__ Logika to rozum najpłytszy, posiadają go nawet maszyny.
Tagi

„Pod tą wszechstronnością kryje się pustka,
brak sympatii do czegokolwiek.”

I.I.Obłomow


A fizyka nie może być stekiem formuł nie do pojęcia, algorytmami
dla liczydeł.
Ani paradoksalna.

.Translate
into English

Translate into
other languages
- Select Language


===
Skopiuj CSS
sobota, 23 lipca 2016
Jestem daleko

A moje rzeczy jeszcze nie.

czwartek, 21 lipca 2016
A jeśli chodzi o facebooka to go nie polubiłem - nie potrafię

Dlatego rozpocząłem procedurę likwidowania mojego facebookowego konta. A że to procedura prześladowczo skomplikowana, skorzystam z rady internauty kubali. Twierdzi on że najlepszym sposobem jest trollowanie i spamowanie, także milionami reklam - wtedy admini sami zlikwidują. W tym celu będę do mojego facebooka kopiować moją fizykę.

wtorek, 19 lipca 2016
Renormalizacja to fałszowanie wyników, szarlataneria

proteza bez której współczesna fizyka kwantowa się przewraca.

- zobacz.

sobota, 16 lipca 2016
Wewnętrznie niesprzeczne jest każde "błędne koło"

   W teoriach "wewnętrznie niesprzecznych" zawsze wszystko się zgadza. Nawet największa głupota.


Zegary o różnych szybkościach


To są zegary relatywistyczne !

A nowatorski Eine muli za a nawet przeciw, czyli nic nowego - wstydu nie ma.
Oczywiście Eine o tym - moim - wzorze nawet nie słyszał.
Ale już go wymyśla.

czwartek, 14 lipca 2016
U nas pada i pada, sobie równo

A według meteo miało padać później, krótko - zobacz.

Czasami pada mocniej, na przykład teraz. A miało jeszcze nie padać ...

A czyściciel, który zabiera elementy niepotrzebne mi w nowym gniazdku (przeprowadzka), w tym prawie wszystkie meble, od kilku dni się nie pokazuje - może on z cukru? - A na zabranie czekają 2 bieliźniarki i szafka-komoda, i transformator 2,2 kVA i lżejsze drobiazgi.
- Bóg mnie ukarał, takimi fachowcami? Czy nie mógł inaczej?

A nową technologię bloxową, jeszcze nie idealną, z trudem poznaję. Ale coraz lepiej. - Już tak wygląda mój nowy fizgal.blox.

Jedni żują, drudzy dłubią - to uspokaja.
Ja nigdy nie żułem gumy, a teraz tylko dłubię, fizykę, a kiedyś tworzyłem.

PS. - Gdy moje córki, w ramach przyjaźni polsko-radzieckiej, będąc w średniej klasie szkoły podstawowej, wysłały nieznanej dziewczynce radzieckiej gumy do żucia, to paczkę zwrócono z adnotacją że do CCCP nie wolno przysyłać gumy do żucia. - Naprawdę!

niedziela, 10 lipca 2016
Zobacz co to jestfizgal znaczy fizyka galileuszowska czyli fgfizgal.blox już działa, ale na razie jako reklamka fg

środa, 06 lipca 2016
Niesiołowski:

Ale gdy w związku z moją przeprowadzką zniknie moja witryna WWW, to zlikwiduję wszystkie moje blogi, a na pewno ten i fizyka.blox i założę je od nowa - bo one są już za długie i za bardzo zabałaganione. Poza tym za dużo linków do mojej WWW bym musiał w tych bloxach aktualizować, do ewentualnie nowego miejsca w Internecie. - A fizgal.blox już skasowałem, bo mi nie przystoi (może wskrzeszę go jako blog o fizyce - fizgal znaczy fizyka galileuszowska; kiedyś taki był). 

wtorek, 05 lipca 2016
Infony przenoszą czystą informację. Nie przenoszą energii.

- napisał prof. Arkadiusz Jadczyk. - A ja się z tym nie zgadzam, z informacją bez energii. = Zresztą co to jest informacja? - Przypuszczam że Profesorowi chodzi o sygnały, niosące informację. A sygnały to modulacja, zmiany, a każda zmiana jest efektem pracy, a pracuje tylko energia. - Dynamika to praca energii, jej zmiany. 

Dynamika to fizyka zbudowana rzeczywistymi sygnałami, fizycznymi, a statyka jest abstrakcją, fizyką zbudowaną abstrakcyjnymi sygnałami nie oddziaływającymi - o czym przypominam od czasu do czasu. Niefizycznie, tak sobie ...

