństwo.

   A jeśli chodzi o komputery, to kupiłem rutera, więc sieć mam już w obu komputerach jednocześnie - w PC i w laptopie. I to za darmo. - Słusznie dziwił się rozieblok, że ja chcę podwójnie płacić.
   To znaczy nie całkiem darmo, bo router kosztował 60 zł (przypadkiem on też z ASUS, jak laptop). - Kupiłem w MAX-ELEKTRO, w którym kupiłem laptopa, ale wtedy nazywał się on Mix-elektronics. - Personel może nowy, nie wiem, bo ludzi nie rozróżniam. Ale też niezbyt kompetentny - np. sprzedali mi większy router, bo mniejszy był zdaje się ADSL, a ma być DSL (tak mówił konsultant SMSNET). Ale podczas  instalowania zauważyłem że ten duży jest też ADSL. Ale chodzi. Zdaje się że to mniej więcej wszystko jedno (ADSL jest odmianą DSL). - Ale konsultant z SMSNET (mój prowodyr, czyli operator) mówił że ma być DSL ! - Może też nie wiedział co mówi. Bo ja na pewno.

Mam Internet w obu komputerach, ale jeszcze nie połączyłem ich w jedną moją "domową" sieć ... - Tym zajmę się później. By były jakby jednym komputerem. - I jeszcze laptop nie korzysta z WiFi a on może bo ma wbudowaną kartę LAN - on nie musi być połączony z routerem kablem, może radiowo. - Ale podobno bez WiFi bezpieczniej, sąsiedzi nie będą podsłuchiwać. - Ważne że już nie muszę kabla przekładać z PC do laptopa i odwrotnie, teraz laptop i PC są podłączone do routera na stałe, odrębnymi kablami. Niepotrzebne WiFi.

Ale po kilku godzinach, późnym wieczorem, Internet w laptopie znikł. Rozwiązywanie problemów co nieco naprawił, ale Karta sieciowa "Ethernet" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP.
    Na szczęście pomógł restart (Ponowne uruchomienie) laptopa. - Ale gdy będzie się to powtarzać ...
    Zdaje mi się że zawinił Microsoft, bo ostatnie co do laptopa dotarło było ich pytanie o to jak oceniam instalowanie Windowsa 10.

niedziela, 01 listopada 2015
Agnieszka płacze

   ze szczęścia.

Agnieszka Radwańska Mistrzynią Świata.    Ale potem śpiewała Cecilia-Bartoli. Tak, i taką muzykę, jaką bardzo lubię. A której bym nie słyszał, gdyby nie Cecilia Bartoli.
    Mnie uszczęśliwiają wszystkie wzruszenia. Ale wzruszają mnie tylko cudze zwycięstwa. Nad sobą się lituję.

Dla żywych wszyscy zmarli są święci


autor Tomix

sobota, 31 października 2015
Halowen to głupia rozrywka

   Barbarzyńska.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 124