A jeśli chodzi o piony, wod-kan, to też się pomyliłem - jutro będą wymieniać a nie dzisiaj. I/albo pojutrze. - Podobno po tej wymianie całe mieszkanie wygląda jak po remoncie generalnym, biała plaża wapienno-tynkowa.


"Czysta informacja"... - Nie zbrukana sensem ?

piątek, 01 lipca 2016
Burzenie ścianek działowych - architekci a może prawnicy nadal oszukują

Jeśli chcesz zburzyć ścianki działowe, nawet w budynku spółdzielczym, a urzędnicy mówią że musisz dostarczyć im zezwolenia i projekty architektoniczne - za bardzo grube pieniądze! - to przeczytaj poniższe:


Pisałem o tym 12 września 1013 roku a oni nadal okradają klientów, wyłudzają pieniążki za bezprawnie żądane zgody i projekty architektoniczne. A piszę teraz o tym bo dzisiaj notariuszka straszyła klientów kupujących moje własnościowe mieszkanie, że mogą mieć przykrości jeśli ja zburzyłem ścianki działowe bez zgód i projektów. Straszyła ich niemal dosłownym tekstem jakim straszył mnie Urząd Miejski, mimo że prawie 3 lata temu Urząd Wojewódzki pouczył ich że to straszenie jest bezprawne. - A może notariuszka nie zna prawa? Może architekci już nie okradają? (Przedstawione tu pismo Wojewody otrzymał także Prezydent Miasta Sosnowca oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego).

poniedziałek, 27 czerwca 2016
Z usługodawcą trudno się rozstać

Gdy łączą cię z nim jego umowy i jego regulaminy.

W miarę jak trudności będą rosły będę podawał tu coraz bardziej szczegółowe szczegóły.

A na razie donoszę, że gdy ja nie piszę, wy mniej mnie czytacie. Ale może to normalne.

I że ewentualnie moja witryna WWW wkrótce zniknie z Internetu. Ale naprawdę nie ma czego żałować. 
- Żałosne są prawa klienta.

A książek z fizyki nie wyrzuciłem - sąsiad wziął. Prawdopodobnie nie po to by je spieniężyć jako makulaturę. A było tego około 200 sztuk. W tym kilka grubych, na przykład encyklopedie. - Sobie zostawiłem kilka lekkich.


W związku z przeprowadzką muszę zerwać kilka umów. A za przedterminowe zerwanie umowy promocyjnej grożą duże kary.

piątek, 24 czerwca 2016
Unia Europejska jest coraz bardziej "antydemokratyczna i brutalna".

To prawda. - Dlatego się rozlatuje - za Anglikami pójdą inni.

Wspólna Europa broni demokracji po faszystowsku. Jak Krzyżacy chrześcijaństwo. Wspólna Europa to złodziejskie spółki, "grupy interesów", zalegalizowane demokracją faszystowską, korporacyjną.

Brawo Anglicy.

 

czwartek, 23 czerwca 2016
Która prawda jest zgodna z rzeczywistością

A jeśli obie to która przeważa. - Oto one:

Zbigniew Ścibor-Rylski, był oficerem Armii Krajowej i uczestnikiem Powstania Warszawskiego.
- Ale według dokumentów zgromadzonych w IPN, w 1947 został zarejestrowany przez Wydział I Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego [czyli UB], w Poznaniu jako TW „Zdzisławski” i był wykorzystywany przez służby do 1964. Przynajmniej od 1956 miał także współpracować z I i II departamentem MSW, rozpracowując m.in. swoją rodzinę (swoją żonę Zofię i jej byłą teściową Olgę Kochańską zamieszkałą w USA), środowiska polonijne w USA i Międzynarodowe Targi Poznańskie. - Może za to w 2005 roku został generałem.
   /fragment mojej notki Zofia-Kochańska-Rylska-bohaterka-filmu /

Czy można być jednocześnie bohaterem i zdrajcą?

Niektóre winy można odkupić tylko w dośmiertnej karnej kompani. A nie UB-ecką emeryturą.

Notkę tę dedykuję Komitetowi Obrony Komuchów. Obrońcom "bohaterów wojennych i czasów  stalinowskich."
I przypominam im, że pamięć narodowa powinna pamiętać zasługi i winy. I je przypominać.

PS. - Komitet to rzesze, czy ich kierownictwo ?

- Wydaje mi się że komitet obronę "bohaterów wojennych i czasów  stalinowskich", pojmuje prościej, jako obronę bohaterów stalinowskich.

środa, 22 czerwca 2016
Wirus PACCA - poważne zagrożenie bankowości internetowej
wtorek, 21 czerwca 2016
Jak kupowałem antywirusy

Na początku w ogóle nie kupowałem bo były darmowe, a później profesjonalne płatne wersje miały uproszczone bezpłatne odmiany. Także avast. A gdy Internet stał się już bardzo niebezpieczny, to chciałem kupić avasta profesjonalnego, ale w sklepach go nie było, a aby kupić go w Internecie trzeba było w kilku ankietach opowiedzieć swój życiorys. Więc w normalnym sklepie kupiłem płytę CD z Nortonem Internet security, włożyłem ją do mojego komputera i zainstalowałem. - Z początku nie wstąpiłem do Moje konto Norton - nie wstąpiłem bo nie musiałem. Ale później, przez ciekawość, wstąpiłem - założyłem to konto i o nim zapomniałem, bo trzeba się było logować a ja zapomniałem hasło. - Po roku też w normalnym sklepie kupiłem płytę i z niej odnowiłem subskrypcję. - Ale mija kolejny rok więc dzisiaj za 99 zł kupiłem puste pudełko. To znaczy jest w nim powietrze i kartka z wydrukowanym "kluczem", czyli 20-cyfrowym numerem, który należy wpisać na stronie norton.com/setup i kliknąć przycisk Dalej. Po czym pojawiło się okienko Zaloguj. - A ja nie pamiętam hasła ... - Więc założyłem nowe konto z nowym hasłem i .... czekam ... - Teraz trzeba należeć do konta, obowiązkowo.
    Moja aktualnie czynna subskrypcja jest ważna jeszcze 3 dni. Potem bym zrobił awanturę, ale nie wiem gdzie.

    Najnowsze Windowsy też tak się kupuje, jak konta w worku.

PS. - Ale po co ten "klucz" sprzedawać w kartonie o wymiarach 190x133x25 mm - czy nie lepiej w pigułce?

Już mogę się przeprowadzić

ale muszę jeszcze rozwiązać kilka umów, na przykład z moim prowodyrem SMSNET - umowę z dnia 2 czerwca 2015 o której wspominam w notce Nie wiedziałem że miałem aż tak niedobrą telewizję i Internet. Umowa ta dotyczy promocji o której wspominam w notce SMSPAK 24 czyli  telewizja cyfrowa i szybki Internet w jednym kablu, a obowiązuje 24 okresy rozliczeniowe liczone od 1 lipca. - Co to znaczy? - Czy to że gdy zerwę umowę przed upływem 2 lat to będę musiał zwrócić kupę szmalu?
    Prawdopodobnie ... - I umowę tę muszę wypowiedzieć z miesięcznym wyprzedzeniem. I jeszcze coś. I muszę oddać prowodyrowi modem kablowy (Internet) i koder (tv cyfrowa). Bo jak nie, to rany boskie!
    Zaczynam się bać.

    Ale najgorsze jest to, że zniknie z Internetu moja WWW z moją fg. Co niektórych bardzo ucieszy. - Ale może znajdę providera którego oferta mi się spodoba - interesuje mnie puste miejsce na serwerze, bez fabrycznych bajerów, czyli śmieci. SMSNET dostarczył mi puste miejsce. - Może mi je zostawi gdy zrezygnuję z tv i Internetu, czyli z kabla?
    Wątpię. - Czyli muszę szukać, pustego miejsca.

poniedziałek, 20 czerwca 2016
PO sprzeciwia się odbudowie naszej armii

By nie drażnić "państwa islamskiego". - Wcześniej PO zlikwidował naszą armię by jej istnienie nie drażniło naszych sąsiadów.

Schetyna ściąga Platformę na margines historii a Siemoniak mu w tym pomaga.

niedziela, 19 czerwca 2016
Dlaczego pośrednicy w obrocie nieruchomościami udają prywatnych klientów ?

Czy profesja pośredników jest już tak skompromitowana, że kojarzy się ze stuprocentowym oszustwem? Dlatego udają że szukają mieszkania dla siebie a nie na handel, z zyskiem? 

Naprawdę dziennie zgłasza się kilku klientów, ale po weryfikacji wydaje się że to handlarze.

Ale co mnie to obchodzi - mieszkanie sprzedam temu kto zapłaci najszybciej i najwięcej. A właśnie handlarze w tym wyścigu wygrywają, kupują natychmiast i płacą gotówką, tyle ile w ofercie zażądałem.
    A jednak nie potrafię się zdecydować.

sobota, 18 czerwca 2016
Eine wkrótce wyjaśni czym jest prawda

    Oczywiście ontologicznie. - Wreszcie będzie wiadomo.
    Bo gdy Arystoteles powiedział że prawda jest zgodnością myśli z rzeczywistością, to zapytano: Czy to znaczy że gdy Eine myśli o wodospadzie to ma wodę w mózgu?
    Ja uważam że tak.

    Jeśli to prawda, to co Eine tam ma, w głowie, gdy myśli o czarnej dziurze?

czwartek, 16 czerwca 2016
Raz nabytych emerytur nie oddamy nigdy - powiedziałby Wladimir Uljanow-Lenin

A powiedziała posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz, demokratyczna obrończyni emerytur eSBeków (a górników i hutników oraz kolejarzy, nie). Zawsze bezmyślnie spokojna.

 

wtorek, 14 czerwca 2016
Eter nigdy nie był protezą, protezami są renormalizacjeAle to nic, małe piwo, bo w tvp posłanka NOWOCZESNEJ Kasia Lubnauer zdradziła że PiS na swą reklamę wydał z budżetu 17 miliardów (!!!). Gdy prowadzący z nią wywiad w odpowiedzi oniemiał, to bez żenady wyjaśniła że chodzi o program 500+ że on jest PiS-owską autoreklamą !!! - Program Mieszkanie Plus, też.
    Taką, kochane dzieci, mamy nowoczesną demokratyczną opozycję. Nowocześnie intelektualną.

sobota, 11 czerwca 2016
U mnie cisza bo planuję przeprowadzkę

W związku z czym wyrzucam resztę książek i czasopism. Także - sam w to nie wierzę - kilkaset książek z fizyki. Nawet encyklopedie. Oraz PROBLEMY, delta, POSTĘPY FIZYKI i "wiedza i życie" - wszystko sprzed lat, czyli jeszcze nie kolorowa makulatura na wysokich obcasach. Bo ja już na pewno nie będę tego czytać ani oglądać. A nie znam nikogo kto by chciał. By przyszedł i zabrał. - Owszem, zbieracze makulatury ... (książki z matematyki już dawno zabrali, jasne że nie do czytania).*
    Książki wyrzucę, mieszkanie sprzedam.

__________________________________________
*  Jesienią 2013 wyrzuciłem wszystkie książki z matematyki, także Biblioteki Matematyczne - dużą (BM) i małą (bm). Pozostawiłem tylko kilka poradników i Trajdosa, ale i do nich nie będę już zaglądał.

środa, 08 czerwca 2016
Trybunał Konstytucyjny stwierdził że już może uznać Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej niekompetentnym

A wcześniej nie mógł. Bo dopiero po klęsce prezydenta Komorowskiego rządząca wtedy koalicja PO+PSL, przewidując swoją klęskę, natychmiast przyznała TK takie prawo. A sędziowie TK nie oponowali, konstytucyjnie, sobie przyklasnęli. Za to w marcu stwierdzili, że przywrócenie przez PiS stanu jaki istniał przed niekorzystnymi dla PO wyborami było... niekonstytucyjne! - Zwróciła na to uwagę Chalandpolska w archidiakonkachelmza.blox.
    To naprawdę groteska. - "Solidarność" bardzo zaszkodziła komunizmowi a PiS bardzo zagraża wszystkim złodziejom, nawet oligarchom. - Tego jeszcze nie było!

wtorek, 07 czerwca 2016
"Dom z piasku i mgly"

Stopklatka TV o godz. 22:05. - Koniecznie !

Tym arcydziełem wielokrotnie się tutaj zachwycałem - przykład.


A jeśli chodzi o sport, to mam dość tej piłkarskiej histerii - ona obrzydza Mistrzostwa, przeszkadza na nie czekać.
Ckliwy patriotyzm, miła atmosfera, banały. - Może znów przestanę oglądać.

Niestety, zgadzam się ze Zbigniewem Ryndak. - Chłopców Kazimierza Górskiego tak nie rozpieszczano, a nawet w ogóle, nawet po cudzie jakiego dokonali, a teraz już tyle hałasu ...
    Ale jedno uczciwie muszę przypomnieć - chłopcy pana Kazimierza w sparingowych meczach też z wszystkimi przegrywali. A potem, w finale, z wszystkimi wygrywali. - Przegrali dopiero z deszczem.

niedziela, 05 czerwca 2016
"Ludzie za mgłą" - dramat obyczajowy, Francja 1938

 

  Nazwiska z najwyższej półki !

  Teraz, o godz. 12:05 w tvp KULTURA

PS. - Potem Marcel Carné robił nowocześniejsze filmy:

Je zapamiętałem na całe życie. - I Arletty, największa gwiazda.

   A póki co, kocham Daisy

Maria Gładkowska, taka jak
w serialu "Biała wizytówka"

sobota, 04 czerwca 2016
Czy KOD jest czarny ?

Nie jestem zabobonny, ale pytam na wszelki wypadek.

Więcej pytań znajdziesz w notce
65% mandatów przyznali (demokratycznie ???) SOBIE
w blogu archidiakonkachelmza.blox.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 129